Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драга

Истиот момент кога видов дека врне дожд низ глава секавично ми поминаа стиховите - It's raining men Hallelujah it's raining men :) И на факултет и по улица цело време си ја потпевнував песната. Додека едни го чувствуваат дождот други пак беа само намокрени од него.И уште нешто драга, оној кој не знае да го цени тоа што го има, не ни заслужува да го има истото !!!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

Draga, vaka se chuvstvuvam, vaka potpolno. Preku kur mi se vekje. Preku kur od ovoj eban zivot vo ovaa ebana drzava. Preku kur i latinica i kirilica.

Ne mi se zivee vekje.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Не ми е арно.
Чим наместо „форумски цитати“ прочитав „форумски цисти“ и ми требаа добри 2 минути за да ми текне, значи стварно ми е оштетен мозоков.
Времево е прекрасно за спиење а јас тој луксуз не можам да си го дозволам.
FML.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
Здраво.
Премногу е тивко, ништо, пак е исто.
Разлика не правиш, ако си гласен, не зборам само за врисок.
Се викам некој, ме викаат никој. Здраво, јас не постојам, само сум дел од вечноста и кругот на безконечноста.
Можеби вчера ќе направев разлика, готово, времето помина.
Здраво.
Бучавата е голема, ништо, сега се е различно.
Разликата е евидентна, нема полза моето викање, зборам за да ти доловам.
Се викам Тој и Тој, ме викаат како што сум заведен во книгата на родени. Здраво, јас сум само број, означен со букви, точно на Денот на Независноста.
Можеби допрва ќе сменам некои работи, готово, зборот е даден, на кожата обележан, за навек во рок од некои 50 години.
Здраво.
Звукот на тишината ги пара ушните барабанчиња.
Сум гласен, се дерам на цел глас, сите ме слушаат - доволно да им доловам, менуваат фреквенција и слушаат само она што им одговара.
Не важно како се викам, сум небитна личност. Здраво, јас постојам, живеам во земја каде не те ценат, ја искинав дипломата, здраво, јас не постојам.
Веќе одамна се откажав дека работите ќе се променат, готово, кругот е затворен.
Здраво.
Јас се викам Име и се борам кај мене да нема сочуство спрема другите.
Здраво, Сиги, поздрави го Игор.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
zemash edna razgalena i edna samobendisana, i dobivas 20 strani "debata" za abortus :D



tinule e lebceto, pumata e mackata


Nego shto e fintava so site shto gi sledam napravile da ne mozham da gi gledam koga se online.

IoSono, Syn, Bene, wot, tina, nelicka.

wtf?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.992
... најавна шпица.

Цццц, таман ќе средиш све за планина, времево ќе ти ги е *ба плановиве -_- Баш ко треба, се расипуваш!? Сеа к *урац планина изгледа... :mad:

Друго, убоо е... :rolleyes:

... одјавна шпица.
 
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,

Баш така, само без пиштолот. Не верувам дека на другата страна има нешто поинтересно од овде. Не верувам дека е кажано баш се`. Напротив, мислам дека има уште многу за да се каже. Овде ќе престанам. Не дека немам што да ти кажам, туку дека ти не сакаш повеќе да слушаш. Твојата одлука е само твоја и никогаш нема да биде моја. Дали жалам? - НЕ! Не жалам за ништо. Само сакав порано да ми посакаше пријатен престој на другата стана од твојот свет.

Ти посакувам убав помин со Гризелдите околу тебе. ;)

Драги мој

Здраво, како си? Толку ми е мило што те гледам. Последниве денови нешто ме гони да размислувам за сето време што го потрошив верувајќи во себе. Дали сега имам одговор? Дали сум сега поумен од сите? Драги, зар нешто можевме да створиме со нашите долги јазици?
Немам никој покрај себе. Спијам сам. Се` уште ја помнам. На таа мека кожа спијат сите мои чувства.
О, јас знам дека се е залудно. Таа нема да се врати. Тоа беше толку одамна. Таа нема да ме сфати, драги. Се што беше потребно ние имавме: полни срца како полни револвери. Барам искра во твоите мртви очи. Драги, прости ми, само сакав да те разбудам. Се` што љубев исчезна, презрено од времето. Зар ќе кажеш дека постоев само во твоите мисли?
Ти ќе продолжиш да ме гледаш.
Сега е два наутро, а ние сме се` уште жедни. Кажи, каде понатаму во овој здодевен и злобен град. Зар немаш волја да се бориш? Јас вчера купив пиштол! Мислам дека дојде време за конечен избор, драги. Се што беше потребно ние имавме... Драги, прости ми само сакав да те разбудам...
Драги!
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
дали го знаеш чувството кога си празен, без поддршка, без нечие разбирање? Денес, така се чувстувам... празно и глупаво...:confused:
Така Драга, да не те замарам еве ти една песна:
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Кајги
ти ебам сообраќајо наш, свирна некој со кола под зграда, ме извади од памет -.-
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Кајганче!
Види го времево какво е бре, види го! А сакав фино лепо на кафица да си идам, опуштено и безгрижно.Мх, само нека се опраи времево и веќе не ме глеаш на форум, по цели денови ќе шетам, ќе ја мерам Партизанска и ќе уживам под сонцево.Патем, се повратив со учењево, високо котирам, до сега 3 10ки:X3:
Убав период, прекрасен:love:.

ч.
Passed down to you... my fellow reader.
Не до дотичнава персона горе, туку до оој кој шо го чита постов. (глеаш двосмисленост?? Ти еем...)

Бебуш мрчи, а појма нема дека вечерта ќе си помине убаво уз кафица и тако (или како и да е правилниот назив за оние триагАлници пченкарен чипс) со другарчето, уз опуштајуќи муабет.... Ама така и` е. Него шо сакав да прокардашијам јас сеа. Ах да. Преселен во третата престолнина Карпош, деновите ми се сведени само на помало шетање навака натака, уз збогатување на интелектот со парче квалитетна литература. Друго шо сакав да мрчам, е хипстеризмот и создавање на квазитрло. Нешо као се собираат сите различити и праат некаков си сублимат на исти култури. Демек не иде. Алооо бе луѓе, човекот е осуден да живее у племе. Дури и секој ебан хобит тоа го сфаќа. So says Saladin
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Диета.
Ден: Петти накај шести.
Добро иде. Морам да признаам.
Моментално јадам варен компир и варен морков и шише горска негазирана до мене.

Све ми е ок, не ми е тешко, ама тоа дека кафето без шеЌер морам да го пијам и тоа и од сабајле и навечер. Е тоа ме убива во поим.
Ми горчи душава, жими се ти кажувам. :(
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Значи колку ja мразам YU рок дешавката на свирка. Се извадија на Дипеш Мод и Редио хед. Да надркана е, али бесценет е пинг понг моментот, на алкохолот, од десната кон левата слепоочница и обратно, на оваја песна:


П.с Со добра амортизација секогаш си чекерауц:pos:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
She's alaiv! А мислев дека фунционира само за време на Оскарите, а потоа влегува во некаква неоскаровска хибернација. Ама ете, имало и други работи што ја интересираат бидејќи пред малку ја фатив на Сител. Известуваше од некој саем за убавина во Болоња. Миланка - родена за „гламур“.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom