Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Одењето на плажа е една од поголемите глупости кои ги прават луѓето. Конечен, ултимативен доказ дека се работи за ретардирана врста која треба да исчезне. Лежиш во песок на +40 помеѓу купишта полуголо месо, се потиш како стока и се мачкаш со масни течности за да не те изгоре сонцето. Па ако не сакате да ве гори сонцето, кој кур одите голи на плажа?

Која глупост, неверојатно.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Доколку сака некој да направи простор и да внесе мало маче во својот живот нека се обрати по ПП. Мачето е ѕверка и се игра скоро 24/7 во денот. Голема позитива е и сака само малце љубов и храна. Би ви било многу благодарно доколку некој го посвои.
Еве видео од него. Не знам дали ќе ви го отвори

https://www.dropbox.com/s/xs63ig8s6gyvppi/WP_20150810_20_15_23_Pro.mp4?dl=0


P.S - Што е со ценава на коктелов, спејс шатл да не има во него. :D
Едит: Не сум видел дека си продал два (y)
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.730
Поени од реакции
35.239
Драга,

Не ми е јасно со овие што ги споделуваат постовите на Ина Многуфина дали толку се глупави да се восхитуваат на рандом фрази од пред модерните кооперации, или пак им е идол со тоа колку е таа „паметна“ да смисли за секоја рандом вест на тв по некоја „досетка“.:toe::tapp:
 
D

dobramuzika

Гостин
Кајги. Таа Ина што ја спомнаа неколку пати над мене, стварно не знам како може по све да плука значи, не ја можам, не можам! Плус анонимна е, којзнае кој се крие позади тој профил.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Колку се налупав коктели овие два саата, сабајче ќе треба топ да ме буди. Барем запознав убаво дете :лове:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ја би ја натртил Ина кога сме више кај нејзе.Башка името и се римува со многу работи а и поштуем кратки имиња.Ти њот ?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Отворил кафана,а слушам на музичарите им вика,еј немојте да свирите Шабан:eek::confused::facepalm:,овја се многу пијани беља ќе праат.Не знам братов што не си отворил книжара,или уште подобро,нека отвори погребално друштво,нит музика ќе чуе нит ништо.А кафанскиот занает нека го остае на некој што знае да го работи.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.248
Поени од реакции
4.473
Глеам Барса-Севиља и на полувреме реклама. Си го глеам школскиот од 5-8 одделение. Добил грант од 30 000 евра од фонд за иновации и технолошки развој.
http://fondzainovacii.mk/?p=470

Ко вчера да беше, памтам заедно седевме у клупи и 5то и 6то немавме тест математика под 100 бода. Одевме и на натпревари, за него не беше изненадување, татко му е професор на машински. У 6то памтам бевме на регионален математика, ја трето земав он второ, па отиде на државен, па балканска олимпијада зема медал мислам. После тој натпревар, ко да изгубив воља за математика, неам појма зошто, не се ни пријавував за натпревари.

Не се жалам, го биваше и верувам дека заслужено го земал и грантов. Не ми текнува кој ми кажуваше пред 2 години, немал просек додека студирал на електро. Ете зашо не е се во просекот.
Не научил се напамет за 10ка, пошо имал попаметна работа.

Зашо имало кој да му покаже и кој да го турне у животот. 30 000 евра нема да видам у 2 животи шо се вика. Мада имав и ја еден чичко физичар у средно, на тато прв братучед, не бевме којзнае колку блиски, али многу беше чуден човекот. Го заебаваа сите ученици и ваљда мене ќе ми беше срам да не ме заебаваат и мене.
Е немаше да добијам грант од 30 000 евра, али сигурно немаше да работам за 20 и кусур иљади.

Али шо ми беше муабетот, 5 минути пред рекламата викав Суарез звер, фатив 30 евра, следуваше рекламата со грантот од 30 000 евра и на крај ни тие 30 евра не ги добив. :icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Со секоја регистрација на фб треба да следува IQ тест и упатство за правилно користење.

После овие што прават профил на бебе или куче, најјаки ми се оние паровите што прават заеднички профил, па не знаеш на кого е роденден.
Дали на ебаната или на заебаниот. :D
Ако сака да те изневерува ќе најде начин, заеднички профил не е решение.

Немам обичај да додавам пријатели, затоа што ич не ми е гајле што објавуваат. И тие што ги имав ги избришав. Ама некогаш несакајќи од мобилен адд некои од тие понудените.
Еден ми пишал " Кој си ти? Сакаш ли бе и јас да ја додадам жена ти?" :tapp: :facepalm:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Конечно одмор. Боб Дилан го убив ваа вечер, колегата ми се жале, сум го напнала со тралалајки за ваа вечер. Тралалајка цела си ти у таа главата, не музиката на Дилан. Не сакам више да бидам роб на гнасново опкружување. Страв ми е, ќе видам нов свет, убав свет, свет со ред, тек и воља за живот, па после враќањето назад има да биде пеколно болно. Не сум спремна за одење, ама спремна сум за еден куп други работи. Ти за што се спремаш? Викенд сред никаде - желба за живот. Делови почнаа да се откачуват од мене, се надевам за постојано. Или барем смени си а состојбата на умот. Играм некоа глупа игрица на фб само да ми мине времето. Сакам задолжителен дрес код на работа - патики. И дај малку олабавите ме, не мора мојот муабет и гестови да ги сфаќате како напад и загрозување на вашата територија. Кога ставот ви е таков, јас не можам ништо да ви сменам нели? Иначе моменталната младина шо е од 24 па надоле, да се прате одма на часови за бон-тон. Ако не сите, барем 90% од нив. Другите ќе поминат со домашното воспитање. Еден куп броеви си отидоа од мојот именик. Ни сама не знам зошто и сум ги чувала толку време. Следно на репертоарот, дожд од метеори.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.769
Поени од реакции
83.322
Кајги, многу партиски гзолижачи држиш на форумов, не е важно дали се од едната или другата страна... неможе да се развие никаква дискусија со нив, ако мислиш спротивно од нив, одма те прават и тебе партиски војник, и почнуваат да те бомбардираат со линкови од порталите блиски на нивната партија, мислејќи дека така ќе те заќутат.
Ептен ми сметаат тие, најмногу мразам луѓе без свое "Јас", канцери на општеството, најдолен слој во државава... тажното е што ваквите успеваат во оваа држава, доволно е книшката да си ја носат сегде, а нивните способности ги ставаат во втор план. Ние пак обичните смртници ќе бараме секаков излез од државава, ама пак уште потажно е тие партиските војници ни се исмејуваат заради тоа, демек не сме заслужиле тука да живееме, затоа сме се одселувале од државава... :jajce:


Друго, неможам да ги сфатам оние фаци кои нарачуваат нескафе/макијато со енегретски пијалок... Толку не им се живее, па ги пијат овие пијалоци одеднаш, или пак сакаат што побрзо да искусат како е да имаш срцев удар:toe:.

Свашта...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom