Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 мај 2019
Мислења
18.671
Поени од реакции
10.036
ДК

Од оној вмровецон Миле Левкоф ми се крева коса на глава, ми се превртуваат црева...
Абе аман човече, не отече сите секој ден едно те исто, аман за аман престани веќе, пукнавме сите.:facepalm::mad::mad:
Да може Марија Антоанета да дојде од мртвите, гарант ќе те удавеше....
Што ги малтретираш граѓаните со глупи инфирмации што купувала... аш ме заболе да ти ебам волот волосан.

Тужете ја, пратете и прекршочна, барајте да ги врати парите, ама доста веќе:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Станав алергична кога го слушам името царица Антионета :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.825
Дефинитивно треба да се донесе закон и да се стави ред за тротинетиве во градов,ова го нема никаде,возат на втора трета лента на Партизанска се тркаат со автобуси ,па уште ако им свитнеш се бунат.Ниту имаат кацига ништо ,ај што може да направат хаварија во сообраќајот и некој невин да го јаде,ама животот што си го ставаат на коцка.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
319
Поени од реакции
426
porano be koga igravme basket se znaese kopiljacite nie mali ko ke vidis pogolemi begas odma gledas da se spasis da ne te zamavaat sea ideme preeska na igraliste ovie se kurcat se chatalat si vikam u sebe sho kur im e na generaciive ja znam sve stetno tiktok ova ona ali do tolku li be upm porano cim vidis postar begas be odma a sea kurcot u glava uste vika ke te kazam na majka mi tatko mi abe mrs nema vise kodeksi ebati opstestvoto ebati
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.186
Поени од реакции
901
Драга,
сигурно веќе си упатена дека вработена во Wells Fargo починала на работа во ден петок, и никој не приметил дури 4 дена подоцна, во вторник.
Мене не ми е јасно, како никој не приметил 4 дена? Нели има хигиеничари што остануваат да чистат штом вработените си одат дома??
И во понеделникот?? Зар никој не поминал покрај нејзиното биро??? Све ми е чудно.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.667
Поени од реакции
9.333
Ни Тоше кога умре не тагував дека никогаш не сум ја слушал неговата музиката, а и сега не ја слушам, така и со Чорба, не викам дека ми е сеедно што умреле луѓево, ама составен дел од животот е јебига, сите ќе умреме кога тогаш, од екс ју единствено ќе ми биде криво Џони Штулич кога ќе скине конци затоа што Азра ми е врвот од тоа време, колку и да ги слушам Азра нема да ми здосадат. И Дарко Рундек.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.047
Поени од реакции
24.759
Драга,

не напушти еден огромна величина во рок музиката, мајстор на својот занат. Никаква маана не може да му се најде како музичар.
За да не биде се идеално и за да се донесе заклучок дека и тој беше само човек и тој грешеше, може да спомнеме и дека беше најголем националист и фашист беше меѓу рокерите и музичарите и најголем музичар меѓу националистите и фашистите. Па еден Баја Мали Книнџа и Томпсон беа мали деца за него.
Да ве потсетам на " Еј мој друже загребачки ", саркастичниот одговор на " Еј мој друже београдски " на Јура Стублиќ.
Дно дна од карактер и личност. Иронијата да биде најголема највеќе фанови имаше баш во местата и државите за кои што највеќе и сереше. Хрватска, Босна, Македонија.. Се спротивно од тоа што беше како музичар. Тоа е животот во апсурдистан.
За тие што не знаат член беше на четничкото движење (движење кое што за време после Балканските Војни и за време на Втора Светска Војна покрај злосторствата вршени во Хрватска и Босна имаат вршено злосторства и кај нас), поддржуваше геноцид врз два народи за кои што твредеше дека се одродени подгрупи на Србите (Хрвати и Бошњаци) и секако нас не имаше ословено како јужносрбијанци а дека македонскиот идентитет е создаден од Тито после Втората Светска Војна.
За цела среќа испадна во право само за Шиптаритe, дека тие ќе бидат најголемото зло на Балканов.
Како музичар секогаш ќе го има мојот респект, како личност секогаш ќе плукам по него.
Почивај во мир

Ќе му ја посветам оваа песна затоа што за мене е автобиографска химна и точно предвидување на овие 31 год од кога е издадена (1993 год).

Данас нема млека
Данас нема хлеба
Зато једи говна
Можда тако треба

Неће те претући
Само добар буди
Данас нема никог
Данас нема људи

Данас нема сунца
Данас нема неба
Ни сам себе немаш
Али тако треба

Данас само стока
Гледа испод ока
Одвали ти пендрек
И баци у јембек

Ја немам снаге, немам појма, немам ништа
Па зато одо' ја у вечна ловишта
И боље одо' ја у чамов сандук дрвен
Него да сам црвен

Данас нема струје
Данас нема воде
Не сме да се чује
Нема ни слободе

Шиптaри се коте
Јебем те, животе
Код њих има беба
Али тако треба

Данас нема лове
Штампају се нове
Данас нема части
Али има власти

Мени није јасно
Ко ме тако сјеба
Липсавам к'о пас
Али тако треба

Јер данас нема млека
Данас нема хлеба
Зато једи говна
Можда тако треба

Мени није јасно
Ко ме тако сјеба
Липсавам к'о пас
Али тако треба
 
Последно уредено:

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.734
Поени од реакции
6.238
Да го пикниш Тоше и неговиот краток живот во било каква компарација со ^ испрдоков е грев, без разлика која била поентата и дали воопшто ја имало.

Еве видете како го пули мојата омилена Византијка (не, не е светлана ниту јелена, то се трол постој за да им прам стрес на ројот бугарофили на платформава) од поново време, Деспина Ванди.



Ако според рокерот Бора кој читам почивал на 90ет? сме ние срби со бугарски јазик, нека му е тешка земја. И на сите што мислат така.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.682
Поени од реакции
2.712
ДК,
Не напушти легенда југословенска, но и птиците на гранките знаат дека ние сме генетски различни со нашите северни соседи. Единствено Боро, така еднаш за да биде интересен рече,и сите кај нас го запаметија тоа, а во Србија не знаат ни дека така рекол, никој од нашите соседи северни не го дели неговото мислење, ние сме си Македонци од секогаш сме биле.
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.734
Поени од реакции
6.238
Само шо ја довршив последната епизода на Арчер (по втор пат) и имам I'm not crying you're crying момент.
Пем Пуви
Сирил Фигус
Др. Кригер
Шерил/Кeрол Тант
Реј Жилет
Катја Казан-ова
Бери Дилан
Лана Кејн, Стерлинг Арчер
Мелори Арчер
Вудхаус

<3

уклучува џрки, а одушевен Арчер глас, *thanks guys, for the laughs*
Со овие сум седел со температура и инфлуенца 2 недели ланско зимо в'кревет. Со мене и во моите најведри моменти на ценам се швајцарско и туѓо, до моите најпропаднати моменти годинава. Со нив ама секогаш in good spirits.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom