Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Од декември немам легнато да спијам пред 2 саат, биоритамот е во кома како Шумахер.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Да се затворат Дарко Лешовски, Миленко Неделковски, Латас и Ивона, Јанко, сите соросоиди, сите фејк селебрити, сите актери ака политички курви, сите квази шоумени, сите недоносени певаљки, сите татини спортисти и доктори, сите експерти за политика - по риалити куќите, а потоа да се изгаснат камерите, да се исклучат микрофоните, да се изгаси светлото, да се заклучат, да се заборават некаде клучевите и да почнеме да се замараме со битни ствари и свои животи.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.855
Поени од реакции
11.086
ДК

Уште едно работно место е позади мене, па сега во овој период (што веројатно ќе трае кратко) интензивно препуштање на интересите во животот што мораа да бидат ставени на пауза последниве година дена... книги, филмови и слушање и откривање музика, нови бендови и веројатно малце PES 2014 :cool: Фитнесот не виде голема пауза, па утре продолжуваме со терет таму каде што застанавме пред 3 недели :)

Поздрав до @MAJA 345 и мое видување за модниот тренд - балетанки, што ти тежи на душа додади :D

И да, денес има да се дупнам од спиење, т.е ќе го навијам саатот во 6 ипол како за секој ден претходно, али по гасењето ќе продолжам со сонот, без снуз :icon_lol:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Конечно, после толку муабети, дебати, убедувања, ја почнав Game of Thrones. Maybe it's too soon but, мислам дека полека но сигурно се заљубувам во серијава и истовремено се прашувам what the hell was I thinking.. :noze:.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Мислам оти сум се родил со клиничка депресија. Oh god.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Драга,
мене учењево нервно ќе ме осакати, веќе не ни сум ни свесен какви глупи постови пишав вечерва на кајганава, само ради тоа што учам, изгубен начисто сум.

Инаку и јас почнав да ја гледам Гејм Оф Троунс, Денерис (така се викаше ако не сум грешка), добро рипче. А и добар почеток на серијава, мислам ќе ми ги оправда очекувањата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom