Драга Кајгана (виртуелен дневник)

C

CoolIris

Гостин
Драга,

Деновиве сум во постојан грч. Во исчекување сум на нешто и тоа ме убива. Деновите ги поминувам топ, се фокусирам на работа па и не размислувам толку на исходот, ама навечер, мракот и тишина ми наметнуваат да се чувствувам како вљубена тинејџерка во исчекување на првиот дејт со дечкото на своите соништа. Тахикардија и ладна пот, во комбинација со пеперутки во стомак. Ма, какви пеперутки, крокодили...значи, не ти зборувам за љубов, туку за нервоза, напнатост. Како сите нерешени нешта, емоции и стравови, сите проблемчиња да ми испливуваат на површина.

Контролирам и неутрализирам со музичка терапија. Само сè да искочи ко што треба :oops:.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.974
Поени од реакции
17.806
Вечна ви слава прилепски браќа, не ве забораваме...


 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Кеј,
"Me 22, I no lie, me love you long time". - Филипинка со 2 недели пред истек на виза. :pos: :pos: :pos: Ама стварно беше cutie. :pipi: Штета шо шират нозе на се шо има пулс. :pos:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
Драга,

листам на ФБ да видам што има ново и налетувам на преписка за споредба на летни дестинации во Албанија меѓу Пеце - Суперхикс и Сашо - Паркет.
Прајслес е чуството кога двајцата фронтмени на моите два омилени македонски бендови ги читаш како без нималку доза на надменост и влијание од каква-таквата локална слава раскажуваат згоди и незгоди од резервирањето соби во последен момент и придобивките на страницата Booking.
Во денешно време скромноста е ретка одлика на некоја ѕвезда, особено од нашево поднебје.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Драга,

Што би кажал најголемиот шоумен во Македонија на сите времиња Драган Вучиќ "И без тебе фајде нема веќе да се живее".
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom