Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dARK_ElementaL

Мрачен Паладин
Член од
21 август 2017
Мислења
771
Поени од реакции
676
Драга,

,,Ако веруваш во бога напиши ДА"

,,Бог бара смештај во твојот дом. Дали би го примил ?"


Кога ќе ми искочи сликичка на ФБ со Исус на која стои некое вакво прашање ми доаѓа да си ја треснам главата од ѕид.

Не ме јеби чоече. Семоќен ентитет кој што го создал каменот од кој ти е изграден домот ќе бара смештај под истиот тој камен. :facepalm: :facepalm: :facepalm: :tapp::tapp::tapp:

А 99% од луѓево озбилно пишуваат во коментар ,,Да, Амин". Само некој како мене ќе се најде, ќе пише НЕ, за инат, да им го расипе денот. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.551
Поени од реакции
4.985
Нема појако јадење у себе кога ќе и фрлиш поглед и пик на колешката ....
Работиш со нејзе а и го имаш фрлено меракот :rolleyes: Она нетрпение да ја манијачиш е врхунац ....:place: Знам,машко сум но чоек кога е физички убава,ми се допаѓа многу она .....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.405
Поени од реакции
7.287
Кајгич,
што нема на овој свет, што не све доживеавме,
цитирам: ,,конечно и Македонија е во чекор со целиот свет и го слави Валентајн...,,
е па јас не сакам да бидам во тој смисол во чекор со цел свет, ако треба ќе го сопнам тој чекор!

1581698481876.png 1581698593642.png

... да живее Св. Трифун !
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.551
Поени од реакции
4.985
Драга,

Гадно сум љут денеска .... Да ја бркаш Мизрахи зошто рекла Република Македонија е за мене голем срам ..... Како може да бркаш жена за таква работа и да идеш со таков морален принцип како оправдание ..... Денеска апсолутно сум бесен . Психопати да ти седат до 5 саат за да избркаш жена заради ваков настан ....Кај се феминистките,да се буните за ова бе?! Сега треба да се буните ......Абе ова е бедно и лошо однесување ....Ми се повраќа ....:mad::mad::mad:
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
2.281
Драга кајгана, цел фејсбук ми е преплавен со Рашела. Женава со еден потег покажа храброст поголема од сите пратеници од сите политичари досега заедно. Одби да си го погази достоинството и да се откаже од самоидентификацијата и е светол пример како треба да се залагаш за она во што веруваш.
120 пратеника молчеа, 81 со прстето стиснаа зеленко за да ни го сменат уставното име, да не натераат во лични карти да се пишуваме граѓани наместо македонци и на јазикот да ни залепат ѕвезда како белег дека не смееме да се идентификуваме исто како нашите дедовци.
Овој срам што ни го наметнаа ќе си го носиме додека не дојдат македонци да ја водат државата, ние испаднавме кукавици. Жал ми е што во Скопје на протестите се собиравме по 50тина до 200 луѓе(некогаш повеќе некогаш ич), тогаш не викаа антизападни, тогаш бевме сељаци, кочничари, проруски ботови, бранители на криминалот на Груевски... Ама секогаш ќе се гордеам што испаѓав на протестите а не влегов во гласачкото место на референдумот за да се откажам од себеси.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
308
Поени од реакции
269
SIMPA SIMPA SIMPTIJAAAA SI TIIIII
simpatija si moje mladosti ...
Ko sunce moje tebe čekam ja
Da opije nas vino Jadrana...
Jer kad sam sa njim cvjeta ruža sto
I svaki dan je Valentinovo ....
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.986
Поени од реакции
5.480
Драга кај жениве оргазмот трај просечно 10.9s, а кај нас мажите 8.7s.
Плус можат повеќекратно да доживаат оргазам при еден однос.

И како бе после маживе и жениве требало да бидат рамноправни, е како бе ... :confused:
 
Член од
17 март 2015
Мислења
726
Поени од реакции
1.610
отидов скопје, си купив четири стрипа, се најдов со пријатели, го гледавме вардар, паднаа четири гола и еве ме сега дома, во велес, слушам драм ен бејс и убаво ми е.
 
На врв Bottom