Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Hyperspeed

ups & downs
Член од
10 октомври 2021
Мислења
23
Поени од реакции
46
Па да бе срцушко дарлинг @Darling , за тоа напраив акаунт, за да се фалам дека избегав од дното наречено Македонија :D
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
406
Поени од реакции
2.760
Драга,

Не се мешам јас во тоа кој заминал или останал, туку само да ти кажам дека станав во 7 за да поминам 20 мин во автобус, за да закаснам на предавање 5 мин и од срам да не влезам во предавална, па еве сеа назад со бус до дома.
Yep, my life in a nutshell. (y)
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.387
Поени од реакции
3.078
Ахх Вита дали твојот живот е nutshell не знам...ме потсети ја кога бев дете сум ставал кришка со маргарин и џем во џеп за да докажам дека сум ја изел на досадните комшии кои не разбираа кога им викаш -не сакам,не сум гладен по 150 пати...
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Уништување на еден народ се врши со бришење на сопствената историја. Токму она што се обидуваат да го направат од СЕГАШНАТА ВЛАСТ со брусење на споменици, палење на книги, бришење на АСНОМ, промена на устав, знаме и химна.
FBZp97-WQAAVsRu.jpeg

Немало бугарски фашистички окупатор? Административци биле они. Значи првите пушки во Прилеп и Куманово пукнале така од досадно што им било на партизаните.

Вечен да ни е денот на востанието против БУГАРСКИОТ ФАШИСТИЧКИ ОКУПАТОР!!!!!

Смрт на фашизмот, СЛОБОДА НА НАРОДОТ!
Да живее Република Македонија !!!!!
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.980
Кајги кога бев дете омилен празник ми беше 11ти октомври. Се сеќавам дека учителот Дурески ни зададе за домашна да напишиме песна на тема Октомвриски цвеќина - посветена на прилепскиот огномет.
Бевме собрани солидно друштво од 7 деца од мојот клас, често излегувавме заедно во маало и одевме да го гледаме огнометот секоја година. Беше кочан ладно, ама сепак сакав да ги гледам остатоците од огнометот како бавно паѓаат "над мене".
Поздрав до сите прилепчани. Најзаебаниот а најдиректен, полн со хумор, македонски град.
Ние сме и точка и цела вселена.


 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.400
Костич е тоа бе па вие, стварно ама му се напаливте. Нема капацитет тој да се исели од тука. Може умствено само, во краток трип после една 2ка прсканица од Сингелич, наполитанки, чипс и пепси у овој дождлив и мртов понеделник.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Се насмеав на овај тмурен ден, малче чамче муабет заедно да оделе на крај му вика кај психијатарот.


Почисто видео хххаха

 
Последно уредено:
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Дури и на денешниов празник куртонскиве телевизии го трујат народов со турски серии. Канализација 5 и Шител мора да бидат уништени, најголемиот канцер во македонското општество.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.899
Седум дена од шест часовниот пад на гигантската социјална мрежа: фејсбук точка ком.

Уште ми зујат во ушите зборовите на тетка ми со голема тага и болка во нејзиниот глас: "Сине, зошто не можам да споделам икона на фејсбук?"
- Тето, се ќе биде во ре...
Не успеав да ги изустам ни тие зборови, а таа со уште потажен глас: "Да не е заради тоа што пуштив машина на Св.Илија?"

Пробав да ја смирам и за тоа ми беа потребни цели 30 минути и едвај ја смирив на крајот...

04.10.2021
Да не се заборави и да не се повтори!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Кајг,
денес прилепските партизани се превртуваат во гроб, кога туѓи луѓе им чествуваат на нивниот гроб положувајќи венци со цвеќе, додека дел од нивни наследници лежат во затвор поради патриотизам и бранење на Уставот на Македонија (27 април 2017), уште се сеќавам на зарипнатиот глас на пратеникот од албанскиот етнос како ја пее албанската химна од собранискиот микрофон, а другите пратеници покрај него во еуфорија свршуваат!

image-38-920x1024.jpg 48 - Copy 51.jpg

- се додека има раселени лица во сопствена држава Македонија (766 внатрешно раселени лица, Македонци, Срби и Роми, сместени во колективните центри „Сениќ“, „Партенија Зографски, „Ранка Милановиќ“, „Здравко Цветковски“ и „Стив Наумов“) се додека бранителите се без работа, на улица, да не можат да прехранат сопствено семејство, све додека патриоти лежат во затвор осудени 211 години, 11 Октомври не може да се слави, не е тоа празник!

ње.jpg DP-H5uOWkAAKstv.jpg

- во денешно време го затвориле Јане Ченто, правнукот на Методија Андонов - Ченто, поради патриотски чувства, а истите тие што го затвориле му се поклонуваат на споменикот на Методија Андонов - Ченто, хипокризија од невидени размери!

:oeoeoe: слобода за сите патриоти и Јане Ченто, на денешен патриотски ден „11 Октомври“ кои се во затвор, еееееее каде си македонски народе!

e11o1_original.jpg



- за сите хаха, хихи македонски генерации без корени, малку да се просветлат!
 
Последно уредено:

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
На Царот царевото, божји зборови. Има утеха во овие зборови затоа што знам дека цел овај монетарно-фискален систем е измама.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
239
Поени од реакции
905
Дефинитивно ако во животов не умрам од замастен џигер од јадење макарони, ќе бидам убиен од пакистанци или други цигани од блиски исток. После случката со Mahindrat пред некој ден кај шо ми го спопика за сите пари(20$), денеска реков ај да не играм покер, да пуштам приватен сервер од conquer online, игра шо беше актуелна во 2008 година. Ајде грајндам/фармам злато и цпс, собирам итеми и собрав да продам за 300 цппс. Најдов еден шо бараше да купи, колку даваш му викам, 200 sir, or bb (bye, bye), where are you from bro му викам, Cairo sir. Ај си реков ќе дам испод цена оти немаше други да купува. Дојде ред јас да купувам, ми требаше нешто шо реално кошташе 500, барам да купам, и ми пишува друг и ми вика offer? Ај си реков да му речам 450 па да се најдиме на средина. Ми пишува Haha 1000 sir final offer. Come on bro, look at your margin, doesnt make sense му викам...
that is the real price sir i promise.
Where are you from bro?
Im Pakistani sir.
Исклучив играта и заклучив дека со то племе нит било ни ќе биди. Како издржаја америве во тој крај на светов 20 години му се поклонувам. Не можи од серач на улица шо продава свила и зачини цел живот да извлечиш денар скршен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom