Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.463
Guilty pleasure: Веќе неколку дена ја слушам Baltimora - Tarzan Boy :oops: И благодарение на овој фантастичен one hit wonder, открив дека Жабариве во 80-те си создале свој жарн на музика наречен italo disco кој бил популарен во Европа.
Значи во 60те го владееле Вестерните
Во 70те ги владеат Хорорите
Во 80те ја владееле музиката
Во 90те го владееле фудбалот
Храната ја владеат од памтивек
Фала богу во 40те не завладеале на воен план

Проклети да сте Жабари, ве сакам :love:

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.201
Поени од реакции
36.972
Кајг,
нека седи сега „црвениот Ѓорѓи“ дома, нека гледа Маркови кули, да беше малку онака попитом ќе си беше сега на плажа ем ќе си гледаше во дует зајдисонце!:tapp:
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Opstestvo vo koe se gine na peshachki, vo koe najeftin e chovechki zivot, vo koe samoubistvata I frlanjeto vo Vardar e sekojdnevie e najzalnoto nesto vo naseto sekojdnevie.
Sto ni se slucuva?
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.563
Draga kajgana san francisco e stvarno ubav grad
 

Attachments

Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Драга Кајгана,

овој пост ќе го посветам на нешто без кое тешко би ми започнал денот. Не дека денот лошо ќе ми започне но едноставно, ама ќе недостига нешто за денот да биде вистински зграпчен. Драга Кајгана, espresso кафето. За мене мирисот на утринското espresso кафе е нешто магично. Без разлика дали е испиено во бар или дома, мирисот на тој волшебен напиток е нешто што, за мене, може ретко да се спореди со други мириси. Поготово наутро. Тоа во границите на она што имам искусено како утрински мириси.

Buongiornissimo Кајгана :kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom