Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
940
Поени од реакции
6.543
Драа Кајгана

На 16 февруари 1923 е најдена гробница на Тутанкамон, пробудена е стара магија, родено е проклетсфо.На 16 февруари 1987 родено е ново проклетсфо, ја :D Парва ХиндуХун Кумановски. Племе Кумани имав сродсфто сс Хуни... у образ ме цуни hh
Парвати е врховна хинду божица, Деви Ма,Ума или Гаури, жена на лорд Шива и мајка на Ганешу.У Хиндуизам има 330 миљона полубогови.
А ја на амоксиклаф хаха настинат и вруќ ке дувам 33 сфеќе.
Клуб 33, највисок масонски ред.Триес треќу Хици доаѓа на власт.Триестри ееееееј алооо Џизс Крајс е имаја 33 на крст.
Епи брдеј.Фала.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.224
Поени од реакции
2.263
Кога ќе си заборавиш слушалки, а возачот на бусот на цел глас:

Pokusaj, rado bi ti dala
Umem ja, nisam vise mala
Ceka te, vruca cokolada
Samo reci kadaaaaaaaaaa

Вози во провалија мајсторе.
 

Гладиус

loading...
Член од
14 август 2008
Мислења
5.438
Поени од реакции
1.459
Драга Кајгано,

Помина скоро 1/6 од годинава. До сега, реализација на планови за тековната година ми е негде -47,35%.
Енихау, ја реотвориле Пјаца. Се реновираше 75 години и по слики ко шо глеав имаат само префарбано внатре. Може и мене таков ќе ми биде животот, ќе треба да се измелам од работа за на крај резултатот да е една трошка разлика од почетокот.
Ми текна да ти кажам за Пјаца пошо порано имавме таму собиранки а и најголем дел од наставата у средно ја поминав таму, јадејќи ја чоколадната торта која без топлото чоколадо беше ултра грда. Треба да поминам да видам случајно да не ја вратиле на менито.

Остани ми поздравена. Јас одам да гувеам со неделната депресија иако надвор е пролет и има сонце.

Г
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.772
Поени од реакции
7.339
Роднини читале на фејсбук и да не имаат трауми :icon_lol:, па ајде тука :icon_lol:.

Дури беше ВМРО на власт имаше големи мафијаши страшна работа, ја изгуби властта после квичеа, не биле толку многу јаки. Сега да видам ти пријателе како ќе се покажиш, ако не квичиш имаш темане од мене, ама тешко тешко тоа :icon_lol:. Има крв да ти се напијам тоа коакинот шо го дилаш има вгаз да ти го начукам, поздрав и се најубаво :icon_lol:.

 
Последно уредено:
На врв Bottom