Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ф

Флеш

Гостин
Драга,

Гадно сум љут денеска .... Да ја бркаш Мизрахи зошто рекла Република Македонија е за мене голем срам ..... Како може да бркаш жена за таква работа и да идеш со таков морален принцип како оправдание ..... Денеска апсолутно сум бесен . Психопати да ти седат до 5 саат за да избркаш жена заради ваков настан ....Кај се феминистките,да се буните за ова бе?! Сега треба да се буните ......Абе ова е бедно и лошо однесување ....Ми се повраќа ....:mad::mad::mad:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.316
Поени од реакции
6.179
Драга кајгана, цел фејсбук ми е преплавен со Рашела. Женава со еден потег покажа храброст поголема од сите пратеници од сите политичари досега заедно. Одби да си го погази достоинството и да се откаже од самоидентификацијата и е светол пример како треба да се залагаш за она во што веруваш.
120 пратеника молчеа, 81 со прстето стиснаа зеленко за да ни го сменат уставното име, да не натераат во лични карти да се пишуваме граѓани наместо македонци и на јазикот да ни залепат ѕвезда како белег дека не смееме да се идентификуваме исто како нашите дедовци.
Овој срам што ни го наметнаа ќе си го носиме додека не дојдат македонци да ја водат државата, ние испаднавме кукавици. Жал ми е што во Скопје на протестите се собиравме по 50тина до 200 луѓе(некогаш повеќе некогаш ич), тогаш не викаа антизападни, тогаш бевме сељаци, кочничари, проруски ботови, бранители на криминалот на Груевски... Ама секогаш ќе се гордеам што испаѓав на протестите а не влегов во гласачкото место на референдумот за да се откажам од себеси.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
SIMPA SIMPA SIMPTIJAAAA SI TIIIII
simpatija si moje mladosti ...
Ko sunce moje tebe čekam ja
Da opije nas vino Jadrana...
Jer kad sam sa njim cvjeta ruža sto
I svaki dan je Valentinovo ....
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.917
Драга кај жениве оргазмот трај просечно 10.9s, а кај нас мажите 8.7s.
Плус можат повеќекратно да доживаат оргазам при еден однос.

И како бе после маживе и жениве требало да бидат рамноправни, е како бе ... :confused:
 
D

dobramuzika

Гостин
отидов скопје, си купив четири стрипа, се најдов со пријатели, го гледавме вардар, паднаа четири гола и еве ме сега дома, во велес, слушам драм ен бејс и убаво ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom