Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.561
Сега прочитав нешто што сум го заборавила скроз наскроз и толку слатко се изнасмеав и некоја пријатна топлина ме обли околу срце:)
Времето пред мноооогу години, татко ми на кров а мајками од соба бленејќи во црнобелиот телевизор, низ отворениот прозорец силно му вика:
-лево малце, левоооо...ооппп, добро е, ама пробај уште малкуцка на страна, има уште како снег.
Еххххх, времето кога имавме едни никакви антени на крововите, па само ги вртевме лево десно:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.523
Драга

Најлошото нешто кое може човек да си го направи во животот е да дозволи да го изеде репетицијата во секојдневието.
После 30-та година од животот,луѓето стануваат комплетни роботи,робови на општеството и работата.

Отсекогаш сум правел луди работи за да избегам од досадијата во секојдневието.
Само така се осеќам живо.
Под луди мислам навистина луди,тоа подразбира дури и свесно влегување во ризик.

Премногу луѓе го живеат животот снобовски,џабе им се и пари и се,кога не се среќни и исполнети.
Типичен пример,мојот газда.
За што ќе ти се 200-300 илјади евра кога рмбаш по 10-12 саати во денот како вол ?
Ништо добро не си видел,само стресови и гнасотилук.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драга, а бе вчера пат шо требаше да го поминам со воз за 2 ипол саати, го поминав за 5. Два возови со ред се расипаа, третиот на крај едвај дојде.
Денес за назад реков не идам више со воз, со автобус ќе идам за инат, нека пропадне повратната карта. Ама и тој рикна на автопат.
И сеа ја толкав малер сум или толку е капацитетов на државичкава?
Реторичко беше, нема везе.
Ај, чао. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добродојдовме назад.

У меѓувреме изгоре третина држава, температурата не падна под 38 степени, Меси си отиде од Барселона и замина во ПСЖ, влеговме у (трет, четврт, кој е по ред) ковид бран, добивме “европски“ нови мерки за заштита од вирусот.

Пропуштив нешто?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom