Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.651
Поени од реакции
30.391
Кајги...
2023та беше тешка година, многу работа, фрустрации, лоши и добри инвестиции ама ќе ја памтиме по направен првиот милион...се надевам 2024та ќе биде и подобра.
Wake up you need to make money.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
160
Поени од реакции
161
Не се секирај првиот милион се прави најтешко, од лично искуство ти зборувам. Се надевам нема да ти биде толку тешко во новата година
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.806
Поени од реакции
20.167
Драга,

Што стана со муживе толку шо се палат на големи гз’ови, не е малку ѓеј?
За у комшии прашувам..

Среќна нова на сите, да сте здрави, живи и задоволени, Оти нема нишо по катиљ од неонадени луѓе. :love:
 
Член од
2 април 2022
Мислења
49
Поени од реакции
210
Нема ништо потешко од тоа да лажеш човек кој умира дека се ќе биде во ред, а и двајцата сте свесни и знаете дека не е така. Уште потешко е ако тој човек ти е близок, додека ги кажуваш лагите солзите сами течат.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Пошто сите нешто само за лото зборат, се сетив на муабетот на тетка ми од Грција, за една случка и не знам дали е за смеење или за плачење.

Пред многу години било ова.
Секоја недела си уплаќале исти бројки за тоа таму нивното лото. И еден ден ќе оделе на вечера со пријатели и рекле на свекрвата оди уплати ги бројките веќе цела фамилија ги знае кои се, нон стоп ги играле. И онака лабаво си се дотерале и си заминале на вечера. Им текнало на лотото и си провериле бројки. Не дека ќе падне нешто ама ај. Иии чичко ми ја фатил само тетка ми за рака и онемел. Бог знае колку многу пари х7 сума од нашето лото им паднале на нивните бројки. Се изгушкале тука се избациле и зеле цела кафана да ја частат, плачат тука сите од среќа, кој зошто него не му паднало нема врска и си продолжиле во диско и таму частење, двајцата се од пари што имале за частење и нормално си се испофалиле на сите, сите сакаат пријатели да им бидат, се туркаат луѓето да седнат до нив, сам Азис кој гостувал во диското може на маса им пеел којзнае, па пари се тоа. И рано сабајле пијани дроб со пеење гушнати си заминале дома. Пуштиле музики на најјако да се слави абе 9 дена, збогум сиромаштијо, сеа коли, згради, абе едно село ќе купат.

Свекрвата заборавила да го уплати ливчето....
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
618
Поени од реакции
2.054
Пошто сите нешто само за лото зборат, се сетив на муабетот на тетка ми од Грција, за една случка и не знам дали е за смеење или за плачење.

Пред многу години било ова.
Секоја недела си уплаќале исти бројки за тоа таму нивното лото. И еден ден ќе оделе на вечера со пријатели и рекле на свекрвата оди уплати ги бројките веќе цела фамилија ги знае кои се, нон стоп ги играле. И онака лабаво си се дотерале и си заминале на вечера. Им текнало на лотото и си провериле бројки. Не дека ќе падне нешто ама ај. Иии чичко ми ја фатил само тетка ми за рака и онемел. Бог знае колку многу пари х7 сума од нашето лото им паднале на нивните бројки. Се изгушкале тука се избациле и зеле цела кафана да ја частат, плачат тука сите од среќа, кој зошто него не му паднало нема врска и си продолжиле во диско и таму частење, двајцата се од пари што имале за частење и нормално си се испофалиле на сите, сите сакаат пријатели да им бидат, се туркаат луѓето да седнат до нив, сам Азис кој гостувал во диското може на маса им пеел којзнае, па пари се тоа. И рано сабајле пијани дроб со пеење гушнати си заминале дома. Пуштиле музики на најјако да се слави абе 9 дена, збогум сиромаштијо, сеа коли, згради, абе едно село ќе купат.

Свекрвата заборавила да го уплати ливчето....
Дали тоа последно си го гледал филмот тесна кожа ????За бабата што ги кажуваше бројките на глас прашувам
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Ништо не разбрав искрено, каков филм, која баба кажувала на глас бројки...
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.763
Поени од реакции
5.679
Тој што умира, не можеш да го лажеш.
Сѐ лажеш себе си.
...
А солзите???
Погледни подобро, се твои.
...
И повторно сам се лажеш,
во својата немоќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom