Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Драга

изглеа ја сум црнец па мене не ме викнале, па затоа не сецка
се смеев ко идиот до прееска на смешни видеа
за арно за убо
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
... женска,
Денов ми почна перфектно. Втора смена абе уживанција.
Писмена македонски. Станувам одсабајле, ги облекувам топлинките и по пижами си седнав на пи-си. Уште и млеко си спремив. И си ја отворив темата "Поетски искри" и црпев инспирација. Бреј, доста добри текстови имаат пишано бе! И така си доручкувам и си викам у себе, "абе уметноста ти е доста добра ствар."
Ама тие два саата, се здрвив и се укочив на компјутер. И викам ајде Сашка, сеа време ти е за аеробик малце. Си повежбав малце, се растегнав.. (ааа сум закржлавела малце богами!) и све тоа пратено со музика нормално. :pipi:
Си идам накај школо, си филозофирам, го подобрувам вокабуларот за писмената.. gotta give my best!
И глеаш каква иронија. Не правев писмена.
Не објаснуем сеа што-како дека уште толку ќе се нервирам. Ако постои греми или оскар за најлоша професорка ever, заслужено и припаѓа титулата на мојава македонски!
Да, дефинитивно.
Згора на све, кога сакав да им кажам на пријателите од мсн што ми се деси, ООП! .. снема струја! Па секој втор ден вака, да им се плукнам!
Сега сакам само да си легнам, да заборавам на денешниов ден (попладнето, утрото океј беше.) и сабалје повторно да се разбудам среќно и задоволно. Што ќе биде малку потешко бидејќи имам куп за учење. Башка треба да трчам од школо на роденден.. оу фак!

Чао, те сака онаа што денес не е добро расположена.
П.С ај болдираново нека се смени до утре! :smir: Фала, пријатно.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
пасош, возачка, осигурување, документи и музика. Тоа треба јас да не заборавам. И куферот, ама тоа на брзинка ќе ставам некоја кошула, џемпер некој и фармерки и ќе пеглам во хотел (или ако ме мрзи ќе речам дека згужвана кошула во штрафти ни е национално обележје пошто не ми се даваат пари за да ми ја испеглаат кошулата, галичанец сум у душа).
Стигна косата да ми се разбушавува позади, јееее! 6 месеца и повеќе го чекав моментот кога ќе можам да кажам "види каква ми е косава бушава" :)
Утре ќе биде од оние денови кога све се прави на брзина. Гуми местење, банки, продавници, да дополнам тоа со резултатите, иако јас ништо освен тоа нема да правам, ќе бидат нервозни моиве и ко муви без глава ќе се вртат и ќе им биде Цацко крив за све! А две недели по ред трубам да се спремат со време, ама не, мора све до последен момент да се чека.
Баш ме интересира колку влезови/излези ќе утнеме, унапред се смеам за "десно па десно" на татко ми :pos:Штета што нема Тепих Центар за ориентација во Берлин :pos:
Него, ај чао сега, ми се спие. Секој ред ми беше приказна за себе. Не, не сум на лесни дроги. Само ми се спие.
 
К

Кики.

Гостин
Ееее Кајгич,
да ти се пофалам дека утре немам предавања на факултет ...конечно. бтв другарка ми ( т.е. дргарка ми поранешна затоа што нели не и се допаѓа мојот избор на дечко и затоа што не поминувам 200% од моето време со неа во глупи разговори за тоа колку е комплициран нејзиниот живот и сл) ми пиша како демек мене ме немало и ај сега... ама нема врска гајле ми е веќе, иако знам чие масло е тоа ама нека и биде:jaj:А и да ке заборавев има шанси да престанам да се лажам себеси и ми е многу драго поради тоа од една страна ама и тешко од друга ама ај ке се среди се... валјда....некогаш....а може и не... кој знае :tapp:
поздрав драгааааааааа:back:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Драга Кајгана,
Преку к.. веќе од тестови и испитувања, од густиов распоред на тестови секој втор ден а некогаш и по 2 во еден ден, мака ми што нема време човек да седне и со ќеф да научи како што треба, туку само брзање брзање...
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Драга моја најмилаа...
Еве јас до сеа учев германски, утре праам тест ај ваљда добро ќе помине! Сеа ќе си легнам пошо незнам не ми е интересно..т.е прво ќе читнам нешто:wink:
..Иначе утре ќе идам у кастро на свирка..Ајде кајганџии сите дојдете јакОо ќе биде:vozbud:
Сакам да го видам ..Сигурно утре ќе биде на свирка..се надевам искрено! Не сум го видела 1 месец ееејј тоа е прилично многуу:nesvest:
Ај сеа идам јас..ТЕ САКАМ нааааајмногуу на свет ќе се подружиме уште малце и ќе спијам...:smir::helou:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Здраво Кајгана.

Што да ти кажам... Доаѓа на виделина секој човек каков што е, порано или подоцна.

Ја прифатив самотијата. Благодарен сум им на пријателите, кои макар на мигови ја пополнуваат со своето друштво.

Еве, се покажав во вистинска светлина. Ми е гајле. Кога-тогаш ќе се видеше. Подобро да е порано.

Редно е да запалам уште една свеќа.

Поздрав.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
мила...
Уште само две цигарченца имам.Жално знам...И како да седам до покасно?
Максимум саат време додека да го снема последниот цигар и бегам во кревет...
Фала...
Пријатно! :back:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Драга Кајгана . . .

She says: не знам како не ти е јасно дека јас не правам ништо што мене не ми се праи коа го праам ...



...и ај сеа
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Драга,

добро ти утро. Проштевај шо не те користам ко виртуелен дневник, рамо за плачење, матична докторка, ѕид за пофалби и поплаки или замислено другарче. Не е до тебе, до мене е. Ко шо и сама мојш да забележиш, отворањето ко пијан лабуд ил буен трендафил на форум никогаш не носело со себе арни работи. Чунки, зли јазици и змии во грмушките ќе имат секојпат, дур имат и неарни во умот да наседвет на слаткоречивост, лажна добрина и шо ќе вервет на збор на туѓинци. Да златна, неарен во умот бев. Цели деветнаесет години. Шо и не се малце, ако имаш во предвид дека ги профуцкав во нервози и живеење во заблуда за вистинските вредности. Ама, да сме живи и здрави сеа, поарно покасно да ти дојт умот, него никогаш. Пред две и кусур недели мислам дека конечно отворив очи за многу работи. Дотоаш носев онакви наочари-ролетни, шема шо се годинава. Мислиш дека се’ е убо и сите се искрени, чесни, умствено урамнотежени и до некоја граница морални, шо и да значеше овај збор.
Ми теквит ко се зачленив на форумов ко да беше пред три и пол години. Море, тогаш ќе да беше. Петнајс и пол годишен, изгубен во свемирот, гагауз по професија и пилиштар во хороскоп. Да ти кажам златна, искрено вака меѓу нас, понекогаш пробвам да замислам каков ќе беше животов мој да не се вдомев овде соси јорган и перниче. Веројатно со Болиглава ќе имавме едно „здраво“ по чаршија, не за нешо друго, пошо мал е Охрид викет, срамота е да не се знајме. Со џимеј ќе играв една партија ФИФА на секој три-четири месеци, ко ќе се начекавме кј Жижи а да немав со кого да играм, па да го исплескав две-три партии и ќе си одевме секој по свој пат за дома. Serpico веројатно ќе го слушав од браќа му негови само, во животов ќе го сретнев пет пати преку сила и толку. Ко ќе се начекавме негде по пат, Боби ќе ми речеше само „К’ј си бе Филипче?“, ќе ми ја разбушавеше косава, ќе ме штипнеше за образ и ќе одеше да бркат пичиња. Lanna веројатно нема да знаев дека постојт воопшто и ќе си умрев мислејќи дека немат суштество на светов чисто ко солза кристална и искрено ко детска љубов во трето одделение, второ полугодие, прва смена. Пчелка и PoolGirl ќе беа само две момичиња шо ни ебаја мајката на билјард мене и на Deswaldos (не дека јас сум слаб, Des е дрво. Се оправдав). И да ги видев уш еднаш немаше да барам билјард да играме, чунки магаре по втор пат не биѓавам. Бар за билјард.
Денеска, овие грст луѓе се мои пријатели, дел од секојдневнието, рутината, животот. Зато, можам само да речам фала му на Господа и на Свети Јон посен шо ме натера некоја виша сила да се зачленам. Другите шо ги сакам и почитувам а не ги спомнав нек не замерет, пошо не ми е целта постов да е поздрави и честитки до кумот и сваќата.
Сепак, ако не кажам и негативни работи по жолтиве страни (или сини, зависит на шо скин работиш дур го читаш постов), нема да е интересен постов. Извини шо ќе ти речам вака златна, не е по твоја кривица, ама ко ќе речам буквално сфе мојт да се најт овдека, да знајш дек е така. Имиња нема да спомвам пошо ми е испод чест за некои да напишам ник. Од ментално пореметени, тешки психо случаи, лицемери џоа на натпревар се кој поголем нож в грб ќе забијат... вакви имаш на тони, за извоз. Промискуитетни курвичиња (да ми простиш на францускиов), некои јавно декларирани, некои (сеуште) латентни и чекет своја шанса да блеснет, на секој чекор. За жал, чунки царот на к’сметите ми е мене к’смет, а се знајт дека царот нишо не работит, морав да сретнам и еден куп луѓе од категориите набројани две реченици поназад. Голема грешка животна ми беше шо дозволив такви сушчества, анимали, гоеда брдски и бандитси да ми влезет во кругот. Сакам да им се заблагодарам на истите. Иако не им е јасно зошо им се заблагодарвам, ниту пак некогаш ќе им е јасно. Едноставно, мозокот не им работит на позитивна бранова должина, па не се разбираме најарно.
Поентата на постов? Само мизерен и очаен обид уште еднаш да им докажам на пријателите шо ги иам овде дека сум тука за нив секогаш, макар и да спастриле чоек во глуво доба. Ко на пример ко му реков на Serpico: „Брат, за шо и да ти требам, кога и да е, барај ме“, а тој ме побара во 4:10 едно сабајле, да ме чуел дал сум арен и дал спијам. Горд сум шо можам да тврдам со сигурност дека истото би го напрајле тие за мене.
А тие, другите... Пробајте да си простите сами пред себе. Да станите сабајле и ко ќе ојте в кенеф по серка, да мојте да се опулите в огледало без јанѕа и грижа на совест да ве јајт. Ко ќе не платите на сиодвење од кафич и ко ќе платите десет денари за весник шо е петнајфче, дома душекот пак да ви е мек ко ќе се оптегните. Од мене простено ви е, прости да шетате по улици, кучиња за партали да ве тргет и матна вода да ве земит.
Затворањето на кругот на пријатели е како дарување крв - факт е дека си посиромашен, макар за момент, но се чувствуваш далеку подобро во душата од претходно. Неописливо чувство, би рекол.
Се заборајв тро... време ми е за првото кафе денес.
Од скоро вразумен, принципиелен, со подобрен вид и стеснат круг на пријатели и познаници,

Ф.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
:uvo:
Што не е во ред со мене? Оти неможам да спијам и седам како будала тука у ладна соба без цигари у пижами?
Пак испореметив се.Ќе се средам некогаш или? Ваљда ќе се средам ама тоа ќе трае 3 дена најмногу и пак старата песна...
Него ме мачат и некои други работи.Дали од несоницата ми е па ме пукаат бедови незнам...Углавном ме мачи нешто,некои мисли што ни јас сама себе незнам да си ги објаснам...Зошто тие бедови кога според се што ми се дешава треба да бидам крајно среќна личност.Најверојатно незнам да ценам.Тоа ќе да е...Знам дека треба еднаш да седнам и да си средам мисли ама не ми иде никако...Ах забегувам знам ... 07:07 а јас абер немам да спијам...А воопшто незнам ни дали да се обидам да спијам.Подобро да си сварам кафе јако без шеќер и да проверам дали на некој му се нажалила душичката да ми остави цигар-два...
:helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Драга имам една желба за Нова година:
Да идат во пм политичариве и да не се вратат!
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Диар.

Ќе збеснам у ова школово некој ден..
Ај упте некој месец, и готово, ваљда ќе издржам..
 
С

Смока

Гостин
оу не?? дали? да да јас! ;)
а бе кајг, загинав....
а бе кајг, денес од 3 ипол у школо.
а бе кајг, географија ке е**
а бе кајг, вечер на свирка, кастро јеееј :D
а бе кајг, се пишува а бе или абе? хех ме боли xD
ме боли што можеби ке го видам денес, ме боли што можеби ке напраиме муабет, ме боли што можеби и нема...ме боли!

Утрински расположена... а можеби и не :wink:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Драгицеее :):) како сме денес?
јас сум тоооп :vozbud::vozbud::vozbud:
вчера спасив гзето :pipi::pipi: хухух
губев три часа :vozbud::drk::vozbud: ...
на тоа писменана ваља добро пројдов со оглед на тоа шо професорката ме отече(45 минути уста не затвори :tapp:) и то :)
ајт ојдов да те читнам па накај школоУ :tapp:
:back::salut:

Упссссс забораив да си го поздравам БоцкоУ...најнајнајубаво ми беше вчера бе Кајганчуркоо :wub: сонце тоа мое (многуууу го сакам :pipi:)

:back::salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom