Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Во моменти кога очајувам и сум на работ на нервен слом и сето тоа кажано во доверба @Iceboy ми ја пушта песнава сака да ме дотолчи..фала..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Едвај чекам да дојде недела.
И покрај малерозноста и сите останати глупости периодов, сепак некако успеав да си наредам да останам позитивна. :pipi::icon_mrgr:
Уште се трудам да ги разберам луѓето кои оформуваат мислење за луѓе врз основа на малограѓански муабети.... али еј, нема везе, мој е проблемот што секогаш се обидувам да ги гледам работите од туѓа перспектива и на крај јас пак не чинам, тоа е тоа.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Драга,
Заврна. Кога излегов да го прошетам кучето пошо кенкаше. Одличен тајминг. Незнам дали тоа значи дека јас немам среќа или она? Мислам дека е сепак јас.

@UpaDown , можеби е гол? :вонзем:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Ми бега на лево, накај срце... :love:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Ех, Кајги, убаво ти е тебе, си работиш како форум... немаш душа, срце, чувства... си тераш.

... страшни работи ми се дешаваат, да не речам убави - но и горчливи. Полека се заљубив... не дека тоа е лошото, напротив супер ми е. Дефинитивно 100 пати по различно од минатата врска, и среќен сум поради тоа и се надевам ќе остане така.

Лошото е тоа што односите со другарот стануваат се полоши и полоши, но што е тука е... не можам ништо да направам околу тоа, едноставно така испадна и не сум јас ништо крив. Ама ајде... нека тера како сака.

Секој си гледа за себе, и никој не веќе не се замара со другите. Ебате народот.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Одамна те неам прашано како си Кајги.
Се надевам подобро од мене.

Вчера бев на извлекување од американската лотарија. Фала Богу, не ме извлекоа.
И јас сум будала, кај со мојата среќа тргнав натаму. Не е тоа моментот.

Моментот е во следново. Едно живели за сите соништа кои не сте знаеле дека ги имате се додека истите не ви пропаднат. Четири месеци се оставив себеси, трчање по агенции, молење договори да ни пратат со другарот, од апсолвентска ексурзија се откажав ради овоа.. Другар чекаше на мојата виза за да го ширам бизнисот негов у Америка од кој и двајцата ќе имавме корист, две другарки чекаа за дали да ме стават на список за свадба или не, дома моите чекаа, братучед и другар со кој требаше да одиме чекаа за да им кажам за смештај, за втора работа, за кај ќе седиме..

Се отиде у курац. Ќе ми извиниш на речник, крв да и плукаат децата на таа црнкињата у амбасада.

А да беше само ова добро ќе е. Какви ужасни три недели имав, сите хорор филмови можат гомна да ми јадат.

Еве ти еден поздрав од мене.

[DOUBLEPOST=1399712574][/DOUBLEPOST]
 
2

~2A

Гостин
Имаше редовно по 5-6 единици во дневник, но накрајот сепак направо поминуваше, единствено само кај Розита беше на полагање во прва.
Не покажуваше никакви спортски предности на ФЗО, дури мислам дека имаше и одвај двојка поради редовност.
Торбеш е.

Арно ама, ја глеам во полициска униформа, се изнасликала и дури пишала дека и е досадно. :(

Пуста нервоза, зедов за 6 банки коњак се напив и си легнав, помалку болеше (душевно).
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Ќумрам :)
Стиховите му се јаки :)

Oh yeah, women are actually good for four things
Cooking, cleaning, vaginas... and their sisters' vaginas



Ај сега мрш на работа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Конститутивна седница на новото Собрание, еве еден поздрав од мене за нив. Ова требаше да им го свират во салата:


(најдобрата верзија иначе)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom