Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Кај,
не знам што е ова ново лудило, камиказа или руски рулет на автопат, да се вози во спротивен правец да се докаже што? мислам ејјј што е крив другиот што вози правилно во правец на движење да се залепи за неиздрк...? :mad:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Гледав голи дојки на сцена, уживав во магијата наречена полноќна претстава, за влакно ќе и изјавев љубов на Леди Макбет, Благој Веселинов ме трпеше поласаат додека го замарав, му наместив женска на Ланчо и се прибрав дома на изгрејсонце.

МТФ Војдан Чернодрински :love:
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
944
Месец Мај ;Кога ќе се стопли времето веќе еднаш?...
Месец Јуни; Каде е поладничко да седнеме? Внатре или надвор?

Оди погоди им на луѓето
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Драга,

Ме нема, ме нема па ќе пишав тука.
Вчера се враќам од работа, културно и фино, си почитувам законите за возење. Стигам во влае пред кружен тек,ги пропуштам тие внатре во кругот и од коа снема возила влагав во него. Како за беља секоја вечер мора да се најде некоја будала, која ќе направи глупост.
Да, драга, ја во кружен тек успеа една будала да ми пресече со бус пд јсп.
Ја сфаќам да имаат првенство на минување, ама па него освоиле Скопје па да си измислуваат свои закони. Среќа ја стиснав на кочница и ја застанав колата, ако не го направев тоа сообракајќа не ми бегаше. Како застанав, мислам дека ја прегорев свирката, ама џабе е се.
После таксистиве втори по ред ми се овие од Јсп, страшни нешто.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
Кеј ај матурантките млади хормони вријат и се понашат како шо се понашаат, ама 30+ годишни бе?
33 ќе пуни за некој месец уште и се у глава диско и искачања , млада била уште да го видела светот. :facepalm::facepalm:
Дај да праиме дете бре пичка ти материна средновечна, во 90тите кога била тинејџерка немало ваков ноќен живот па сеа ќе го надокнадила. Ти ебам тоа жените ненормални.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Пред некој ден, односно во петокот се враќам од маркет, преполна со торби и кесиња и одам по слепа уличка..
И позади мене слушам дете како трча задишан целиот и ми вели - Дадичке, добар ден, велам добар ден, како си? со онаа моја блага насмевка и ми вели сиот радосен (инаку го гледам прв пат) супер, се враќам од школо, последен ден ни е, фала богу нема веќе да ја гледам вештерката учителка, догодина сум трето одделение ама се плашам, почнав да му вртам муабети дека е лесно, само мора да учи. Ми зема едното кесе што го носев а тоа поголемо од него, сакал да ми помогне, учеле последниот ден на школо дека треба почит кон постари, да им се помага, не знам што.
Душата ми се наполни. Среќа куќата ми беше зад следниот агол па кесата ја држеше 2 -3 минути, а душа на заем носи.:icon_lol:

Што сакав да кажам, пред да се случеше тоа, одев по жештината натоварена, со паузи седнувајќи на некои клупи, илјадници постари луѓе, дали роднини или познајници, никој не застана да ме праша дали ми е потребна помош околу багажот, таксиња немаше, а колата расипана. И то...
Се сетив на претходна случка на пазар со мајка ми, кога побаравме такси да ги качеме намирниците кои беа потребни за зимница, бидејќи мајка ми не можеше да ги качи работите и побара помош од дечкото што возеше тој и се издра дека ќе се извалкал во новите алишта ако и помогне.
Катастрофа невидена. Не знаеш кој попрво е за ќотек.

И така Д.К полека поминува уште една недела.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.182
Поени од реакции
8.808
Во такси ми вика таксистот времево катастрофа болни сите сме кој може да издржи вакво нешто од многу ладно од есен наеднаш лето, бла бла стандарт такси муабети, јас мумлам само мхм, аха, е да и си одам дома и по некое време ми стигнува порака од некој на фб здраво женска ми остана муабетот што го правевме во глава ако може да продолжиме да се дружиме и да го завршиме муабетот....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom