Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
H

HITCH

Гостин
Ах Драга, Труците ни ги испотепаа комитите и војводите. :place: Без „Тврдокорните“ отиде „Републиката в пламен.“ Што би рекол циго, некој меѓу нас не е наш, ама, ајде де, најди го натрапникот.

Еве што и` напишал Никола Јонков Вапцаров на жена му Бојка:

ПРОШТАЛНО
Понекога ќе идам в твојот сон
Ко нечекан и далек гост...
Ти не ме оставај на патот, вон,
Од порти истај го лостот!
Ќе влезам тивко, кротко ќе си седам
Крај тебе, в мракот втренчен, да те гледам сам!
И кога наситен ќе запрам да те гледам,
Ќе ми те бакнам и – ќе заминам.
Не може да се мери со прошталното писмо на Јордан, братчето на Миле, ама и овој е јаден. :noze:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Вака утепан после тренинг ми треба само еден хамбургер и 3 пива.
И ќе сум комплетен.
 
2

~2A

Гостин
Драга


Мирина + Лешник (чоколадо) + сончоглед + The walking dead (серија ) = :vozbud:



Чао!
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Драга,
ај некаде на 4-5 дена? Сами, јас и ти. Добро, сами малку потешко... освен ако не сакаш на планина да одиме. А? Еве, јас викам на езерце, па и Охрид нека биде. Само подалеку од другите... Доста беше веќе. Ај те молам пробај до полноќ да се одлучиш, битно е!
Твој, Форевер Алон.​
Иначе, има многу негативен набој на форумов, мајко мила. :pos:
Штета што е во периодот од годината познат како I don't give a fuck.
 
П

Пепси_

Гостин
Кајг....еве ме и мене со мааалце повеќе надеж во мене од претходно....wow колку јако звуче :icon_lol: Бидна тоа што бидна нека му е за арно таму живот да виде,заслужено му е и мило ми е ептен,па и на нас по малите да ни дојде редот да не завлечат натаму :D
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драга,

Сум знаела за подобри времиња... Се чуствувам ко да сум собрана во мала картонска кутија која ме гуши. А не сакам. Не сакам ниту борби кои се водат на прашлив замаглен терен. А јас беспрекорно спокојна и тивка дури и тогаш кога одвнатре ми навира бура од чувства. Празно ми е...Сакам да ти кажам драга само дека многу ќе ми недостасува! И убаво кажал Балашевиќ -Ni geografiju nije volela.Ne zbog granica.Ne zbog gradova.Već zbog toga što nije htela da prizna da je bole kilometri...
 
M

Moon Child

Гостин
~Bunny пеер дај бе прекини да крадеш мислења од други форуми. Глупо е, читам и таму и налетувам на скоро истите мислења напишани од различни членови. Нели размислуваш дека некој и таму чита, и не ти е вака глупо што не си своја?
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Мислам дека колку и да ми е тежок животот никогаш не би се самоубила само поради помислата дека таму негде има храна. Топла е, мириса и јас можеби еден ден ќе ја јадам.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
вчера за малку ќе се удавев во езерцено во охридон :rolleyes: ми навлезе вода насекаде, во уши, в нос, в уста и дишењето нигде :unsure: се борев за да дојдам до воздух и почудно чувство никогаш не сум имал во животов најсериозно. ама ете како што гледаш помина без последници еве сум ти пишувам.
инаку бев и до болница за рамово оти ме убива од болка. и ме гмечеа таму, ме масираа, ме стегаа, ме тргаа па резултатите ќе ги видиме утре...ваљда. сум имал нешто жили изместени, застој на циркулација па затоа ме убива рамово посебно на спиење. исто како скршеница боли у п.м.
и ја со цел памет со такво (никакво) рамо вчера пливав, па ај кажи кај не ќе се удај човек :facepalm: будала.............
ај ча0
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.412
Поени од реакции
28.605
Болеста смрди. Се шири како реа и индиректно и другите патат поради неа.
Болеста е сето она потиснато делче емоција што не сме му дале да излезе.
Не излегло. Останало таму и сега гние.
Што си правиме?
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Кајгано!
Таман почнав да ти се исповедам,те уапсија(затворија).
Ама ако,така и треба.
Па дури ни ти неможеш да не истрпиш.
Да не земе човек да искоментира нешто во некоја машко женска тема,јас дека женско на некој начин,одма се пуштаат верно будните и те цитираат ко цел живот да те познаваат.
Алал да им е,дури добродушните и совети делат :D .
Плус ме немаше,малку зафатена бев.
Немој да мислиш дека со нешто паметно.Немој ни на крај од свиролот да си помислила такво нешто:pipi:
Ајде сега да те подразгледам троа па да се спие.
Ти чувај не.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
К, најужасното будење.... Во 6.30 слушаш момче како почнува да се дере „Не, пушти ме, ме боли...“, сето тоа проследено со ужасен плач и викање. Како будала стоев 5 минути на тераса за да видам од кај доаѓа плачењето, го држев телефонот и се мислев дали да викнам полиција... :place:
Добро што не викнав полиција, зошто проблем ќе им направев на комшиите. Малиот имал воспалено увце, па мајка му лек му ставала.
Или детето е лигаво или проклетото уше премногу го боли. Важно јас се наполнив со негативна енергија ...

п.с. Ај да те водам после на изложба, а?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Драга,
ако не бидеме најпрво ние горди сами на себе и ако не се почитуваме .. нема никој.
.

Патем, мило ми е што ни се врати. :love:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom