Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Никогаш не сум била посоцијално човече од сега. Секој слободен момент - филантропија, не гледам филмови, не читам книги, само луѓе гледам и читам. Не ме интересира ништо друго освен факултетов и луѓево. Дури и кога не ги сметам за добри другарчиња, интересни ми се, суштества. Има и лоша страна. Више ја неам таа независност, онака сакам да шетам, а не сакам да го праам тоа без луѓе и се нервирам ако немам со кој да шетам... Али треба и да се учи, мада сеа испаѓа дека учам за јануар зошто тогаш одбрав да полагам втор колоквиум... Али си сфатив дека ја уствари сакам слободното време да го трошам на луѓе, така да ете сеа а и тогаш нема да учам цело време туку ќе можам да се гледам и со луѓето. Плус да извадам подобар резултат.:) И тоа е тоа Кајгана!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Среда, убав ден.
Си купив млечна маичка за Нова Година, колку да се рече, од платата на сестра ми.
Сега хедонизирам дома со макарони со 4 вида сирење, си набавив убава лесна литература и се мерачам на сијаличките што ќе ги заредиме по прозорци ем елки деновиве.
Бадијала молам некого да мисли на мене, нели?
Точак си е точак, како и да го свртиш има две тркала.
На работа е сјајно ем бајно, а на журката по повод НГ, се истрескав, изнапеав, изнаиграв за цел живот и даље. Една од форумџикиве ми била колешка, ама не осознав која и од каде, во оваа прилика ја поздравувам :)
На Песнило беше бесно ем најпрекрасно.
Врв на врвовите, ептен сум хепи ради целиот исход.
Можда пишав, а?
А можда и не.
Како и да е...
Створена сум за блуд, ама нема никаде маж толку луд. :pos2:

На 23ти ќе отварам сликарска изложба у МКЦ и се радувам!
Покрај сета глупавост и просечност на моите работни саати, кои сепак се во служба на добробитот на одредена фела народ, јас никнувам низ боите, зборовите, нотите, ах.
Добро е, жива сум, дишам ладен воздух и ќе се видам вечер со еден... Дотичен.
Ќе јадеме тулумби, осеќам :D

Bye.

Medea literary.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Кики,

Ми фалиш.
Вчера те читав од поодамна работи и сфатив дек ногу ми фалиш и вечерва ќе ти посветам малце време.
Прво да си ги кажам маките. Нашколо не умреа и пак иам за учење ама пак решив со тебе да си седам.
Сеа ќе си мезнам салатичка со ротквици и ќе си уживам.
Ајде посакај ми пријатна вечер одам да те читам и да напишам нешо ак ми дојт, пошо иам забораено како е.
Поз моз. Те сакам :)
 
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,

Да, денес беше напорен ден! Мислев дека никој не гледа телевизија, ама јас не сум цел свет. Јас, Бог знае од кога немам уклучено ТВ, оти последен пат кога уклучив морав да го трпам оној хаосот со Вецко. Тоа беше навистина лошо за гледање, а Бога ми и коментарите околу Вецко беа идентични, сите ти кажуваат иста работа и ти велат дека се во право. ОК! Знам, ви верувам! Доста го тупевте!
Јас навистина го сакам ова што го работам сега. Си поминуваме прекрасно! Имам некои забелешки кои не се однесуваат на мене, а имам уште повеќе кои се однесуваат на мене. Гледав свадба денес, многу убаво ме фатила камерата. Цело време сум окезена од едно уво до друго, АМА јас пукам сеир! Тоа не е воопшто страшно, оти оние кои не ме знаат добро мислат дека во тој момент јас си поминувам супер, ни на крај памет дека се зезам. Значи има разлика од свадба до свадба. На пример, на оваа свадба винцето не им беше нешто посебно, не дека јас нешто ептен се разбирам од вино, ама пробав толку многу вина... ок, може да ми се измешале вкусовите, не викам не.
Денес бев фејмс, видов реакции, ОДМА! Мобилниот е преплавен со пораки, не прочитав ни една, не можев. Денес преживеав огромен стрес! Прашањата беа ужасни, за на крај дечките глупи да ми кажат дека сме биле одлични и дека пак ќе не викнеле. КХМ, е, ако де, ќе ве чекаме, ама следниот пат ќе бидеме спремни, оти ве знаеме :vozbud: Не сум злобна, не се заканувам, ама она глупирање нема да помине неказнето. Фала и кај вас! :smir:
Патем, леле певалкиве што ги држи земјава се ужас, не знам како се воздржав да не ја исфрлам `ко партал. УМРЕВ!
Ај гит, доста алапачев денес. Цел ден уста не затворив, па и свадбата им ја коментирав, `ко Атанас Костовски бев :pos:

Поздрав Драга!


Чувам те, где год
кренем имам те.
На длану си ти моја
линија живота, љубави!


П.С. Ако сум славна сеуште не сум со носот у облаци. Кај и да е ќе почнам да делам автограми. :pos:
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
ДК,
Не да е ладно ама во Битола пингвини паѓаат во несвест!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.370
Поени од реакции
4.898
Секој почеток е тежок и ретко е да не е тешко...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.803
Поени од реакции
72.072
Се започна вака...
Вчера брзав на едно место. На сајтот на ЈСП убаво си пишува 16-ка од Пржино трга во 14 и 24. Идам во 14 и 20 на автобуска и опа автобусот веќе отиде... Ти ебам педерите да ти ебам, секој ден истово го прават...
И пошто морав да брзам, решив да трчам до Центар. И стигнав пред 16-ка... Хусеин Болт у пм...
Алиииии ми беше многу топло па ја соблеков јакната дур трчав и плус ги кренав ракавите....
Денес...
Идам на колоквиум на факс, и осеќам дека мозоков не ми работи, и ме тресе треска, мада не можев да проценам дали е сум болен или па тоа е резултат што на -9, на факултет јас да хухам повеќе ќе затоплам од парното...
Неможев нити да размислувам па колоквиумот помина онака просечно, можеби и прв пат годинава не сум задоволен од напишаното (иако може да извадам добри бодови). Доаѓам дома и резултатот е 38 со 6. Втор пат болен во рок од месец дена.
И кој е крив???
Па шоферот на 16-ка...
Знаеш колку години чекав да го бодрам Вардар во Кисела Вода???
И таман се порадував, се разболев...
Плус два дена нема да си ја видам љубовта :(
Ма ќе оздравам уште утре и има се што е планирано да го остварам!!! (не ветувам...)
Чаос кајги...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.439
Поени од реакции
7.825
Драга Кајгана,

Денес ме пречека порака од колегата, не е арен, и нема да дојде на работа денес. Ама кога прочитав обврските кои тој ги имаше за денес, кои ме замоли да ги завршам, почнав да се смеам. Причина? 25 точки од материјалот за 26тата седница кај мене на работа.
Во меѓувреме изгубив 2 саати фотографијрајќи приредба во ОУ Дане Крапчев. Истите за жал ги надоместива работејќи до 18 часот. На работа само јас, колега задолжен за седниците и чуварот... Драма, Европска унија :) Од обврските на колегата... па кажав дека денес секторот мој не е со сите:)

Кога сме кај секторот, шефицата ме прекори дека не сум комуникативен, ама ич. И кажав дека сум модератор на Кајгана. Таа изреагира со едно ОУУ...

После работа бев низ центар, и заборавив да купам карта за НГ, ама ќе надоместам утре. Битно падна договор. Колегата, Мадерфакер, Рокенрола... кој сака нека повели со нас :)
Ах, и ги одјебав колегите кои организираат кафана пред НГ. 900 денари за во кафана... не фала.
Ми остана само една дилема, за сабота, ретро на саем или драм ен бејс во скапан ан.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Денот ми помина како во сон. Изгледав како да сум нешто активна, будна а всушност спиев? :nesvest: Не ми е јасно. Не чувствувам желба за ништо. Зошто? Не ми се станува, изгледа вистинскиот сон сега ќе ме надвладее иако цел ден го бркав или тој мене ме бркаше, не знам. Се надевам само дека од активностите со кои се занимавав во текот на таа тивка бркотница ми останало нешто во глава и го немам заборавено како што тоа се случува со повеќето мои сништа кои ме напаѓаат среде студениве ноќи. Ама што зборувам? Не зборувам бре, спијам. :helou:
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
сакам да ти се пожалам, ама не можам. ( немам приватност на форумов :pos2:)
Утре не одам на факс ке одмарам после 3 дена предавања од 8 саат, мислам дека заслужив слободен ден.
И ме интересира нешто, ама џабе ке те прашувам и онака не ми одговараш.
Ќе идам да спијам и се надевам дека вечерва нема да се случат некои работи, поради кои од утре ке морам да менувам некои мои стари одлуки.
А, сега поздрав ке идам да спијам и да го слушам Стинг. :) :smir:
 
T

theTinule

Гостин
Aj pogodi kako se logirav, aj !
Mnogu sum pametna zhimi mene xD
U petok polagam kje mi treba mng srekja od tebe, iako sum mng pametna, nali...
Zasho se smeshkam? ^.-
Poslednive nekolku dena mi se previshe smeshni -.-
Lele rodenden mi se blizhi xD ^^
Ko malo dete mu se raduvam, kje mozham zakonski da se mazham ! Yee !
Do hormonite e reakcijava, ne me krivi mene.
Mnogu posexy zvucham ko pishuem latinica.lol.
Si mislev deka mora da se opraam, da pishuem i u drugi temi osven ovaa, ama doshle novi kajgandzhii izmegju, koa mnogu uchev, i sea trea da gi ucham sho e dobra muzika -.-
Abee aaajde -.-
Btnj, skuzhiv deka za da si opasen, trea dasi opasen.
Navivaj za mene u ponedelnik, trea da se doteram, kje me bolat noze.
Sea mi se priide na svadba -.-
Nauchiv nova kafanska pesna, uspat. Drska zheno plava se vika xD
Plavushata me ucheshe xD
Pale mi predava, neznaesh sho sme praele denes kaj nea na chas, mi se chini odamna ne sum se smeela taka ubao :)
I've missed u Kajo <3
Pogotou vaka ko mi se spie i ko kje ti se otvoram i ko samo ja i ti se razbirame <3
Se razbirame i sea <3
Ne ti kazhav, ja glumam kralicata u Hamlet. Epten mi odgovara ulogana xD
Not.
Kakoidae, interesno e, sea plus so shishkite, na Kleopatra potsekjam pahHah lazham de, ne zameravaj...
Idam da spijam -.-
Sweet dreams, my darling <3

--- надополнето ---

Mnogu e ubaa pesnava -.-
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Драга..
Не знам кој вика дека не може да се бираат родителите или децата. Може, само треба да се обратиш на вистинското место и оп :)
Тројца мажи ме одбраа за родител. Иронијата е дека цел живот викам дека сакам девојче. :icon_bigg Али целиот процес доведува до вознемирувачки мисли со кои ќе мора да се справам во следнава година.
Како и да е, убаво е што 3ца мажи заклучиле дека ќе бидам добар родител, воедно го добив најубавиот комплимент во животов и сум прилично среќна поради тоа.

Инаку, убаво е кога имаш асистент ко мојон и да ти дава информации за да ти штукне памет, и воедно да ти дава луди идеи и сугестии кои секако, ќе ги пробаш. И така, само очекувам нешо mind blowing секој момент. Коа ми раскажува нешо, имам точно ваков израз и во глава ми иде „i want moar" Па си идам дома дозаљубена во струката.
И така, забавно е некако, и следува позабавен нов семестар. :)
Уште позабавно е шо глеаш као те чита гореспоменатиот асистент и као ги чита другите па така и се поставува, и од една страна ти иде да му бапнеш една, а и да му честиташ на успехот.
Коа ќе пораснам... момент :)

Ах, да. И дознав дека коа една од најстрогите професорки ми стои у комисија, неам глас у мене :(

бац.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Драга К,

Станав порано си ја испратив љубовта, си почнав некојси мал бизнис, почна да врне снег само нека паѓа нека паѓа нека паѓа :))))
Чекам да дојде време да тргнем накај факултет и малце да си го проширам бизнисот нема да ме спречи снегот во тоа.
Имај убав ден а јас уште 1-2 часа ќе те разлитувам тука ќе поминувам со маусот нагоре и надоле ЧП
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Си се наспав добри 12 саати, сеа праам пауза од учење, топло чајче покрај мене, надвор вее снегче, милина!Едвај чекам да завршам со учењево за денес а богами и ќе се трудам што поефикасно и побрзо, за да искочам надвор и да си играм како мало детенце!:)
:back:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Драга Кајгана,

Ти си Тhe Holy Bible of Useless Information!!!!! Ти си Wikileaks на досадните умови на твоите членови !!!!!!! You are the Establishment of Randomness !!!! Aw how I praise thee Precious stuff !

And now for an ego boost: шала на страна, правиш да ми биде убаво кога читам нечиј пост за тоа како животот му се распаѓа and other disasters.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom