Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.779
Поени од реакции
35.419
Види лебати, модерен номад ти било популарна работа.

Талибански стил на брада и фризура, метално корито, тава ко за помијата од Шарко, на сред поле дури некој ги паси овците ти пржиш питулица (врвен специјалитет), и се снимаш за Инстаграм.
Сум видел глупирање по интернет, ама овој е бетер и од спонзорушите :tapp:


Бладање по друг свет, но сепак, скапи чварките, мора да се потроши бајаги време на едитирање на видеата за да капнат троа пари од модерната технологија ;)

Море муциња, бабите и дедовците нозе искршиле за да избегаат од таков живот. Да беше толку арен, никој не одеше во град.
Кога ќе ви дотежи од работа и проблеми, запамтете дека живеење во некоја вукојебина било уште потешко и се дала невидена жртва за прогрес. А ако ви смета новиот начин, барем достојно, се гасиш од интернет, и тураш таквото на технологијата, и си тераш магарето без курч, со труд и пот.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Draga,

Mi pratija recepti za kifli poso mi prisaka dusava kifli....
Zaso imaat receptive merki 1 casha...1 fildzan...
I beg your biggest pardon....
Koja casha da ja koristam :place:
Neam fildzan ko u MK...:place:

Ijam flashbacks koga bev u MK i praev apple pie i vikaa 1 cup of... i toash se cudev so k merka e toa
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.514
Поени од реакции
20.025
Драа

Ја порано сам работаја у Куманово у пицерију,у Скопје у ланџбар у Лептокарију, па у хотел у Скопски Центар,па смени професију у Исгејт,па у Рамстор мол у центар.Расправљаја сам се сс пијани и нашмркани будале,глупи тинејџери... Абе сс сфакакфи.
АМА...

Ама како што постои клиентела у Ѓорче у Скопје,мислу дека ни у Јемен нема.
По селски настроен,никакф,некултуран,сељоптерски табиет нема.Абе драчефци кур да едеф хаха.
Нај гнасан народ у Македонију ни живи у Ѓорче.Катастрофа.
И после провинцијалци овакфи онакфи.
Најселско провинцијалски џган е соберен у Ѓорче. На светско ниво први.

Пу да ви ги ебу семку неиз'ртену.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.047
Поени од реакции
84.631
И тогаш Исус му кажа на Матеј:
Матеј, чедо божјо, еве ти пар алтани и оди уплати ми ja Betlehem Beasts - Rome Warriors над 235.5 + осеќам дека ќе има вечер поени.
А ако биде волјата моја, за нешто повеќе од 2000 години и други луѓе што уплаќаат + на утакмици ќе се соберат и заедно ќе прослават благодарение на местата што ја шират пораката за коцкање.

1705773403068.png
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.813
Поени од реакции
23.141
Ако овој со Јамахата ова горе го преведе на албански и го постира на нивните сајтови и социјални мрежи ќе си го зголеми прометот минимум петкратно. Плус пошто победиле и надтркале каур ако во менито додаде и некоја реченица што би му ја упатил на "победникот" "после поразот" од типот на "Не можеме ние каурите со вас прејаки сте" со што курето на оној другиот би пораснал 20 сантима може и дупло да наплаќа.

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.008
Поени од реакции
35.499
Кајг,
се состанале да ја прогласат „Љубовта“ за болест, ментално растројство, не знам дали тие што се заљубени ќе можат да користат боловање додека не се „излечат“ т.е. одљубат!

bojkovic-krsti.gif
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.162
Поени од реакции
18.522
Го гледам брат ми мирно си спие човекот, си сонува гарант некоја гола цицка од тие жените со сумљив морал што ги брка секој викенд и се гледам сам себе додека се објаснувам два саати зошто сум пишал ае наместо ајде и сфаќам во која кломпа сум се претворил онака преку ноќ, на ќутенката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom