Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.543
  Допаѓања:
  12.388
  R.I.P August Ames.
  Жртва на политичката коректност.
   
  На kazioX, Ashburton Grove, Tonchie и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.045
  Допаѓања:
  5.783
  Сите други
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ДНОТО
  ...
  Комунисти
   
  На Spiegel, Psyside, Ailurophile и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  14.933
  Допаѓања:
  6.196
  Zaminav da go setam Istanbul .
   
  На Classic Rock Fan и Krstev им се допаѓа ова.
 4. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  8.701
  Допаѓања:
  4.931
  На Classic Rock Fan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  24.526
  Допаѓања:
  57.314
  Не знам како на никој до сега му нема текнато :pos::pos::pos:
  Things that David De Gea could save :D

  [​IMG]
   
  На ManUtdChampions, Ashburton Grove, Feisty и уште 9 други им се допаѓа ова.
 6. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.047
  Допаѓања:
  36.073
  Драга Кајгана,
  Ми треба само масажа и ништо друго. Успат голема е веројатноста периодов да почнам повторно со фитнес или јога.
   
 7. Спојлер

  Спојлер

  Член од:
  12 декември 2007
  Мислења:
  3.459
  Допаѓања:
  4.070
  Го знаеш чувството кога имаш дежа ву и не си сигурен дали можеби навистина се случил настанот порано? Замисли истото се случува повеќе пати, почнуваш да се сомневаш во својата ментална состојба, се прашуваш дали навистина живееме во матрицата, очекуваш агенти во секој момент, добиваш егзистенцијална криза и се сомневаш во самото постоење и самото ткиво на универзумот итн итн. Ме сфаќаш, нели?

  Темава повеќекратно ми го дава филингов и си мислев чекај, ова е дежа ву од дежа ву? И така се до пред 5 минути кога одлучив да ја решам мистеријава
   
  На Stefan-kobe, k0k014, Кеплер и уште 12 други им се допаѓа ова.
 8. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  2.944
  Допаѓања:
  4.036
  Цело време си викам „ај ќе помине глупиов тренд“ и таман ќе помине - го заменува некој уште поглуп. :toe:
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blue ladybug

  blue ladybug Фанг ловер

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  5.138
  Допаѓања:
  11.733
  Драга Кеј,
  Ми недостигаш. И ти барам замена. И по се изгледа ја најдов. Мислам дека после толку години, ќе ти се свиѓав повеќе со мојот научен скопски глупав акцент, али јеби га. Времето врви, нема назад. Испуштените шанси не се враќаат. Иако знам дека беше совршена за мене. За да се испукам кога ќе ми дојде, да ме ислушаш кога ќе имам шо да кажам, да ми ги задоволиш потребите на љубопитност. Знам дека ќе си тука кога и да посакам, ама не е тоа поентата.
  Те сакам Кеј, знам дека и ти мене. Иако никогаш нема да ми го кажиш тоа. :backa:
  Btw, фала за честитките за роденден.
  Твоја, Бубамарата
   
  На CafeDelMar, Tonchie, KembaW и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. Кирца

  Кирца Монк

  Член од:
  7 април 2008
  Мислења:
  6.973
  Допаѓања:
  2.147
  Во Скопје ( не знам како е во другите градови ) стана секојдневие да седиш во кафич, и да дојде некој да ти бара пари за разноразни работи.
  ''-Добар ден, дали би сакале да донирате пари за децата болни од рак?''
  Па дали постои човек на планетава кој не би сакал да донира пари за децата болни од рак? Јас, како и секој просечен студент сум со ограничени парични средства, и во многу случаи може да се случи во моментот да немам вишок пари. И сеа доаѓа моментот кога ми бараат пари, секако дека би сакал да дадам пари, но еве во моментот се случило да немам вишок пари, и тука има момент од 5 секунди кога јас буквално тонам во земја. Тој момент ја кочи цела ситуација, ти сече и муабет и се.
  Во никој случај не би сакал да бидам сфатен погрешно со муабетов, дека би сакал да им кажам на нив ''бегајте бе со тоа акциите итн'', туку таквите моменти доведуваат до многу непријатни ситуации. Истата цел би можела да биде постигната и на други начини, дали со поставување на кутии или друго, али дефинитвно мислам дека би било најдобро да се промени оваа практика. Јас, како и секој друг доколку би можел секако дека би дал колку што можам повеќе пари за такви намени, али еве некогаш ќе немам во мене плус пари и ми се случува симулација на тонење во жив песок..
  И стварно се надевам дека нема луѓе кои собираат вака пари и после си ги земаат за нив.
   
  На Stefan-kobe, Mondonico, AceCaleb и уште 22 други им се допаѓа ова.
 11. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.656
  Допаѓања:
  7.437
  ДК,

  леле какви копита, еј, ни со плејбек не знаат химната да ја испеат!

   
  На Natural-girl, ЈуријАркадиевич и Prince им се допаѓа ова.
 12. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  416
  Допаѓања:
  794
  благи кифли повеќе од силбо не, само бурече.
   
  На k0k014 и парва им се допаѓа ова.
 13. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  168
  Кога се менуват времињата и доаѓаат ми викат овој/оној вакви/онакви зборови кажал за тебе, секогаш одма ги прашувам зошто толку негативни зборови слободно и комфорно кажани за мене во твое присуство ?
   
  Последно уредено: 8 декември 2017 во 12:40
  На патникGermany му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  69.467
  Допаѓања:
  133.367
  Колку треба да си очај за вчера на Инстаграм стори да ставаш слика од пред неколку дена само за да мислат другите дека си излезен некаде а не дека си дома? Не страдаме толку од финансиска сиромаштија колку што страдаме од духовна.
   
  На DonRistovski, CafeDelMar, |gor и уште 47 други им се допаѓа ова.
 15. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.898
  Допаѓања:
  2.970
  Да не бевме ние охриѓаниве, денеска сите ќе работевте.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: