Драга Кајгана (виртуелен дневник)

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Драга Кајгана,

има два најдолни типови на луѓе. Не, не се навивачи, да не се навреди уште некој член. Тие се само доста тажни ликови. Туку луѓе кои немаат лош ден во животот видено, ни д од депресија, па советуваат депресивна личност да остави хЕмИјАтА. Лошото е во советот инаку. Втори најлоши се оние кои поминале низ блага депресивна фаза и сега како вистински хипици предлагаат спорт и рекреација, и мноооогу вода за борба против депресија. И никако хемија. Никако. Најлошно нешто. Шрумс? Можи. Ганџа? Можи. Лекарства препишани од лекар? Никако, срам да ти е дури што помисли така. Повторно, лошото е во советот.

Поентата на овој мини рент, ако ради некој како вас ми настрада блиска личност, на вас е. Медикаментозна терапија за некој е продолжение за живот. Не за вас, ама за некој е.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Elon Musk ќе произведувал направа шо ќе ја викал Neurolink, ќе бушел черепи за да ја вгради и таа ќе била нешто како Philosopher's Stone, нов скок во еволуцијата и симбиозата со AI. Човек шо детето си го крстил X Æ A-12. Му ебал матер на сопственото дете, мене ќе ми буши череп....:гомце:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Честит 9ти мај.
Нека е честит денот на победата.
Победата на доброто против лошото.
Победа над фашизмот.
Да не заборавиме,правдината е наша! e74e9bcd5547ecb67fc3058ee3fbfd71.png
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Драга,

Многу би сакал нашава држава да има услови за велосипедисти како Шведска, ама пред тоа да се деси, копитава што возат у тандем наместо еден позади друг да се тепаат со добар ќотек.

Инаку смрт на фашизмот, слобода на народот!!!
 
Ф

Флеш

Гостин
Нека почива во мир .... Легендата која беше влијание и учител на Џејмс Браун,Елвис,Битлси,Хендрикс,Луис,Ролинг Стоун итн .....

Човекот што го даде буги-вугите,соулот,фанкот итн ....

Вечниот Ричард починал денеска,пренесе синот негов ....

Човеков е голема фигура за тие што не го познаваат ...


 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.319
На денот кога е победен фашистичкиот окупатор во Европа, не ќе е лошо да се потсетиме дека и Хитлер, еден од најбезмилосните луѓе во историјата, има изгубено на избори и го има почитувано мнозинството без притоа насилно да ја земе власта или педерски во собранието да изгласа дека нема да се почитуваат резултатите од изборите.

Хитлер.
Алооо, и Хитлер не бил олку очаен колку моменталната власт во државата.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Јубилејни двеиљадити твит ке га посвету на мој дијалект. Ке се прашате зашто не збору на мој дијалект, иако некои форумџие од мој град зборив? Епа не збору због поштовање прво према персонал, а после и спрема членови, иако некои од њим цепав си свои дијалекти. На факултет три године збореше литературно и од тг пукна ми филм и едино што пишују македонски е овамо. И у директну комуникацију кој ме разбере, разбере ме, кој не нек е жив и здрав. И туј ке се прашате зашто три године сам цепаја македонски? Епа зашто ме замоли колешка да ву збору кумановски и ја ву обеќа дека у четврту ке збору само кумановски и дек ми здосади од разноразни дијалекти, а на професори кд одговарасва зборесва литературно. (Не, немам ништо против дијалекти, искрено). А немам ништо ни против литературан, само искрено кд некога га боли пиштоњ да не ми збори литературан, ни ја не морам да му се кршу да му збору. Иначе нервирав ме много људи што због кумановски дијалект мислив дек смо србомани. Епа не смо мили мои, наш дијалект не е српски, тој што много људи се правив дек су Срби (имам исто људи видено и од други делови на Македонију куде се правив сс силу Срби, тој е њијан проблем), а још помал проблем е тој што демек туја највише се слушало турбофолк. Мало морген, слуша се свугде од Табановце до доле до Прдејци (добро де задњо село куде Гевгелију пред границу можда и не е Прдејци). Извините што замара, ама до следеќи пост кој ми е значајан по бројке ке збору искључиво македонски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom