Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Добро утро кајги :)
Јас еве ме,незнам како фунционирам волку рано,ама ме освестуваат кафето и другарками Родео(мека ама :P).
Да,и тебе те поздравуваат :P
Нема никој кој да ме дружи со кафето? :(
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
4.881
У курац бе кој дуел. Нашмркај се хорс бе подобро..
Преку куро бе
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Драга денеска Сабота,надвор 23 степени,сонце,девојчиња по хеланчиња,а мене мајака ми ме тера да рендам кромид :facepalm:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Конечно заврши и месецов, имало спас...ајде уште малку
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Денес се изнашетав бев ск со мојон на шопинг:pos:не знам како остана жив од бутик в бутик со мене:) и ми рече уште еднаш не идел со мене, ама го знам јас, пак ќе дојде:pipi:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Денес уште да ми тепаше тимот и ќе беше најубавата сабота во мојот живот.
Anywhore,
чао, отидов.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Девојчиња свакако да, али без алкохол и без музика ништо не правиме. Бесценет е моментот кога си студентарија и кога на изгрејсонце Карл Кокс у летното Колосеум ти ја пушта:


Делириууууууум!

Нема да излегувам :( Имав другарче на гости. Он со Џ, ја со Џ(ин) партал се сторивме. Се убивме од смеење на:


И сега си пијам. Некој алкохол и џучше. Не знам зашо, али ко сум многу пијан обожавам (поп) електро. Посебно па овој микс:


Дупса, дупса, дупса...

Многу си го сакам едно другарче од Паланка. И него и неговите пуцки :cuc: Пуцка алијас пуканка:pos: Пред малку се слушнав со него . Требаше ми тој жустри негов хумор.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Драга Кајгана,
не ти пишувам многу често,т.е не ти пишувам ич.Арно ама,ете сега до тој степен сум избедиран и до толку ми е досадно и немам на кој друг да се се изнакажам,па еве тебе ти се обраќам.
Сабота 23 часот и 13 минути моментално,јас дремам дома.Веќе навика ми стана викендите да ги поминувам дома.Што ради колквиум мој,што ради на другарите,што поради тоа што се нема пари или волја за некое искачање..........како и да е, стандард секоја вечер залепен за компјутерот сум.Веќе нема ни многу луѓе на ФБ што можам да ги замарам,а инекако не ми се ни прави многу муабет веќе со луѓе.Се ми е досадно........никогаш не сум бил понепрудиктивен во животот,досадно ми е до немај каде и пак не ми се прави ништо.
Бев на кратко искочен прееска со еден од најдобрите другари и женската негова (моја добра другарка и партнерка од матура)..... со која од секогаш биле одличен пар.Како маж и жена делуваат,секогаш биле пример за добар пар.И некако ми падна глупо кога бев со нив,баш се осетив како third wheel.Тоа уште толку ме избедира (како веќе да не бев доволно down) и почнав ептен да се преиспитувам,да мислам на тоа колку сум тапа,да размишљам за многу ствари во мојов живот,за тоа колку на моменти сум бил глуп,колку ми е глупо што сум ептен сигнл,колку ми е досаден животов,на факс колку не ми се иде,зашто уопште правам се што правам и сл.. ствари.
Убиена ми е воља за било што............. се ми изгледа досадно и глупо,се чувствувам ептен осамено и депресивно.Форевер алоун левел 10000000000000000000000000000000000000 сум во моментов.
Со другарите од кога се разделивме со факултетите не сме веќе како газ и гаќи како порано во средно.
Некако навикнат бев со нив секој ден да се гледам,да си муабетиме,да ни биде ептен интересно.Па после тоа на фб или мсн да пројдеш уште неколку саати со нив.Сега ни тоа го нема како порано.
На факс е јебено досадно на предавања (овој семестар се убедливо најглупите и најдосадните предмети),а и најчесто ако најдам некој се врткам со луѓе од средно,па не се дешава нешто посебно или нешто интересно.Дури не ни идам многу веќе,ептен се успивам.........пред 11 да ме станеш нема шанси.Порано ни после цела вечер пиење и лумпување не сум станувал после 11-12.
Како што кажав,не искачам како порано.Евентуално еднаш у неделата или еднаш во две недели.
Со пари месециве стојам послабо од кога и да било во последниве неколку години.И тоа ме нервира ептен.Кај се повеќе и повеќе ми требаат,се помалку и помалку ги имам.
Женска слабо.........т.е од секогаш на ова поле било ептен тапа.Сезонски си работам на тоа поле ја,од лето до лето(бар последниве 2 години,претходно беше бетер,ни тоа го немаше).Ќе се најде по некоја неколку дена на одмор,ќе пројде одморот и пак скроз сингл до следното лето.Порано тоа ме бедираше и ми ја рушеше самодовербата..........немам женска= грд сум,глуп сум,нешто ептен ми фали,така си размишљав.....,но никогаш не сум се почувствувал баш осамено,да ми треба ептен некој покрај мене........ Арно ама сега во моментов стварно се осеќам така.

И така драга,јас сум вечерва ептен у депресија влезен.Малце ми е и глупо што се ова го пишувам по форуми,али како и да е отепав добри 30 минути пишувајќи го и средувајќи го ова.
Ваљда ќе биде боље........ај мора да биде,увек кога и да сум бил down секогаш нешто сум наоѓал што ќе ме развесели и дигне за да протуркам до следниот бед.

П.С
Дур бев најизбедиран видов ѕвезда како паѓа и си замислив желба,што си замислив не ти кажувам :P
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.070
Драга,можеш ли некако да напрајш да заборавам се да почнам се одново...Верувај драга премногу ми е тешко,ако не друго барем Јунајтед да ми тепа во понеделник да ми се врати насмевкава на лице,не ми се верува дека со солзи во очи го пишувам ова :tapp::place::tapp:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
И сега наеднаш ќе изникнат доста шегобијци со излитени првоаприлски фори...... :cautious:

^ Него овој усташов над мене е ненормално створење. Како тоа ѕвездата шо паѓала по глаа не те треснала ти ебем тоа :notworthy:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
ќе ти пи шам утре
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
кајги ма:pos: знаеш ли како ми те викаат бугарите?!

само вети - немој да се згазиш од смеење или пак да се налутиш ептем:P
бркани јајца мааааа:pos:
Б'ркани јајца
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom