Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ја неам твитер од шо ми се гади али затоа иаме пациентажа шо у континуитет лепи скринови од таа хемисфера па така исто ко да иам
 
H

HoT _iCe

Гостин
Дојде да кажу дека сам изненаден колко људи сам видеја на кеј куде трчив, возив точак или одив, кој сас опрему, кој само слушалке и патичиња ама без разлика, свите у едно сас едн исти гол, да се биде фит. Мило ми е што људи почнуев да се освестуев и почнуе да ни се развива свест, мерак ме. Одамна не сам бија натамо дека све иду на атлетску стазу да си потрчу рано сабајле ама сам просто изненаден, плус сас овија чуњеви што направисва да не можев да се паркирав авта, још едн голем респект до градску управу, конечно паметни потези.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
И онака во земјава сообраќајната култура ни е непостоечка ама падне ли капка дожд сите се претвараат во безмозочни морони. Во размак од два километра пет пати ќе ме лупнеа. Три пати средбата од трет вид беше со џипови. Претпоставувам дека во цената што се плаќа за џиповите е вклучена лоботомија. Друго објаснување немам :toe:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Зарем е можно шестнаест годишњак да ни сервира вистина.Нетфликс:love:.

''Народов не збори, не гледа, не слуша, може да биде разговорот преслушан.Тука во земја на чудата, не познат близок ,а блискиот не познат.Во гради се лупаме самите додека други по рамо не тапкаат тапкаме затоа, чим евтино сакаме скупо ќе платиме за тоа.Мразиме лаги, а лажеме дека се вистина лагите нивни ние сме најбитни цигли за небитен ѕид, сепак за тоа сме самите криви.Кажи ми дали те плаши дека нé редат ко тетрис.Сé ќе се среди, не се секирај и гледај си нетфликс.''
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дека ботови уште отвораат теми на форумов...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ти умира едното дете во сообраќајка, дете кое си го оставила само да се снаоѓа, (патем дете кое го спрдале цело детство дека е од дисфункционално семејство, дете кое на сета мака и дипломираше и магистрираше и се вработи и таман виде живот заврши како што заврши), земаш пари од социјално дрн дрн, не даваш пари за погребална опрема туку другарите собираат, го закопуваш кај прадедовци за поевтино а со парите купуваш мебел и другите две деца не ти ни идат на школо ( социјални служби ениуан? ), ги тераш да просат додека ти и двајцата мажи со кои живеете локате ракии и дишете лепаци.

После кога ќе кажам дека не треба секој да има деца и дека не е тоа баш туку така природен процес како кај животните ти крекаат ауу баууу, наталитети, маталитети, распрдени новиве генерации, не сакале деца. Хааааааа.... Мрш :uzi:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Овие што пукаат гласна музика во кола, имаат родители, пријатели, братучеди да им укажат колку се бедни? :toe:
Или на оние со неонки под кола. :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
Кајг
знаеш како ни кажаа?
дека ...,, СЈО нема да биде историја, без К.Ј. нема да влезете во ЕУ, тоа нека ви е, јасно!..,, :несвест:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Драга,

Stupid small talks.Некои Северџани велат, да, не мораше Тоше Проески стадионот, требаше нешто фудбалско.
Као џабе промената на 4 имиња досега кога скоро никогаш репрезентација не наполнала стадион и нема да делувало да имала резултати.
Велам, нели исто како и Северџан шо не ја подобри економијата...
Вјежбај птм!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Кејчо,
колку што ме лути толку и го сакам ова останување до касно на работа. Кафе, празна лабараторија некое музиче кое не го ни перцепирам. Малку дремам, малку работам.
Утре пак презентација. Мислам дека таму ќе почнам сама да се прашувам на некои работи кои веќе долго ме мачат, а незнам како соодветно да му пристапам, немам познавање, немам ни литература соодветна. Скептична сум со темава, секој ден се помалку и помалку верувам дека ќе имам некои вредни резултати.
:noze:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Мислев дека најстрашна работа шо може да ти се случи е да паѓаш бесконечно у една ваква....после тоа, "животов" у "државава" ми покажа дека фантазијата не ми е доволно развиена.

Личи на гигантска крофна...и слична ваква го врти и Млечниот пат, заедно со сите будали у нејзе...

D3yzi3dX4AEnoEp.png
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
Кајг,
денес не вежбав :(
...касно не касно, ќе го прикачам тука и од тука ќе извежбам! :cool:

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Се освен именување на стадионот во "Градски" е обично куромерење на партииве во обидов за држава.

Ама се додека 50%+ од луѓето одат да го гледаат противникот а не нашата репрезентација тури му курот на стадионов и спортската култура во државава

Памтам пред пар години се продаваа блок карти за мечевите со Израел и Италија. Беа продадени добар дел од блок картите.

Ни 30% од стадионот не беше наполнет за мечот со Израел, а магично речиси и да беше наполнет за мечот со Италија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom