Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Драга Блекаут

Јас еве седам во.
Иначе турбофолк слушам тука и се чувстувам ептен.
Иначе оваа надмене.
Добро.
Ок.
Не пиеф кафица. Јадев торта со.

Ајфалачаопеијатно ок1. Иначе ке заборавев сакав да ти кажам дека.
 
O

Out Boy

Гостин
Најмила,
дојде моментот кога дефинитивно си заминувам од тука.
Немам повеќе сила да се справувам со луѓе кои не сакаат да ме чујат и кои мојата искреност ја исмеваат.

Јас продолжувам понатаму во животот. Ќе пронајдам некој на кој ќе му верувам и со кој ќе го минам животот. Не сакам повеќе да го арчам драгоценово време и да се залажувам дека живеам.

Останувам на ставот дека хомосексуалците не заслужуваат ништо повеќе од тоа што го имаат денес. Дури и премногу им е дадено од тоа што заслужиле.

Јас имам средства и методи да си го средам животот по моја мерка, онака како што го замислувам. Ама немам намера да си ја ризикувам кариерата за суштества кои се срамат од тоа што се.

Збогум Кајги.
Ми беше чест да се дружам со тебе и членовите овде.

Збогум!
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Џес

Денес имав момент на просветление во сфатив дека претерувам! Следниот пат....
Хм, ако има следен пат...умм:
Енивеј...јас едноставно нели, ќе ја стаам љубопитноста у џеб и воопшто и ама баш ич нема нишо да ме интересира. Нема ни да прашам нешто.
Ништо!
Океј.
Љубопитноста е лоша/непристоја/глупа/непотребна..
Океј, ќе си го повторувам ова често фром нау он.


Ај сеа шетај. цџз.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Хм петок навечер.
А јас дома со чоколадо во уста, кое по некоја случајност се вика Чудо. Бугарска работа. Ама вкусно е.
Бев на Неверство, во ЦК. Катарзично и претенциозно малку. Убаво рече Јуле дека убавината на актерката одвлекува премногу внимание. Е, тоа е тој момент кога премногу не чини.
Нејсе, од никаде нигде после претставата како киднапери ме собраа у кола другачка ми со се нејната фамилија внатре, обрадоснести поради новото бебе во комшилук. Ја пијам газоза и сфатив дека потрошив 30 евра на глупости.
Нема врска, битно си ја поправив ташната и чизмите, си гледав културни настани, утре ќе пијам и се’ ќе ме боли.
Во ПМС сум, и плачам на Вангелис, ми се јаде како коњ, ме болат преднициве и не ме збира пак ниеден прслук. Си мјаукам со љубениот и сакам да одјавам некаде далеку само на еден ден, да си спиеме на облак и да се будиме бушави.
Ех, соништа.
Друго... Нема веќе Маракана.
Е, така.
Нема доволно народ, кубур е во среда. Ќе се најде нешто друго, се надевам.
Во Ла Кафе беше пристојно, позитивно и пивопијско.
Се радувам што постојам, патем.
Инаку, кој ќе те замараше, тебе, виртуелна страницо, во 1ипол во петок?
Некој друг, не јас.
Медс, полна со шеќер.
 
С

Сатори

Гостин
Добро вечер драга,
имам аспирации конечно да се насочам кон создавање на мојот живот во рамките на одлуките кои што сум ги донела, а не да се обидувам да избегам од она во што сум се претворила.Како и да е, среќата е релативна, но не и карактерот на човекот.Се се може ако се сака, убаво мото за мотивирање.
На крајот, сепак имав убав ден.
Се барикадирам за да пишувам семинарска по историја на право.
Сатори​
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Драга
Прекрасно си поминав на таксиратот! Дефинитивно ми фала моите бичис... (wtf!?) Деновиве се осеќам прекрасно. Дали е пошто залади, дали е пошто имав колоквиум..пак, дали е хмм...... И да, одлично ми стојат Christmas special.. Шекши..:pipi: ахахаххаха
п.с мажите се жени И се плашливи, научно докажан факт... :coffee:Да, такви сте! И заради тоа не ве сакаме! блаблабла..идам да правам нешто.. може ќе јадам.. а можеби и не?
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Драга Бејб...
Шмекав вечерва у едно многу симпатично кафуле...КОНАК се вика. Ќе те носам таму нареден пат! :wink:
Со Кире мали не се разбравме. Башка ме праи луд дека не сум му пишал а он пијан.
Сум го исплашил со мојот шмекерски глас. Не бој се Кире...се гледаме наскоро обавезително.
Драга Кајгана: Бејб...коа ќе иамме секс!
Бејб...у 2012..коа ќе дојде "крајот на светот".
Драга: Мрш стоко!
:smir:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Пиздо, морам да ти пишам.

Ова пиздо сфати го ко комплимент.

Овај над мене Шмеќеров, со ќ, е ногу неразбран чоек. Како и да е, се разбравме. После свадба, т’пани, шо би рекле старине.

Се натрескав со ненормално асално друштво. Си ги сакам колешкине бе, да им јебем, ако не сите од нив биле мое физичко задоволство. Јас си ги сакам. И се лајносавме. И постов го пишам пола сат, и никакво не ми е. Бунари во Сопотско? Ха! Питко... али количински, убија! И не е то битно ич, да не се прам ко овде некој шо имаат главни улоги на темава, само да си кажам. Ногу уба вечер си имав. И ќе си ја памтам. Башка, то куклето шо не ми е колешка, е ноооогу... куклесто :) Да не реча сонце :)

И така, драга моја кајгано, дек те сакам си знеш и сама, дек сум лушпа, си знам јас. Ќе та читам утре, немам мускули сеа :)

П.С. Шмеќеру, гојдо ниедно, ќе те начекам јас тебе :)))))))

П.П.С. конак не е кафуле, пијајнцо една:)
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Мила...
Тргнувам да се наспијам човечки...И да...Мразам дожд...
Фала.
Пријатно!
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Здраво Кајгана.

6 пива и толку треба... пупунец.

Ќе речев дека им давам љубов на сите, ама и самата знаеш дека не е така. Па сепак... им давам љубов на сите. И сакам сите да се среќни.

Барем сврпив некоја работа денес. Па да не ми е криво дека излегов во град и се направив хеликоптер. Креветот барем не дискриминира каков легнувам во него.


Ај поздрав, Кајгана, инспирацијава отиде.

Чаос.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Кајги :pipi:

Се чудам кај им текинаат некој луди идеи на луѓево бре во 3 на сабајле. Се лизгавме ко деца мали по снегов со еден другар, ми се запна по моб. ај да се лизгаме, ај да се лизгаме :pos: ама жими се интересно беше иииииииииии ииииииииииии дете напрајв во снегон, имав заборајно како се прат деца :vozbud: и жива вода сум, навлажнет целиот. :icon_lol:

Неделава ептен беше убо, си се видов со цимериштана, со сине колеги и колешки, сфе то хроници. Умот не им идит уште, само на локање мислат :kesa:Изненадување е што положив и 2 испити и од уште 2 резултати ќе чекам. Исто ќе беше изненадување, ако не му згрешев толку многу на сwцено мое, ама по не знам кој пат покажав дека најголем серко сум. Битно се разбравме сеа, ев едно форумско :back: за неа.

Инаку, доста те читав денес, ми здосади, а и треба рано да станам сабајле....

Ај гитла сеа.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
драга,

I'm playing her game and I'm not quite sure if I'm doing the right thing.

Уше малце и дома бегам, па мој ќе се стабилизира работата мој не, ќе видиме све е можно



†GODLIKE†
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
Тргам.
Фала, и тебе исто.
Чао.
:back:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Здраво драга,

Ахх ја претерав денеска, одамна немам спиено олку.

Внело снеееееееееееееееееееееееееееееег :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Сега видоввввввввввввввввввввввввввв !!!! Ахх :wub: :wub: Цел ден нека врнеееее ... 2 метра сакам :pos:

Ај чао.. идем да уживам у глетката :pipi:

Те сакам :back:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Кајганкооооо...аааа вчера си пројдов најнајнај тооп :vozbud: уше ме држи расположение и нишо нема да ми го усере тоа :toe:
се убив значи од играње цела вечер не седнаФ :)))))))))))) и и тоо ае идам да се прошуњам низ тебе :pos: па да идам да дремнам :pipi:
иначе...Сонцето ми е болно :((((((( вчера не го видов али ае ќе оздрави јак е он :back::back::back:
те сакааам К.
:wub:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom