Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
Одам за Русија, ова не се издржува повеќе, еве и зошто ?
Читам во Русија имало 10 милиони(со зборови да не утнам со ова нулите) значи десет милиони повеќе жени,него ли мажи.
Знаеш тоа што значи 10 милиони Х 2 = 20 милиони, па се чудиш што, цицки бре и тоа со боцки во брада што удараат.
А овде што, за некој си две што виснале под папокот,ти бараат де она де ова, море бегам за Русија, кој е со мене,ајде тргам.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
За зелен секогаш можеш да бидеш. Шо би рекол Миле Паника: Они са розеви, зашто што са зелени.

Денес решив да бидам искрен за речиси се. Почнувајќи од на работа, па и приватно. Добро е, зачудени се. Ама тоа е. Секој почеток е тежок.
Не можам да сфатам како на некого му пречат гнездата на ластовичките. Имаше премногу ластовичкини гнезда на новиот погон. Сите ги истурка. Колегите му велеа: Кај ќе ти оди душата.
Потоа кажаа дека човекот го преживеал Вуковар.

Тој што не сака животни, не сака ни луѓе.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Драга...не сакам да контактирам со никој! Еден ден, два, три или една недела, две, три....можеби и месец дена и повеќе...колку што ќе чувствувам дека ми е потребно.Не сакам! А морам. :(
 
S

Stivie G

Гостин
Драга, јаднио јас. Немам живот и сега по цел ден тагувам поради тва шо Кутињо не е повикан за Бразил. Значи плачам без престан. И така, дојдех само да ти пишам и саа одам па да плачам :(:place:(n)
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Време на полагање саат и пол,време на зимање на два потписа(кај асистенти) саат и 45 минути.Македонија,земја каде поважно е потписче во ќошот од графата,отколку се друго.Отидов да го спремам утрешниот.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
^^ На мене и @bebush доволни ни беа неколку часа вчера за да ги изговориме :icon_lol:

А драга ти кажав дека е бебуш е ненормално позитивна и интересна девојка? Не ми се верува дека толку време чекав да ја запознаам!
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Порано Вучиќ го сметав за морон, ама дури сеа сфатив дека ликот е фантазија, секоја му чест.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Драга
Џабе беше тој труд вложен. Се разочарав многу.:(
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

отиде колата ... аххх реков дека не се жали по вакви работи ама убави спомени имаше со таа кола. Ајде па со новата уште поубави ќе бидат. Ако не собере ко лани за кампување немаме гајле :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.093
Поени од реакции
13.155
Денеска бевме во седмица и како седевме имаше 2 кучиња, поголеми мислам. И на едново му сметаше една мува, неможеше да спие на раат, и неможеше никако да се одбрани од неа бегаше цело време, оваа го бркаше. Рипна другово куче по мувава, се искрши во столи, маси, стакла, коли све се испомава, ама битно ја избрка мувава, за да не му смета на другарчето. Малку бука крена ама нема врска, интересни ми станаа да ги гледам. Па имаше едно лепче оставено близу кучето, па таа од седмица мислеше ѓубре е, и тргна да го собира, кога ова другово куче, што си имаше мака со мувата, крена да лае и да го грабне јадењето. Не сфатив, зашто го зима кога не го јаде и после стварно душата ми се исполни кога видов, дека го грабна со уста тоа лепчето и му го однесе на другово куче, да му се заблагодари изгледа. Колку се само души најголемии :love:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom