Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Драга Кајгано,

Те накитиле со снег, фино те личи.
Годинава и елка си купив и лампиони по мерак и кај можев закачив сијалички ама не дојде еуфоријата, ме скокна. Сакам да мислам дека е така пошо немаше ич снег и не беше ич ладно а не дека стареам и ме газат секојдневни грижи и стресови. Отсекогаш се плашев да не го изгубам детето во себе и сеа затоа со душа чекам наредна празнична сезона, за нешо помалку од цела година, да видам дали ќе бидам исто 'мееех' расположен за така убав период.
Исто така мислам дека middle life crisis почнува да фаќа на 26-27 години не на 40 и нешо ко порано.

Биди ми поздравена, идам да ја уклучам елката која сеа па едвај чекам да дое викенд и да ја тргнам од поглед.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Смешно е што кога ќе констатирам дека на овие балкански простори живее глуп народ, најглупите луѓе најмногу се вреѓаат и реагираат... Исто така и кај Геј популацијата, најголемите притаени геј личности најмногу реагираат негативно против секоја јавно изразена подрдршка на таа популација.

Coincidence?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
на ваков мрачен ден секогаш носам наочари за сонце...си велам ќе ја сменам кармата и ќе излезе кај и да е светлината...лажам :) Многу ми е јако да гледам запрепастени фаци кога ќе ме здогледаат како слепец со темни стакла (гарант си викаат, многу алкохол ова било...)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.177
Поени од реакции
8.804
Ако имаш краток фитиљ и лесно се нервираш, ако се скараш со некој или најшокантно и најлошо ако имаш спротивно мислење, тогаш соговорникот инстантно станува професионален психолог и за секунда ти вади заклучоци дека тоа е производ на лошо детство, лоша татковска фигура, злоупотреба во минатото, разочарувања, трауми, силување... Низ форумов тоа го заклучив. Јако е, следно кога директорката ќе ми се развика ќе ја прашам дали ја тепал татко и како дете...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
glasovi.jpg

... 30% од луѓето читајќи некоја книга ги слушат гласовите на главните ликови додека ја читаат истата, па и кога ќе ја затворат, добро што спаѓам во другите! :cuc:
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Обично си праќаат писма до своето минато Јас ко имале по 15 години од типот "глуп беше каква шанса пропушти можеше да ја ебеш таа од средно,сама ти се пушташе види шо напрај сега никоја не те сака и никоја не ти се пушта,сам ме остај умри..."Јас наместо до моето минато Јас, ќе си пратам писмо до моето идно Јас за едно 40 години од сега "Брат ако не стигнам да знаеш е поради стресот и тага и жал за Деспина од средно!"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom