Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
18 март 2019
Мислења
260
Поени од реакции
1.078
До пред неколку сати обожавав дождливи денови, може да се каже дека ми беа и омилени. Но ова сега што се дешава е стварно претеризам. 10 дена не можеш да излезиш основна работа да завршиш, а со чадор сум скаран уште од основно кога нонстоп ги заборавав во училница. Така да, да ти се плукнам во дождот, во уплатницата што ми ја наводена и во таа кучката арогантна на шалтер.
ПС.. на тие сељандурите што возат брзо по тесни улички кога врне, се женско во фамилија од 20 до 35 години, во уста да им врнам.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.040
Поени од реакции
9.476
Драга,

темата фан клуб : Интер треба да ја поставиш за репрезент за хуморот на форумов.
Вчера имале имале интересна дописка на арапски поради вестите дека саудискиот принц ќе купувал згради во Милано.

Сорта им ебам кисела :pos: :pos:

Одма влегов у good vibe после утринското разочарување дека на говново од време треба да идам на работа втора смена.

Вечер одвај чекам да ја дочитам дописката на арапски :vozbud:

Ние :
aaaaaa.png

Типците што ни викаат да не се грижиме :
ccccc.png
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.905
Поени од реакции
58.671
Член од
29 ноември 2014
Мислења
597
Поени од реакции
1.729
Ако ѓаволот ги казнува лошите луѓе во пеколот, зарем не го прави тоа него добар? :toe:

#прашањакоинемидаваатдаспијам
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.395
Поени од реакции
20.414
Кога ќе прочиташ дека некој се жали од десет дена по ред дожд, а ти живееш на место каде 90% од времето врне. tumblr_5bbc8ed1b9317bda7d9406fe12bc79a9_a1e299cc_500.gif

Нејсе, надвор шиба силен ветер, имам чувство дека ќе скрши прозор. Ние под меко, топло ќебенце, свежо избањати, на чиста постелнина, се гушкаме со синето кое спие спокојно и 'рчи најслатко на свет. Ако постои рај, овака изгледа.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
1.075
Поени од реакции
3.879
Шанац за градоначалник на Куманово. Од толку прекрасни луѓе македонци, ние секогаш завршуваме со талогот на општеството сместен на нашиот врв.
 
Член од
15 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
8
Јас сум Антихристот што треба да дојде на Земјата. Иначе дојден сум на Земјата, моментално јадам чипс во една дневна соба во градот Скопје. За 3 дена летам во седиштето на Обединетите Нации. За ова... за светскиов поредок бе, нов сведски поредок што треба да разговараме со претседателите на 10те највијателни држави во светот... ваљда си чул за ова што го зборувам, знаеш за што ти правам муабет. После вакцините, треба нешто појако да се убризга у крвта на луѓето. Тоа е една од неколкуте теми што ќе бидат на репертоар за дискусија.

Ај одам да се избањам, па да легнам малце да одморам. Треба да летам утре за Москва, задутре сум во Парис, а во понеделник се пребацувам за Лондон. Таму сум до петок, а во петок авионски лет Лондон - Њујорк. Напорни 10 дена ме чекаат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom