Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
22 август 2022
Мислења
468
Поени од реакции
1.631
Драга да си кажеш драгичка, овај нашиов го асимилиравме, на пат е да стане балканик мен.

Кај роднините отиде во друг град, јас слободни денови си зедов, му праќам слики од кај шетам ова она. И он ми вика, ама ти нешто многу се шеташ, пази тој шо многу шета има поголем ризик да му се закачи некое ѓубре на ѓонот од кондурите . :facepalm::vozbud:
15 минути се церам у пораката.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.276
Поени од реакции
86.137
Интересно е што перодот од негде Септември до Април-Мај ти поминува за секунда, и кога ќе фатат горештини е овие 3-4 месеци со 40 степени, ти траат како три години.

Се мазохистичко да им ебам на оние што преферираат лето...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.808
Поени од реакции
8.929
Ја сум циган, давам две зими за едно лето. И нека оди споро времето.....секоја секунда како две нека биде, животот е убав посебно лето. Базенче дома за ладење, фудбал секој ден...па пиво после фудбал....нема боље.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.641
Поени од реакции
16.738
Ке се сложам со човеков од прва до последна буква во постов и не мора ништо повеќе да кажам. Неверојатно, по стоти пат се чудам каков дебил од народ сме. Зависни, полни со злоба, мразеа, не сакаме да го прифатиме туѓиот успех. Во овој случај треба да ти е драго што детево е меѓу најмладите учесници и што ако даде Господ ке ја претставува нашата татковина уште неколку пати, не само на Олимпијадата, туку и на останатите првенства.


Во држава во која имаш 2-3 функционални базени, голема работа е да се бавиш со спортови, посебно кога младината не знае да оди, а не да спортува. На страна што уште по клубовите владее она да се земе членарина и да се туркаат деца на оние "големите" или на оние кои подмачкуваат.

Патем кажав на почетокот, по стоти пат се чудам, а кога го навраќам филмот, се е дежа ви. Секогаш беа плукани еден Пандев, Лазаров, кои можеби не покажуваа "заинтересираност" според експертите кога играат за националниот тим, ама на истиот му стоеја на располагање се додека не се пензионираа. На страна што не се ценеа успесите на нашите клубови во Европа и неуспесите секако, нели и тие се дел од животот.

Едноставно читам и вака додека беше Тур Де Франс, ликови кои последен пат седнале на велосипед во основно, коментираат кој и како се допингувал, а притоа не знаат дека е 21. век и дека многу работи напредуваат додека да трепнеме.

Едноставно ни ја зедоа државата, името и што уште не додека се препиравме меѓу себе, ке го земат без проблем и јазикот. Секако тоа нема да го засегне Славе од Велес, кој последен пат потрчал по автобус кога бил во средно училиште, дека е срам дете кое се уште не дознало што е живот да се пласира последен на натпреварување на кое многу спортисти имаат недосонувано, а да не зборувам за нас обичните смртници, кои за тоа исто потајно сонуваме уште кога ни допираат првите сеќавања на Олимписките игри.

Затоа сум и да се забранува пристап на интернет на секакви имбецили. Имам либерални мислења за премногу работи, ама на вакви амеби не би им дал шанса дури и да ги читаат сајтовите со вести.

П. С. А за парамециумите од новинари, како овој гомнар кој го составил насловот, да даде Господ да пати зошто го составил овој наслов, кога детенцето еден ден ке ниже успеси.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.129
На сервис ми рекоа - Ослабени ти се некои од кочнициве, би требало да ги смениш. Ја не би идел на пат со вакви кочници.
Ја и така не идам надвор од град и возам, во главно кратки релации, па не се брзав. Кој ќе се заебава сега и со тоа, покрај све друго. Ќе ги сменам некад сигурно.
И така, пола година после тоа, прв пут у историја на моја возачка карера, напраив судар. Ништо страшно, го поткачив од позади малку. Он стоеше, ја кочев ама не успеав до крај. Штета минимална. Полиција се најде у близина, дојдоа и коа видоа што е штетата, рекоа - Бегајте по дома, тргајте колите од тука, да не ве казниме.
Нема везе, средивме лесно тоа.

Поентата ми е - Не смееш да си дозволиш во животот да не ги правиш работите кои рационално треба да ги направиш, само заради личниот комфор. Личниот комфор е најчестата причина заради која не ги правиме работите кои треба да ги направиме. Иако, можеби површински ќе си најдеме некоја причина зошто сега да не го направиме тоа што објективно треба да го направиме, сепак крајната суштинска причина е нарушување на личниот комфор. Објективно и стратешки, тоа е сосема нерелвантна причина. Тоа се вика немање дисциплина. Дисциплина е "да ги правиш работите што треба да ги правиш а не сакаш, како ептен да сакаш да ги правиш."

Ја сега ефтино платив поука. Некад е многу скапо.

" Дисциплината е решение буквално за сите наши проблеми."
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.854
Поени од реакции
25.023
Од бунтовништво, порано се бунев против системот, денес се кријам во магацин во работно време и го слушам професор Кал.
 
Член од
9 јули 2024
Мислења
293
Поени од реакции
426
Мојот интерес за борење во грчко римски стил реално бил никаков, но пред некој ден, благодарејќе на Џо Роган го изгледав видеото за Александар Карелин. Какво чудовиште од лик, каква доминација. Изгледајте го видеото, нема да зажалите.

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.960
Поени од реакции
36.742
Кајг,
...погнасен коментар немам прочитано насочено кон твој женски член, со ништо испровоцирано, освен поставена фотографија, дури ми беше гнасно да го пријавам, нека седи коментарот таму, да чита народ каква младина денес имаме и какви членови се толерирааат на Кајгана форумот!
Koj od ovie dvajca sakas da ti se kaci kazi ne se srami
P.s se razbira ako prifakjat posto koa ke vidat kakva svinja si ke im se odjebe
 
Последно уредено:

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.719
Поени од реакции
6.215
Денеска видов маж со tramp stamp тетоважа.
Не беше ни геј, со сопругата и син му беа. :ROFLMAO:


Размислувам да почнам да слушам бугарско. Последниве настани и развивања ме однесоа до една реализација, имено, сакам да се држам настрана од се она што се продава ко интелктуала. Ама ова не е заебанција ни сарказам. Туку реалност. Размислувам скроз, Чуџука и Гасолина - животни правци да фатам.

Па првата силајлица што ми светна во мојот центар со бесконечноста, беше, хм од бугарско нема подолно?? Па си реков че пуштам Галена и МарИја, та со усните ко мајмунски газ, она од Ајдол бе, шо му беше менторка на Тара и сонуваше да го легни, таму негде 2005та ако сте гледале и вие Анал 5 ко деца.
Ама после си реков, ова е толку долно шо неможам ни да дишам. Знајш те гуши.
Че се седирам, со една друга музика, ама не со овие.

поооо. го препрочитав сево ова шо го напишав над мене и веќе сум горд на себе. :LOL:
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
523
Поени од реакции
967
So zena mi go gledavme ednas filmot OLDBOY, eden od najdobrite Korejski filmovi zaedno so Parazit sekako.... go imam gledano nekolku pati i vie sto go imate gledano znaete za sto se raboti, odnosno negativecot koga se srekava so glavniot lik koj e zatvoren 15 godini vo soba vo negoviot stan mu vika ƏNDA EEE ama so korejski akcent...
Jas toa go imam uvezbano masterski potsvesno i sekoj pat koga ke vidam Korejci, kaj mene gi ima non stop vo turistcki grad im viknuvam ƏNDA EEE vo toj moment se zamrznuvaat i se vrtat da vidi koj go rekol toa...
Do den denes ne ni znam sto znaci toa ali omileno mi e koga odam vo Spielplaz so maliot koga ke vidam korejcinja sto si igraat koga go izgovaram toj zbor dobivaat reakcija sto nemozes nikoj pat da ja vidis na drugo mesto ( stoat kako zamrznati, isplaseni, ne sum videl tantrum poveke e vid na strav).... Zena mi vika ne sum salam inaku nemam izedeno kotek uste ili nekoj da me frli vo rekata ili da me isece so sabja se e mozno i kaj niv ima budali....
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.398
Поени од реакции
21.960
Draga, i ti zasluzuvas odmor pa ovie dena bez tebe bea relativno mirni. A imase potencijal da pukne forumov. Sekoje cudo za tri dena :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom