Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
25 август 2019
Мислења
154
Поени од реакции
289
Вртам, вртам, вртам по инста, и приметив дека луѓево се опседнати со шернување безвезни работи. Сликаат кафиња и цедени портикали, сликале како прават палачинки, филм... И... кој го интересира такво нешто?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.607
Поени од реакции
73.116
Страницата "A be ovie VMRO samo zgolemvuaat penzii za posle da gi glasaat starive, ne e se u parite ako situacijata e sranje" changed it's name to "А бе братче мора вака за да се зголемат платите и пензиите мора бољи живот да имаме и ние нели?"

Страницата "nikogas severnа bajo moj!!!" changed it's name to "100% одзив за северноатлантски пакт"
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.092
Поени од реакции
49.970
Знаеш Кајги, кога ќе видеш деца како пребираат за нешто обично си велиш "деца се, ќе пораснат, ќе созреат нема да прават така...", али кога ќе видеш како возрасна персона се однесува така, значи еве... :mad:
- Не јадам од тој чипс, не е убав
- Не пијам црни газирани сокови, само светли
- Не јадам од тоа благо
- Не сакам од таа сендвичара, ниту од таа кромид ставаат, ниту од таа глуп им е помфритот... еј ми текна, ај ќе идеме утрисилепепичкематерине и таму ќе јадеме.

И нормално ако не и одиш по гзот, ќе се мурти, ќе седи намерно гладна и нема збор да прозбори цела вечер и ќе ти ја усере вечерта. Абе имајте осет за другите бре, не се врти светот околу вас
 
Член од
9 јули 2013
Мислења
546
Поени од реакции
1.996
Идам у перална и глеам циганот што работи таму седнат на стол, кулира а газдата пере кола. Циганот е дилер иначе. Брејкинг бед во Скопје. Mr. Black, македонскиот Mr. White. Драма :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.795
Поени од реакции
7.404
Добив комплимент од женска личност најебачко ми било кимоното хахах. Одговорив добро, од Јапонија е порачано ако не најдобро, во топ три најдобри во светот за таа намена е. А ме обричија добро и шпедиции и царини и шипинг за него...
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
230
Поени од реакции
583
Драга Кајгана,

Денес со другарка ми пиевме кафе кај мене. Син ми, посинокот и мачките мои, плус зетот беа на тераса. Зетот цел ден пробваше да ебни, па ќотек јаде од мачката за цел живот. И дур се спремаме двете за излегвање гледаме низ џам, синот и посинокот гледаат, и уште една мачка, како зетов пробва да ми ја силува мачката. Ама кутриот изгледа прв пат му беше па на опаш маваше. Ај, ќе порасни малиот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.940
Поени од реакции
34.605
Гледам ептен со јака тактика некои за пазарување во маркет. Одат фамилијарно и жената со количка со неколку производи чека на каса, а мажот демек заборавил нешто и прави кругови околу рафтовите и оваа додека чека тој во количката додава уште 20 производи.
Или жената седи чува ред, а мажот ја полни количката и оп доаѓа до жената и веднаш на ред. Душо, еве ме ајде спремај за пакување. <3

Јас глуп сам пазарувам и си чекам ред да ми дојде. Заборавам нешто да земам и се враќам назад и пак последен. :(
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.881
Поени од реакции
5.939
^
И тоа ли го има :pos:

Иначе денеска ќе испоштувам празник.....не сум пиел вино кој знае од кога...и ќе мезам пармезан, чедар и од тоа сирењето со зелена мувла....а може и некоја печурка на скара. :ljubove:
 
На врв Bottom