Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
kajgi sakam kako so mi bese deneska se taka da mi bide
pozitivno raspolozen i onaka vesel
denot mi pocna so ntervju na rabota onaka na zaebancija otidov po sorcevi na intervju i onaka ne mi bese neso ozbilno odam tamu mu opjasnuva tipkata se so kako e i mi vika platata ke ti bide 8000 den..(si pomisliv ako dojdes i ti vo paket so taa plata ) mozebi ke razmislam i ni e edno ni dve ja odjebav na kulturen nacin i si otidov .....Polse si bev na trening i od tamu izlegov na kafe kajgi i top si pominav ubavo bese saat vreme ... se vrativ kaj mene vo naselba otidov kaj drugarce ispivme malku i sea se pribrav doma i ti pisuvam kajgi4
sakam vakvite denovi da traat podolgo ....samo bez intervjuta i arbotite koi ja ocrtuvaat makedonskata realnost, so ti nudat da bides se i sesto za ebani 8000 den.
dobra nok kajgi se slusame pozz
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
brace yourself, 24 дена со спор интернет.
fffffffuuuuuuuuuuuuuuuu
Уште 2 дена!!!

Како за награда за моето стрпление во овие неколку недели, i shall take this potato.


и сакам лајк, пичка ви матер.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Драга
Не знам шо е со денов, секој на секого му ебава матер.
Ќе речеш пролет е, луѓево треба да се клецкаат, ама нц, очи си вадат...
И мене нешо ме дираат, али не можам да се замарам, неам енергија.
Вчера имав ба дум тсс момент, и сега сум у мисленка мод. Тоа ми ја одзима енергијава некако. А и очивадењево шо се дешава денес.
Ептен тиња ден....:noze:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Се надевам знаеш зошто го направив тоа, се надевам ме разбираш! Секогаш сум ги имала твоето разбирање и поддршка. Извини Жан! Извини!

П.С: Кому да кажам, без тебе не можам..
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кајгич, денов почна толку наивно со Џамирокваи, али ако ми веруваш сум го имал најгадниот ден ИКАД (да, работа бејби). Единствена добра ствар е чувството кога твојот факинг неспособен директор го сместуваш таму каде што му е местото и тоа пред т.н газди. Мислам ја никад у живот не сум видел толку голема неспособност собрана у еден човек кој се наоѓа на една толку висока позиција. И знаеш муабетот ЈАС и ЈАС и ЈАС и остали се немогуче неспособни и ако не сум ЈАС и ЈАС и ЈАС ќе се сруши целава фирма... :cenzura: морам да се цензурирам. Се уништив денеска онака (па ајде да пробам да го наречам) виртуелно, затоа шо мислам дека никој не примети, али сум му го сместил на копилето за сите пари. Си го бараше бејби, жими све. Јас сум човек кој по природа е пацифиста и кој има висок праг на толеранција, али како сум го испердашил и како го папа, па па па... Ебени три ипол години му го собирав и си го доби... Имав три ненормални состаноци со неговата налудничавост, али третиот беше самоубиствен за него (пред нашите газди претприемачи). И знаеш како, може нема да потрајам у фирмава (еден Господ знае колку проклето многу ми требаат парите шо ги добивам), али ако си идам барем ќе си одам со дигната глава и празен стомак (сите бљувотини онака цивилизрано и најмадафакерски без варварски елементи си ги собра моево директорче). Е тој е муабетот денеска. Борбата допрва почна, свесен сум за тоа, али пошо е најголемиот југоносталгичар кој сум го сретнал, у фаца сум му кажал - да не одустајем (барем не со ниски потези и кукавичлук). Дипломиран инженер, со јазик, со познавање на компјутери, со младоста како адут наспроти (како шо он милува да каже) две минути школо - виша де од две години и многу простоќа (али многу). Фората на која се вади , а од која ми се блуе е Искуството (големата буква е намерна). Поштувам Кајгич ја искуство, али освен одличен број на години, он нема ни И од искуство. Туку тури му курот на моево квази директорче (иако мораше монологов да се деси) ТАА пак ми пиша. Уше она ми фалеше. Кај беше, те немаше? Пиев бејби со едно другарче - ракивче, салати, чипсови, фудбалче, глупирање и не и одговорив. Знам, се знам, али некако ко да сум осуден да сум сам. Дај Боже да се лажам!

 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
кајги... сакам да си зеам моторче... ново многу ми е скапо. на старо до кај 400 евра давам повеќе нц...
кајги. од понеделик треба да почнам со работа - едвај чекам. барем нема да спиам дома до 3 поручек
кајги. деновиве деновиве се убави а расположениево кај луѓево е тиња.
кајги. што им е на луѓево?
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Покрај тоа што понекогаш ми користи при превод на глупите амерички серии, Urban Dictionary може да служи и за тепање време и учење нови термини. На пример:

Malemployed - when what you do for a living makes you want to kill yourself.

Politics - the fastest way to piss off anybody and make enemies.

Somebody's girl syndrome - when a really hot chick has trouble getting dates because guys all assume she already has a boyfriend and are scared to approach her.

Eye broccoli - opposite of eye candy, someone unappealing to look at.

Free coochin' - the act of a female not wearing underwear.

Sleep drunk - when you're woken up from a nap and your mental state of confusion resembles that of a drunken state.

Disasterbate - when, after unsuccessfully attempting to pick up at the bar (or elsewhere), one returns home to masturbate... Generally while sobbing.

Rosetta stoned - One who gets so high that he or she begins to speak in a foreign language.
бонус example: Beth got so Rosetta Stoned last night she could effectively communicate with the cab driver.
 
A

AnFem

Гостин
Долг ден, интересно, мрачно, деструктивно и на крај премина во креативно расположение. А рано е за пмс... Многу рано започна bitchy mood-ов...

 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Драга да е жив и здрав комшијата што го оставил wi-fi то отворено да може едно дете напатено како мене да види што има по светов, комшо да не беше ти ќе се потерав уште во 8 на факс. :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Добро утро пеер:)
Ја добра, да те поздравам. Упражњавам утрински ритуали сеуште, кафе и цигари нели.
Држи ми среќа уште денес да пројде ко шо треба plez ^^
После иде викенд, па спремање за роџенден. Ја сум од тие што замараат за роденденот две недели унапред :D
Ама еве го петок кај е :) Једва чекам!
"Бидете ми така"
♥
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Драга К,
Не можам да разберам зошто откако ја добив десетката се клукам со лексилиуми и други седативи? Овде нешто не е во ред.
Инаку подготовките за свадбата на сестра ми започнаа. Поканета си на циркус претставата во која најважно е да се потроши целата животна заработка на мајка ми и татко ми за едновечерно пијанење, кршење чаши, тањири и останат прибор за јадење, изведување на средовековни турски свадбени обичаи, се со цел да се затнат устите на комшиите кои секогаш се желни за добивање на најновите информациите за приватниот живот на секој човек во блиската и далечната околина.

Ај да бегам, да не те оптеретувам со мојот мизерен живот.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Драга :)
Врне надвор,ако нека врне.Мене ми одговара,ми доаѓа како терапија ме смирува.
Кажи ми ти мене драга моја,зошто никој не сака со мене да ги подели проблемите?Јас само сакам да помогнам,ништо друго,затоа што не можам да гледам намуртени луѓе околу мене,и мене ми доаѓа тешко заради нив :( Па толку ли сум страшен мајку му?
Сум станал премногу емотивен во последниве денови,што ми се допаѓа и не ми се допаѓа.
*кап,кап кап.....*
А сега,одјава :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Види го времево какво е бре, види го! А сакав фино лепо на кафица да си идам, опуштено и безгрижно.Мх, само нека се опраи времево и веќе не ме глеаш на форум, по цели денови ќе шетам, ќе ја мерам Партизанска и ќе уживам под сонцево.Патем, се повратив со учењево, високо котирам, до сега 3 10ки:X3:
Убав период, прекрасен:love:.

ч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom