Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Не знам дали да го употребам она ,,Да ти се пофалам", но ете конечно и јас се решив годинава да си собирам пари, па некаде на кај лето да си уплатам еден одмор во некоја тропска/егзотична дестинација или ако ништо друго бар нешто такво слично во некоја од државиве на Балканов. Само да сме здрави живи, ќе ти праќам слики од одморот:D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.733
Поени од реакции
24.373
Некој да ме снима, без да знам, кога пробувам нова игра... Нерасонета, бушава, во пижами, благо невротична. Pewdiepie и остали гомна да јадат. Цел комшилук го дигнав на нозе.
 

Трипл Што?

#Протестирам
Член од
30 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
33
Лела мандарините поскапеа, а Лозано за нив песна испеа!
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.976
Поени од реакции
11.818
Иде живото :)

Danas nema struje, danas nema vode
ne sme da se cuje nema ni slobode
siрtari se kote, jebem te, zivote
kod njih ima beba ali tako treba

Danas nema love stampaju se nove
danas nema casti ali ima vlasti
meni nije jasno ko me tako sjeba
lipsavam k'o pas ali tako treba

 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
- Бев на кафе.
- Да, видов. Ок си на фотките.
- Да?
- Да. Така е кога другарките ти се грди.
- :eek:

Две навреди во едно. Намерно, ненамерно, битно секојдневно. Со кој тоа живеам.
Уште не можам да сфатам како тоа јас сум перцепирана од сите скоро ко полошата, построгата и понефината во врскава. :D
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.009
Radiohead - Identikit

Минатиот семестар бев во странство. Имаше една девојка од Кина. Многу убава. Се дружевме, одевме на пица заедно и си зборевме за музика и нема никогаш да ги заборавам нејзините гестикулации, какво срамежливо беше и тоа спуштање поглед, слатко. Ама јас сум пичка. Плус, и една виртуелна глупост направив со девојка од тука. Се тргнав од девојката од Кина заради девојка која не ја ни познавав (а, не ја обвинувам нејзе, јас сум си сам крив за се`, едноставно не е убаво кога проектираш сопствени визии на друга особа и не е убаво тоа што заради грижа кон објектот кон кого се градат некои чувства да се угуши тој објект целосно, нели, љубовта треба да функционира меѓу два субјекта, а не така, ама, грешките се прават и се тука да не` учат, требаше да не бидам таков). Е, и сега со Кармен (европското име и` е Кармен) само си лајкаме слики од уметници на фејсбук и инстаграм.

Е, Кармен, Кармен. Нема да те заборавам.
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Многу ја сакам My Way од Френк но болниот факт е ако утре си ја посветам сам на себе, тоа ќе биде лага, лицемерие и чиста заблуда.

Тој факт е дел од мене, и е многу тежок за соочување, сакам еден ден да можам да си ја посветам и да неможе да доопише колку многу било по мое, ама ако продолжам вака слободно можам да си се префрлам на Кукавица или Брука, фaк ит. :D

 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

SVE U KURAC CELI MEDAK PRESELIMO NA JAMAJKU !
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom