Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Бев на одмoр и сега аген он ворк :unsure:
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Драга,
бидеќи никој не ме познава на форумов, само 4 5 души... ептен ми е полесно да можам да си ко искажам ова. :)

Пак бев на болница за стомакот, ми рекоја дека чирот се развил повеќе место да се излегува, значи џабе ги пиев тие срањата, може не требаше и да престанам... али ако сеа прекинам да ги пијам тешко мене. И тоа не е баш најлошото, бев на доктор, а таа ми рече дека треба да бидам најсреќната на планетата ако не ми се дијагностицира тумор. Ама утеха ми даде... Но бидеќи сум баксуз над бакскузите, уште сеа си знам дека имам. Нема нешто лошо шо мене ми се нема десено...

Драга само да си знаеш да не беше ти немаше на кој друг да си исфрлам позитивни и негативни мисли и да успеам да се средам малце. Незнам уште колку ќе се дружиме, само да знаеш дека си супер. :)
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Драга,
бидеќи никој не ме познава на форумов, само 4 5 души... ептен ми е полесно да можам да си ко искажам ова. :)

Пак бев на болница за стомакот, ми рекоја дека чирот се развил повеќе место да се излегува, значи џабе ги пиев тие срањата, може не требаше и да престанам... али ако сеа прекинам да ги пијам тешко мене. И тоа не е баш најлошото, бев на доктор, а таа ми рече дека треба да бидам најсреќната на планетата ако не ми се дијагностицира тумор. Ама утеха ми даде... Но бидеќи сум баксуз над бакскузите, уште сеа си знам дека имам. Нема нешто лошо шо мене ми се нема десено...

Драга само да си знаеш да не беше ти немаше на кој друг да си исфрлам позитивни и негативни мисли и да успеам да се средам малце. Незнам уште колку ќе се дружиме, само да знаеш дека си супер. :)
(y)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
EMI_5858.jpg

Шо да се каже за еден досаден пејач како Ристо Самарџиев? Сигурно не, дека не е досаден.

Победил на Охридски трубадури и шо?

Не е иронија, нити сарказам, нити пак ефтина хипокризија, туку само чисти аргументи со најемпириска потврда евр ( све у везе Рикита). Го глеам ко интосикација на фестиваливе наши, ко амерички рагби тренер доволно паметен за да ја сконта играта (со фестивалите) и исто толку глупав за да ја сфати таа работа толку сериозно, шо ќе се опседне со неа и во безвкусната реалност ќе триумфира ( и тоа по неколку пати). Ебати каприцот, ебати.

Он е богот на фестивалите, кој ја убива неизвесноста во градиве, чии победнички песни солзи истураат во моиве раце или е само еден обичен смртник утепан у кредити, па фино му доаѓа ова ко пејач хонорарец. Ги мести бе или стварно е ептен фраер? Жити се, јас не сум сретнал човек кој ја лечи меланхолијата на душата, го доловува светот на најубавите соништа или ја споделува својата среќа со неговите песни. Еве и војскава ја укинаа, а баш беа бран песни за банкет.

Човече, се прашувам дали воопшто е свесен за својот гравитациски колапс, за својата тенденција кон кичерај и тралала песнички ( и сето тоа у задње време, не знам како му успева само)?

Имаше многу преселни птици на естрадава, за среќа ги снема, али у вези Ристо ја никако не можам да го искоренам звукот на расипана кисела зелка кога ги слушам неговите песни.

Ристо бејбе сакаме концерт на стадион!

Задачата на уметноста е да ја тагне душата, да сугерира за контемплација. Кај Рики веќе тоа одамна го нема. Више го нема ни младешкиот шарм, имаме само еден ентузијастички очај за евергрин, уставри па веќе ни тоа.

Дали победата на некое квази фестивалче ти обезбедува слушаност? А Рики?

Па и уште се има расфрлано со изјави од типот: “Во Макeдонија нема никогаш да ти го простат успехот”

Кој успех, жити се!?

Да си дел од бандата на Копров успех е? Апстрактна утопија ќе ти остане пак да имаш хит како некогаш, а евидентен е твојот регрес од како почна да се пазариш за победи на фестивалите.

Шлуп, шлап, шлуп, шлуп, шлап...


Следува Psyside момент.

Ето, рекао сам...!
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
kajgi pocnav so nova rabota vecerva mi e prva rabotna vecer i kako sto gledas ke okapam cela vecer na forum​
rabotickata e top samo ima eden problem slusnav moabeti deka ne davale plata na vreme a toa ne mi odgovara sea za sea neznam ke vidime pozdrav kajgic se slusame​
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.144
Кајгано,
дефинитивно ќе се селам у место со поумерена клима, зашто вакви жештини не се трпат.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Драга,
Љубов цел ден ...време беше да се сврти тркалото.
Од утре којзнае што ќе е, можеби повторно по старо, можеби не, но сепак ке го чекам “утре“. Најубаво е кога сакаш и кога си сакан :love:

п.с. Животот е суров! :(
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Драга Кајгана,

Ај да споделам мисла-две од она што не го пишувам на ФБ или го пишувам во сосема друга форма :)

Си купив NIKE ZOOM KOBE VII, treasure, blue, black, white. Откако Коби почна да игра баскет Адидас ги ангажираше своите најдобри дизајнери да прават патики за него. По неколку години се префрли во тимот на Најки, ама иста прича, најдобрите дизајнери на Најки дизајнираат патики за него. И конечно после доооооооолги години си купив негови патики. Ќе беше убаво да ги имав и адидаските, ама јбг, друго време беше тоа. Енивејз, среќен сум ептен :)
Во меѓувреме купив и за сестра ми едни најки. 75$ се тука, во мк се сигурно 5-7 илјадарки.

И идам во теретана, и тоа редовно, мислам дека до крајот на договорот ќе личам на типот од мојот аватар. само со кратка коса :)

Жени слабо... ама јбг, малку жени работат по бродовиве. Додуша не се малку, ама работата е напорна, и плус јас имам чуден распоред, не ми е компатибилен со добар дел од одделите тука.

И најбитно од се, мојот омилен братучед се ожени :)

Читам Лени одложил концерат у МК. Се надевам ќе биде презакажан за кога ќе бидам дома на одмор, па да уживам во негов концерат пак.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
26г.
Ретроспектива.
Некои работи фалат, си ги чекам со душа и трпение. Пријателите останаа исти, а и јас останав копи пејст. Не беше најлесната година, ама то је то, не можеш да бираш.
Кревам раце горе, ту тамбс ап за идните промени. А ќе ги има, добро почнаа, нека се множат.

Дури ги чекам промените и настаните, да се почестам со моите момци:


Година спакувана во неколку реченици. Толку треба.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Бичч^ поќе не глумам стројник, колку парови успеав да спојам и само јас во невоља влагам.. епа нека си шетаат сами до крајот на животот! :tapp:
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Гарантно писмо в џеп да си метнам,
да јавнам конкорд, внебо да летнам,
На гурбет далечен да си идам,
да видам New York, Melbourne да видам

Да видам купој пари в џебот,
И за друго да сонам, не само за лебо,
Да видам како се станува газда,
и како од обична плата се купува мазда,
Да видам нашинци среќни и стројни
Со црвени образи и мевој лојни,
Како си живеат на висока нога,
и братски тераат дури до бога,
Да видам живот светол ко олтар,
а не ко овде до смрт голтар.
О, дајте виза в џеп да си метнам,
и уште утре јас че му ја летнам,
На гурбет далечен јас че идам,
па ако треба и пингвин таму нека бидам,
Ебати Охрид, Ебати струга,
Ништо немет, дури ни пруга.dobra nok kajgi
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Another bad thing драга,
го знаеш филингот ко че ти речи некој шо го сметаш за близок, ај па ти шо че го прајш родендено. А ти вејче со малце повеќе надеж од лани се надеваш барем 1 дека че дојди. БАРЕМ ЕДЕН....
Пак годинава курац, сите тогаш си најдуваат некоја работа ко сто пати во годината да ми е роденден...само така тргнало.
По баксуз чоек од мене нема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom