Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Ми треба само масажа и ништо друго. Успат голема е веројатноста периодов да почнам повторно со фитнес или јога.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Го знаеш чувството кога имаш дежа ву и не си сигурен дали можеби навистина се случил настанот порано? Замисли истото се случува повеќе пати, почнуваш да се сомневаш во својата ментална состојба, се прашуваш дали навистина живееме во матрицата, очекуваш агенти во секој момент, добиваш егзистенцијална криза и се сомневаш во самото постоење и самото ткиво на универзумот итн итн. Ме сфаќаш, нели?

Темава повеќекратно ми го дава филингов и си мислев чекај, ова е дежа ву од дежа ву? И така се до пред 5 минути кога одлучив да ја решам мистеријава




 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Цело време си викам „ај ќе помине глупиов тренд“ и таман ќе помине - го заменува некој уште поглуп. :toe:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Драга Кеј,
Ми недостигаш. И ти барам замена. И по се изгледа ја најдов. Мислам дека после толку години, ќе ти се свиѓав повеќе со мојот научен скопски глупав акцент, али јеби га. Времето врви, нема назад. Испуштените шанси не се враќаат. Иако знам дека беше совршена за мене. За да се испукам кога ќе ми дојде, да ме ислушаш кога ќе имам шо да кажам, да ми ги задоволиш потребите на љубопитност. Знам дека ќе си тука кога и да посакам, ама не е тоа поентата.
Те сакам Кеј, знам дека и ти мене. Иако никогаш нема да ми го кажиш тоа. :backa:
Btw, фала за честитките за роденден.
Твоја, Бубамарата
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Во Скопје ( не знам како е во другите градови ) стана секојдневие да седиш во кафич, и да дојде некој да ти бара пари за разноразни работи.
''-Добар ден, дали би сакале да донирате пари за децата болни од рак?''
Па дали постои човек на планетава кој не би сакал да донира пари за децата болни од рак? Јас, како и секој просечен студент сум со ограничени парични средства, и во многу случаи може да се случи во моментот да немам вишок пари. И сеа доаѓа моментот кога ми бараат пари, секако дека би сакал да дадам пари, но еве во моментот се случило да немам вишок пари, и тука има момент од 5 секунди кога јас буквално тонам во земја. Тој момент ја кочи цела ситуација, ти сече и муабет и се.
Во никој случај не би сакал да бидам сфатен погрешно со муабетов, дека би сакал да им кажам на нив ''бегајте бе со тоа акциите итн'', туку таквите моменти доведуваат до многу непријатни ситуации. Истата цел би можела да биде постигната и на други начини, дали со поставување на кутии или друго, али дефинитвно мислам дека би било најдобро да се промени оваа практика. Јас, како и секој друг доколку би можел секако дека би дал колку што можам повеќе пари за такви намени, али еве некогаш ќе немам во мене плус пари и ми се случува симулација на тонење во жив песок..
И стварно се надевам дека нема луѓе кои собираат вака пари и после си ги земаат за нив.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Кога се менуват времињата и доаѓаат ми викат овој/оној вакви/онакви зборови кажал за тебе, секогаш одма ги прашувам зошто толку негативни зборови слободно и комфорно кажани за мене во твое присуство ?
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку треба да си очај за вчера на Инстаграм стори да ставаш слика од пред неколку дена само за да мислат другите дека си излезен некаде а не дека си дома? Не страдаме толку од финансиска сиромаштија колку што страдаме од духовна.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Секојпат ќе си ја сакам државата и јазикот и фолклорот, и ќе ги славам сите национални празници и почитувам сите адети, али народецот? Мислам дека ваква злобна и дволична багра нема пак да се повтори. Единствено по гомно од македонец шо живее во Македонија е македонец во дијаспора. Е тоа е веќе полуклеточен огранизам, ваква завист и зелена боја на лицето само они може да ти презентират.
Сите шо планирате да се иселувате од државата освен ако не сте крајно приморани на контакт со наши, бегајте шо подалеку од оваа маса на организми. Значи не е прашање дали ќе ти наштетат, прашање е само кога ќе ти наштетат.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Си пресметав околу 800 саати серии во лаптопов да ги изгледам до јуни. Извињавање до самиот себеси и сите цели шо си ги имав до јуни...
Иначе сакам да ја имам самодовербата од сител кои се прогласија за најдобриот портал во изминатата година.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Ах, проклетство! Не можам да ги трпам повеќе овие гламненици! Одете по ѓаволите!
Ми недостигаат старите преводи на МТВ/МРТ/РТС :) Беа некако ... пристојни.
А не како овие сега, полни со вулгарности, да ти е срам телевизор да вклучиш. Неписменоста, башка.
И младината ја расипаа.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
"Од 6 април 1941 година гледам,машко курвар неам видено а жена секоја втора oроспија" цитат на Ванѓа во деведесеттите

За жал у право е :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom