Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Г

Господ

Гостин
Драгаааа:vozbud:
19 note-per-sec, 3 note-per-string legato not a single note repeated:vozbud:
Владеам за година дена :icon_lol:
It aint musical but fast man fast,and clean as a whistle.
:salut:
 
Член од
3 октомври 2010
Мислења
28
Поени од реакции
10
Кајгииии
многу сум среќна пред малку бев нервозна ка по навика ама сеа кој го видов снегов и кој се прошетав се осеќам феноменално за некое чудо...се надевам дека ова чудо ќе потрае...хехехе ајде поздрав толку од мене :) :pipi:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Кајганчич,дај види шо е работава со времево,надвор пингвини во несвест паѓет а од снег ни С,ај ургирај таму до надлежните...
И да ме известиш до кај е работата да знам да си набавам санка
Е така до тогаш биди ми поздравена.
Е стварно фала кајгано моја,алал да ти е незнаев дека толку се ажурни надчежните за снегот...извини вака шо те гнајвам ама ќе мора да се погрижиш и за патот до охрид да е среден,зошто овој пат не верувам дека ќе кутулам од провалија.

Поздрав
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Кајги го добивне првиот снег еј.. замисли конечно снег да видиме !!! кај тебе нема уше снег а? ај ке падне и кај тебе немај гајле... :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Драга, ти текнува бе на времето ко беа Родео меко 25 денари? Еее беа.
Кои викенди беа тоа да знајш само..Собери се 5-6 другари, една троколка црвено 120 денари, за пола саат сите камчиња. И строго в коцка се пијаше. Кој не знај за онаа стара добра Коцка, а е од Прилеп, ништо не знај. Сега општината ја изградија на тоа место, пеери. И ти викам, за цигари 25 денари, за вино 2-30, 5 денари Орбит, уште 50 во Апореа, абе за 100тина денари топ си поминувавме. А не сега бе, ем нема кај да се појди, ем маваат по џеб, маваат. Па во Скопјево, да не правиме муабет. Сега ни Апореа не е то што беше...
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Најпосле ги завршив таблите, какво олеснување, едно гајле помалку. И пак, работа што личи за два саата ќе биде готова фати цела ноќ :).

Од друга страна пак ноќе ти текнуваат работи што преку ден на памет не би ти паднале како прикаската за црвенкапа ама оригиналната, летната жетва и зимското берења на плодовите од неа како и некои други интересни идеи што само кога си ептен уморен а инспириран може да ти паднат на памет :).
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Се напив кафенце во прекрасно накитен кафич, јадев и колаче и сеа воопшто не ми се учи:(.Ама што да праам, колоквиумска се ближи и не сакам да се зезнам како минатата, така да си фаќам книга со време.. Ах, колку посакувам да немам ништо за учење, нит колоквиумска, да можам да си ја накитам собава и да се шетам по цел ден надвор низ градов во кој веќе го осеќам новогодишното расположение.. Уште снегче да падне, и дефинитивно ќе ме фати една мрза, да не искочам од кревет, да гледам само филмови под ќебето со чајче или топло чоколадо покрај мене.. Се надевам тој период ќе дојде што побрзо, а овој грдиов со учење ќе летне за час(секако ако научам, ако не ќе ми проаѓа преспоро).
Ај па редно е еден пост со жалење неле, покрај толку позитивност:).
Un grande baccione:back:
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa еј ај сеа!!!!Времево е против мене, не е фер!:(
Ај одам да се спремам за на факултет:(
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Многу ми е убаво со снегов да ги облечам гузерициве годинава пајажина фатија, озбилно сабајле гледам пајажина во нив :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
Си купив јакна одвај број да најдам, па блуза и таа некако со маки и патичина Puma Cit Cat со црн лак и тоа, фармерки број нема порачани ми се две парчиња :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
Сега ќе се бричам и вечер ќе бркам гости, слабо камен ама тоа ти е, уживам во живототов:

 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Кајгии

Јухууу снег конечно ! Многу му се радувам на снегов некако ме исполнуваа :) Од денска почнуваат испрашувања тестови и такви глупости,ама ај брзо ќе поминат. Прекрасно е кога ќе сватиш дека има многу убави работи околу тебе... И да, за некои работи не се замарам веќе кајгии што сака нека биде.Јас се се трудев до сега, останатото не зависи веќе од мене :wink:
Бааај драгаа:back:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Диар
Останав дома цел ден, се збудалив скроз.
Кај можам јас олку долго во затворен простор.
Сакам да се растрчам и да измавам некој со снежни топки.
:salut:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Каги, се опрчив денес 300 денари на здравје нека е, али се надевам дека у петок со Rooney's Temper ќе го превртиме Б2 :)
Пред тоа малце у кафана пензионерски, таман и завршувам со работа, и ќе се прогласам за стечаец па од 23:30 идеме...ајт :back:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Драга драга Кајгана,
ајде и ја малку за снегот. Значи секој ден штом ке се разбудам кревам ролетни во надеж дека ќе ме заслепи белината на снегот,но не и сабајле... Додуше уште не беше разденето за да ме заслепи. Али затоа изненадувањето ме дочека кога излегов од дома. Ах, колку го сакааам. Идам надоле и ветарот ми носи снегулки кои ме пецкаат по лицето:wub:
На факс турбо од 8-5 :ѕ Не ми се свиѓаше тоа баш, ама изгурав.

п.с. сакам да добијам честитка по пошта. Неќам порака, неќам мејл(додуше ова застаре), неќам честитка на волот на фб.... многу ли барам?:pipi:
 
С

сашенко

Гостин
I just got my hearth broken драга.:(:(:(:(:( :violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1:Аааааааааааааааааааааааааааааааааааааа ке убијам некого сега....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали само тоа на мене не ми е гајле што паднал снег? Снег ко снег... Јас кога зборам за дожд, сите мрчат, сега и јас ли треба да мрчам за кашканициве? Нема, нема... не сум таква. Нека си се радуваат луѓево... Да се разбереме, не е дека не сакам снег, ама... бели кашканици не сакам. :) Си поштуем снегче на Св. Никола, дека е слава и одговара на атмосферата со црвено винце. Црвено вино и снег е нешто... мх!

И така... Јас не се замарам со ништо, равно ми е све, освен тоа што ПМСот почна полека да се вовлекува, па имам внатрешна нервоза. Али не сум јас за тоа крива, blame it on the хормони! :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom