Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. парва

  парва errorhead

  Член од:
  12 јуни 2014
  Мислења:
  833
  Допаѓања:
  5.597
  Драа

  Доказ дека не е сфе у паре (малце е и у нофчаник hh шалу се) ти е пример од ичера. Газдарица наручи лазање за дома од место куде што работу. Она е кул жена ама...
  Ја гу заебаам дека шпорет и фрижидер добиени од сфадбу још су ву неотпаковани hh. Пливаф у паре ама жииф вештачки живот, сфе ги е деливери, сфе ги е без осмех,џабе тј стоиљадан џип што везе неам што марка е(не сам од Ѓорче да ги знам сфи врсте на афта и кучиња hh)

  А ја, обичан смртник, ичера заедно сс моју девојчицу, за прф пут си напраисмо лазање од како жиимо заедно. Мераклиски ептен, мноо сочни и укусни ни испаднасфа, две порцие зам изеја, прсти на ноге да изедеш hh За такфи моменти се живи, тој е тој што не испунуе, домашна атмосфера, мирис на тазе готфено, ракиичка и салатичка.
  Шала на страну ептен ме бива у кујну(а и у спалну hh)
  Мани што шушту на куманофски, ја шушту како шуштеќу таблету у кулинарстфо, ама не сам трапчо како њума hh
  И девојка ми добро готфи, мноо си гу сакам : )

  F8CE1316-471B-4C81-A9C2-0499C7945067.jpeg FFFC60FF-31FE-497B-8DC5-EA20AE011768.jpeg 79FFFB8D-05A6-448A-9151-3FB08B1E5F18.jpeg

  Мњамиииии
   
  Последно уредено: 12 јануари 2018 во 19:51
  На Jas., Goodfella, MonaLiza и уште 33 други им се допаѓа ова.
 2. RATM

  RATM

  Член од:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  2.248
  Допаѓања:
  5.659
  * аплицира *

  IMG_chn4dn.jpg
   
  На krkac, whatto, KembaW и уште 10 други им се допаѓа ова.
 3. grande-juve

  grande-juve е ај да плачеме сега

  Член од:
  20 ноември 2017
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  308
  дк
  [​IMG]

  исто вака и ја денес на работа, само со пликоа и печати
   
  На Goodfella, Psyside, Stefan-kobe и уште 15 други им се допаѓа ова.
 4. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.088
  Допаѓања:
  9.071
  Драга,

  Ни тука не можеме мудростите да си ги кажуваме више, постои шанса да завршиме на фб у Unusual fyromages. И тоа експресно брзо.
  А мислев помина времето за лапање лајкови на база скриншотови од глупости на рандом лица.
   
  На Spiegel, fiorela4, krkac и уште 10 други им се допаѓа ова.
 5. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.577
  Допаѓања:
  4.080
  К.

  Мразам пи*иња со его дигнато до небото,а базирано на ништо.Онака,разбирам да си успешен у било која сфера од животот(сликањето со пола цицки извадени благодарение на пушапот и ставени на инстаграм,проследени со 351 лајк,претежно од глупи напалени дечки што би им го опнале само еднаш јако и "другарки" со кои што позади грб си јадат гомна на секој можен начин и се хејтаат максимално не го сметам за успех). И онака,си се пушташ,си правиш најнормален и културен муабет без претенциозни барања,и сељанкава инстант ти се мршти и ти прави фаци у стил дечко ајде олади(уствари,ги помешала стиховите...Неар,ај одпозади е правилно) и на крај а глеаш со дечко што е "фаца",има кеш да биде тата,кељава глава со лузни,кило злата око врата....морее,само посебен(10-ти) круг од пеколот за овие...Што е најтрагично,оние што се океј се паднати во целосна сенка на горенаведените,и никако не доаѓаат до израз..што чудо ќе беше цц..
   
  На Spiegel, ckembarbtt, K!KI и уште 19 други им се допаѓа ова.
 6. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  8.849
  Допаѓања:
  5.170
   
  Последно уредено: 13 јануари 2018 во 06:08
  На Psyside, Stefan-kobe, shumecha.tableta и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. DonRistovski

  DonRistovski Peace Disturber

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  2.754
  Допаѓања:
  2.590
  @Near

  Ooooo da4ii numu go vadiii
  685b469ea0f7c25befa93621265882de.jpg
  #mood hehe
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  886
  поубаво се излизгува и паѓа на улица после кило ипол розе.
   
  На Kostic, Stefan-kobe, Корто Малтезе и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. NorahJones

  NorahJones

  Член од:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  1.334
  i think it`s safe to say дека Тупак е најубавото нешто шо ми се случило у животот.
  исто така, и јас никогаш не сум имала пријател како мене, кој ми бил најблизок од мене.

  тука доаѓа момент за new year`s resolution - веќе никој не барам. заклучив дека сама се заебувам од луѓе шо ги барам јас постојано и затоа ќе си се повлечам. и плус, денов ми почна со расипан телефон ваљда, тоа ми е знак плус.
  слушните, за да тргне саботата.
   
  На Cassaro, Del Boy, Stefan-kobe и уште 11 други им се допаѓа ова.
 10. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  3.693
  Допаѓања:
  5.123

  Motown.
   
  На Емкаа му/ѝ се допаѓа ова.
 11. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  9.306
  Допаѓања:
  5.398
  Draga kajgana li e , Denov zvuci kako li e koj da znae o_O
   
  На Корто Малтезе му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  573
  Допаѓања:
  368
  Драга Кајгана не би да замарам, имам само едно прашање. Зошто се родив и живеам во оваа вукојебина од држава?
   
 13. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  258
  Допаѓања:
  223
  Драга сум подготвен да го живеам животот онака како што ке дојде, доста од очекувања доста од илузии и слики за иднината.... цел ке имам но не и премногу очуеквања како ке биде и што ке биде и ако не биде да се нервирам до срцен удар... сакам да го живеам животот во мир, сакам да го доживеам секој ден од мојот живот
   
  На Del Boy, Makaron и Ailurophile им се допаѓа ова.
 14. Nino Manchester

  Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  12.016
  Допаѓања:
  12.145
  Добро бе не им е срам толкави магариња да се бламираат у емисијана кај вучко. Се возат на она кучено или што и да е и тоа за кафе бе, пу народ забеган

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
  На Емкаа, KembaW, kazioX и уште 12 други им се допаѓа ова.
 15. PewDiePie

  PewDiePie

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  13.676
  Допаѓања:
  8.036
  Пратил балистот преку ќељушот од куманово оливер денес појачано да патролира полицијава,сите на умиформите позади на македонски напишано ПОЛИЦИЈА.........демек се си е во ред,држиме се под контрола не се секирај народе нема да има потреба да учиш шошонски за 10-15 години.

  Инаку јака си со диктатурава и цензуриве на темиве(случувања во македонија),браво слобода на говор што ли беше тоа...
   
  Последно уредено: 13 јануари 2018 во 16:16
  На whatto, Scirea и Корто Малтезе им се допаѓа ова.

Сподели преку: