Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Да знаев од каде да почнам, искрено, би почнал. Да знаев шо ми е, немаше да ми биди. Да можев да произведам нешто толку моќно како што се осеќам, најверојатно би го сменило текот на човештвото. Не знам, само едно е сигурно, то дека јас тука веќе не припаѓам, на ова место никако, некаде во светот, можеби.. На овој свет, не знам, се прашувам.. Колатерална штета на меѓучовечките односи, е тоа сум јас. И со луѓе се осеќам ебено осамено и празно, а сам не можам да се издржам, поднесам, задржам. Пропаѓам од ден за ден. Се надевам дека кога еден ќе си легнам и нема да се разбудам, нека ми пукне срцето (како веќе да ми нема), нека се удавам во моите воздишки, нека заглавам во еден од моите сништа, нека бидам заедно со сеништата на оние чии души расипани откажале, се покајале. Да верував дека сум проколнат, немаше да бидам толку малерозен и уништен од сите страни на моето секојдневие, да верував во карма, ќе речам дека цело време сум бил злобен и затоа вака ми се враќа. Каење, прошка и сите останати состојби на агонија, депресија и што ти не. Џабе е и ова, ама ајде, комфорт зона на некои 5-10 минути.. Пукнав у пичку матер.. Не можам ни со самотијата веќе да се дружам, зошто и таа ме напушти.. Сам, сам, сам.. Затоа и тебе ти пишам, оти немам никој. Е ова е врвот на бедата.. Боо колку не можам еј, ќе ми помини ли некогаш? Не можам јас да го издржам ова, едноставно не можам, не можам. Не можам, не можам, не можам, не можам, не можам, не можам, не можам, не можааааааааааааааааааааааааааам!
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе рaзбирaм, пoлитичкa кризa, сите сме незaдoвoлни oд влaстa и сaкaме дa oдгoвaрaaт криминaлците, ги пoддржувaме oвие oд шaренa ревoлуцијa, се е тoa oкеј, aмa и тoa гoлемo aмa... ептен пoчнaa дa зaмaрaaт oвие шaрениве...
Пaк ќе кaжaм ги пoддржувaме aмa некa се смирaт мaлце и некa не зaмaрaaт тoлку. Нa Дејвид Гетa бaм излaгaaт нa јужнa сo трaнспaрент, не ми текнувa тoчнo шo пишувaше aмa беше нештo у стилoт држaвaтa гoри a вие се журкaте. Дa, a вие рaбoтнo дoјдoвте нa јужнa. Бaшкa шo требaше, дa иaм грижa нa сoвест?

Сеa нa Мaкедoнијa-Чешкa пaк трaнспaрент "шуткa не ти бегa никoлa". Амa сериoзнo требa психијaтaр дa пoсетите зa oпседнaтoстa. Не мoрa у секoј ебaн нaстaн пoлитикa дa се внесувa. Акo сум oтишoл нa журкa сaкaм дa се журкaм a не вие пaмет дa ми сoлите, демек вие нaјпaметни се нaјдoвте. Акo сум oтишoл нa утaкмицa сaкaм дa нaвивaм, a не дa ве глеaм кaкo гo тупите дo 1001 и нaзaд.

Oгнен Јaневски бил нa тaa aфричкaтa групa пред некoјa неделa у мкц и глеaм сo некoјa негoвa другaркa се снимaле кaкo пеaт "oвaa влaдa не чини". Ѕвер ми е Oгнен, aмa втф?
Свесни сме сите декa е aлaрмaнтнo, декa ни стaнa пoлитикaвa секoјдневие, декa сите се зaмaрaме сo пoлитикa aмa не знaчи декa 24/7 зa грујo ќе збoрaм дa му ебaм мaјкaтa...

Вaкa сo вaквoвo фoрсирaње, бaр кaј мене, ќе стaнaт oдбивни...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Драга....

ТЕПАВМЕ РАКОМЕТ! :vozbud: :vozbud:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
па па па ама сум спиел еј цели два ипол сати:facepalm: , а не дека сега имам работа али не можам да заспијам, а секако знам дека не сум наспан. Само што проблемот не е денот, проблемот е што вечер не постои можност да си дојдам дома пред 05,00 а камоли да легнам, ќе бидам ко куче на василица:D
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Легендата вика дека постои автобус во кој пензионерите не се бунат за бројот на седиштето. Ебаве луѓето, ако седиш на 23 наместо на 31 седиште демек нема да се вратиш.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драга, е овакви другарки сакам јас, шо те викаат заедно да си праите три врсти на колачи. :D А и тие шо ти викаат да им праиш роденденска торта, макар и само смуди. И онака не смеам да пробам ништо од тоа, гајле ми е. Ама сакам поише вакви другарки, шо у ниедно време ќе те викнат да праите јадење. :D Ќе пишам у оглас, барам другарка шо ќе сака заедно да готвиме. :ROFLMAO:

И секој ден ми е убав кога тебе те гледаааам зошто, ти си девојката со точакоооот. :D

Иии ајј чао, да не ја утнам станицата ја, па после да не речеш сум се изгубила пак.
Ај. :D
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Пред седум години си ми го пишала ова ,,Where are you my night bird? I haven't seen you in a long time. See you, love you and remember friends like you don't grow on trees <3". Колку е иронично што си ми го пишала ова, а не знаеше да го цениш тоа што пријатели како мене не растат на дрво. Од шест години бевме заедно. Пораснавме заедно. Повеќе време поминував со тебе отколку со моите дома. Те сакав и почитував со цело срце. Ти помагав да се избориш со анксиозноста. Ти бев поткрепа на секој можен начин. И ти некако успеа да срушиш и заебеш сè
што изградивме дотогаш. Не знам...никогаш не ми паѓаше на памет дека може толку да ме повредиш, можеби затоа што јас никогаш не би те повредила така.
Пред десет години да ми речеше некој дека денес јас и ти ќе сме толку различни светови оддалечени еден од друг милијарди светлосни години ќе му се изнасмеев в лице и ќе му речев да се лечи.
Гледаш? И тоа можело да се случи. А толку шанси ти пружив за да се искупиш. Ама не.
Понекогаш добивам неодолива желба да ти простам, да те прегрнам, да ти речам дека не е важно што се случило и дека лошите работи ќе ги оставиме зад нас. И тогаш ми текнува дека ти засекогаш ќе си останеш искомплексирано, саможиво и љубоморно ѓубре и не заслужуваш ништо повеќе од едно ,,Здраво. Како си?" и кисела насмевка од учтивост.
Еби се.
На здравје!
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.433
Овие од Lyoness го достигнаа дното вчера, бар во мои очи.

Седам на тоа жештините во 2 саат пред Рамстор, запотен целиот, со кафе од „банкомат“ во рака, цигара за цигара и ја глеам една накај 50тина години во косата како @RickyLFC9 демне ко мршојад. Ги посматра сите шо ќе поминат или седнат на тоа клупите. Ај си викам, Скопје е ова, има полно лудаци. Коа ете ги две момички си седнаа да си поправат муабет со по едно јогуртче од тоа диеталните, пошто, знаеш, фенси :icon_lol: и еве го мршојадов се развртува, околу нив. Ги гледа, ги мерка од пети до тил. Дотерани, убави, башка и чим јаде од тие безмастените јогуртчиња сигурно е глупа и има пари :D Им се лупа типката и како што на времето шетаа овие од Јаховини сведоци, „ Извинете девојчиња, дали имате 5 минути да слушнете за Лајонес ? “ o_O:facepalm: Почит за типките што одма ја одебаа.



Прв пат во животов што фактот што се потам како свиња да ми е во корист. Гарантирам дека само тоа и кафето социјално беа причината :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... имаше една анкета за кој да биде следен ректор на УКИМ. И доле ставено образложенија некои, коментари, зашто поддржуваат една или друга личност. Читам кај Елена Думова Јованоска што образложение дале, и еден од коментарите: „Затоа што е единствена жена кандидатка“.

Go kill yourself! This is why we can't have nice things. Кој кур фактор ти е половата припадност бе све ти ебем. Што, ако имаше 5 женски и едно машко, ќе требаше тој да го поддржиш пошто е единственото машко? Жими куров, тогаш ќе беше дискриминатор у очите на јавноста ебате. Заради вакви срања онаа овцана Хилари Клинтон ќе тепа у САД на избори, ради мислењето „ќе ги балансираме половите и ќе ја остраниме половата дискриминација со тоа што ќе го форсираме едниот пол повеќе од другиот“. ТИ. ЕБАМ. ЛОГИКАТА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom