Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
580
Поени од реакции
549
Не можам да ги разберам луѓево и дечиштава денешни, која е поентата да седиш на бензинска пумпа 4 саата и да тегнеш кафе и вода до 5 сабале?
Мислам, разбирам дружење, излагање ама ова ги преминуе сите граници на нормала. Секој ден едни те исти, па добро бре толку ли сте очајни и избркани од дома па што безделничите по пумпи? Толку немате куќи и некој што ве чека дома? Беда и очај невиден! Нова година, Бадник, Божиќ празници.. На пумпа! 40 ден кафе, 15 ден вода, 10 ден сончоглед и ивкова слава до бесвест ке праиме. Да не зборам ѓубрето што го оставаат позади себе. Стока! Невоспитана! Безбожна. Неам зборови. Па добро бе каква младина имаме и каква иднина не чека со таква младина. Особено девојчиња што се шуњаат до ситни саати со две кафиња и две кутии цигари испушени буљајки у телефон бескрајно. На бензинска пумпа еј! Нашминкани дотерани миничи нокти и ај ке идеме на пумпа ке пиеме кафе у 4 сабале. Вие до 18 години родители имате ли бе? Вие над 40 год фамилија имате ли бе? "не бе брат какво срансфо таму нема живот ко овде. Овде е живеачка, се дружиме коа сакаме, седиме на пумпа до коа сакаме тасе не ни чуе"
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.488
Поени од реакции
2.849
Ја сум градоначалник на општина...
Комуњариве да не постоеа ќе требаше да се измислат :pos:

На фан страна стигна ова, ако го стаам цел скрин ќе ни ја угасат страната и ќе не прозиваат ко руски сгенти на пресови :pos:
Screenshot_20200115_111223.jpg
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.549
Поени од реакции
4.985
Албанска народна мудрост :

"Подобро,козата своја,отколку сестрата на комшијата " ....
 

Гладиус

loading...
Член од
14 август 2008
Мислења
5.445
Поени од реакции
1.533
Драга Кајгано,

Те накитиле со снег, фино те личи.
Годинава и елка си купив и лампиони по мерак и кај можев закачив сијалички ама не дојде еуфоријата, ме скокна. Сакам да мислам дека е така пошо немаше ич снег и не беше ич ладно а не дека стареам и ме газат секојдневни грижи и стресови. Отсекогаш се плашев да не го изгубам детето во себе и сеа затоа со душа чекам наредна празнична сезона, за нешо помалку од цела година, да видам дали ќе бидам исто 'мееех' расположен за така убав период.
Исто така мислам дека middle life crisis почнува да фаќа на 26-27 години не на 40 и нешо ко порано.

Биди ми поздравена, идам да ја уклучам елката која сеа па едвај чекам да дое викенд и да ја тргнам од поглед.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.153
Поени од реакции
1.558
Смешно е што кога ќе констатирам дека на овие балкански простори живее глуп народ, најглупите луѓе најмногу се вреѓаат и реагираат... Исто така и кај Геј популацијата, најголемите притаени геј личности најмногу реагираат негативно против секоја јавно изразена подрдршка на таа популација.

Coincidence?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.291
Поени од реакции
2.145
ДК
на ваков мрачен ден секогаш носам наочари за сонце...си велам ќе ја сменам кармата и ќе излезе кај и да е светлината...лажам :) Многу ми е јако да гледам запрепастени фаци кога ќе ме здогледаат како слепец со темни стакла (гарант си викаат, многу алкохол ова било...)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.245
Поени од реакции
5.939
Ако имаш краток фитиљ и лесно се нервираш, ако се скараш со некој или најшокантно и најлошо ако имаш спротивно мислење, тогаш соговорникот инстантно станува професионален психолог и за секунда ти вади заклучоци дека тоа е производ на лошо детство, лоша татковска фигура, злоупотреба во минатото, разочарувања, трауми, силување... Низ форумов тоа го заклучив. Јако е, следно кога директорката ќе ми се развика ќе ја прашам дали ја тепал татко и како дете...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.404
Поени од реакции
7.282
glasovi.jpg

... 30% од луѓето читајќи некоја книга ги слушат гласовите на главните ликови додека ја читаат истата, па и кога ќе ја затворат, добро што спаѓам во другите! :cuc:
 
На врв Bottom