Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Годишен зборник на групната себичност
"Алтруизам"
Моменталната позиција укажува на тоа дека кај повеќето животот е спроведен во темнина и склоноста да планираат во засолништето на осаменоста.
Не им пречи изолација доколку можат да мислат и да се изразат себе си слободно.
Прч што шета низ стадо со егзактно дефинирана хиерархија ,додека таму некаде сокриен, сточарот го набљудува стадото како современиот брат.
Дали стоката ќе сноси дел од одговорноста за лајната што ги остава ..,после секоја индивидуална егоцентрична нужда врз целата заедница?

Трпение = спасение

BTTF
Се вееше знамето на инфериорноста и тогаш.Само сега е премногу очигледно.
Шема е вака ,нели.. многу полесно ,next level ..hard o.0 - ?
And with energy to spare...
:)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Драга

Сама ако не си го пукнам носот, никој нема...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Се напив кафенце во прекрасно накитен кафич, јадев и колаче и сеа воопшто не ми се учи:(.Ама што да праам, колоквиумска се ближи и не сакам да се зезнам како минатата, така да си фаќам книга со време.. Ах, колку посакувам да немам ништо за учење, нит колоквиумска, да можам да си ја накитам собава и да се шетам по цел ден надвор низ градов во кој веќе го осеќам новогодишното расположение.. Уште снегче да падне, и дефинитивно ќе ме фати една мрза, да не искочам од кревет, да гледам само филмови под ќебето со чајче или топло чоколадо покрај мене.. Се надевам тој период ќе дојде што побрзо, а овој грдиов со учење ќе летне за час(секако ако научам, ако не ќе ми проаѓа преспоро).
Ај па редно е еден пост со жалење неле, покрај толку позитивност:).
Un grande baccione:back:
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
здраво драга кајгана..гладен сум,дали има пичка на менито?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Tomorrow has just arrived and nothing has changed as usual, you know Kajgi all that stuff... fake friends fake as snakes. Where are they know ? ha? What's wrong with me making all this wrong decisions, running the wrong paths and finally when I realise I was going the wrong way, now it's too late and everything needs to start from the begining, but I don't have time,patience or ideas anymore. I told all those things that I meant to her and recieved all those words which promised something and that something was nothing. Now it's worse because every word that I said was the truth told and written deep from my heart. I can't take it back I can't change it, it will stay like that. I was used just like many times before and before. I don't mind I'm not scared it's not her fault, but I really thought with her everything would be different...It hurts it really does, but it's that period of the year when I break off and stand up against all those foas and fake people, trying to bring justice....Ум за друг пат...
 
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,

Викендов помина, успешно би рекла. Најважно е што се случуваат нови и убав работи, лошо е што старите не можам никако да ги ставам бар малку на страна. Миксд филигнс успех за една неуспех за друга битна работа :( Се убив денес од спиење, ама и топот го исчистив, елај да видиш, :vozbud: свети... Гледам некоја срање македонска серија на Сител и дека сум наспана и одлично одморена се смеам, замисли ова чудо ми е интересно, значи жичккиве у глава де се откачуваат, де се закачуваат, не знам дал да плачам ил да пеам.
Драга, ај гит сега, да ги провериме татарчињава до кај се :pos:


п.с. вечер ќе гледаме код, да видиме што старо дознале за ѓупциве...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Драга, има разлика во температурата. Не секогаш ми е исто ладно на 0 степени.
 
T

theTinule

Гостин
Драгана.
Take.Me.To.The. *hospital*
Ми е убао :)
Положив клавир ма!
И ме испофалија!
И да ти кажам дека те љубам xDD

--- надополнето ---

Worth suffering for...
Yeah, right ! ;)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Мачко
Одамна ти неам пишано нешто.
Па еве ти пишувам, НЕШТО.
<(9-6)=3
=> <3
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Драга,
не можам да си најдам ниту еден пар ракавици :( Ке се отрују!
Мрш.
 
С

сашенко

Гостин
Драга дај нека тепа јуве уште 4 минути продолжение дадоа а презаслужија да победат те молааааааааааам нека дадат гол, те молам.Ај држи им среќа...

--- надополнето ---


Драга не си нормална ова е твое малсо тепаа во последна секунда даде гол красичот..Фала те сакам најмногу...






 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.266
Поени од реакции
16.274
Кајгано,
шо ми праиш бе, како си ми, арна?
Инаку и ја арен, еве да ти пишем реков, кој нема кого ти си увек овде да ти се пофалим, пожалим, ватевр.
Само шо финтава е дека нема нишо за фалење, а за жалење да не праеме муабет немаш толку време да ме слушаш затоа кој че ми дојш на поседок ќе ти расправам.
Ај така....
Поздравчич :back:

A да, додека сум тука да ти кажам дека почна снег да врне и тоа онака убаво, типично зимски. Ќе го глеам низ прозор додека паѓа :pipi:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Кајганчич,дај види шо е работава со времево,надвор пингвини во несвест паѓет а од снег ни С,ај ургирај таму до надлежните...
И да ме известиш до кај е работата да знам да си набавам санка
Е така до тогаш биди ми поздравена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom