Дојран

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нудам смештај во Дојран. За повеќе инфо контактирајте ме по ПП.

Новата плажа ќе биде готова во 15 јули. Ептен добра ќе биде.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Од видеото може да се слушне културно уметничката програма на Дојран за оваа лето. И за разлика од сите останати градови на република Македонија Дојран си го тера летото со Made in Macedonia уметници и без турбо фолк каков што скоро секоја година се случува во останатите туристички центри.

 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Од видеото може да се слушне културно уметничката програма на Дојран за оваа лето. И за разлика од сите останати градови на република Македонија Дојран си го тера летото со Made in Macedonia уметници и без турбо фолк каков што скоро секоја година се случува во останатите туристички центри.

Грешиш за турбо фолкот :vozbud::vozbud:
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Ме интересира, ако има некој од Дојран да ми кажи дали работат камповите кои пред приватизацијата ги држеше Агенцијата за вработување... Се наоѓаа некаде пред автокампот Партизан на една висинка... Прекрасно место беше имам многу убави спомени од детството па доколку сеуште се во функција би сакал повторно да ги посетам... Се сеќавам дека ги одржување една жена што се викаше Боса (не сум сигурен за имево ама така нешто беше :) )

И сакам исто така да прашам дали е погодно место во моментов Дојран за одмор за млади луѓе.. како е ноќниот живот, цени за сместување, дали има доста млади или претежно фамилијарни луѓе...

Иначе многу специфично место беше Дојран.. На многу пријатели на кои им го препорачувавне кога одевне или се воодушевуваа кога ќе го посетеја па им стана редовно место за одмор или не издржуваа ни 1 ден.. никој не останваше рамнодушен :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
И сакам исто така да прашам дали е погодно место во моментов Дојран за одмор за млади луѓе.. како е ноќниот живот, цени за сместување, дали има доста млади или претежно фамилијарни луѓе...
претежно фамилии и парови, не очекувај некој ноќен живот, има 2-3 шанкови на плажа со певаљки ова она, работат докај 1 - 2 и толку. Едино ако имате кола па да се пуштате до Гевгелија или Струмица , добро, иначе за ноќен живот Дојран не е.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
претежно фамилии и парови, не очекувај некој ноќен живот, има 2-3 шанкови на плажа со певаљки ова она, работат докај 1 - 2 и толку. Едино ако имате кола па да се пуштате до Гевгелија или Струмица , добро, иначе за ноќен живот Дојран не е.
Аман тој ноќен живот. Ние секогаш сме си правеле ноќен живот сами. Група од десетина луѓе, пијачка на плажата вечерта незаборавно. А сабајле без воопшто да се спие се одеше по риба. Вечерта добра скара и повторно се од почеток. Патем со дојранско лето оваа година има доста интересни дешавки.
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Не мислев ноќен живот во смисла на нешто екстра журки или не знам што туку да има каде да отидеш на вечер, да има млади луѓе... да не е ептем тапа...
Исто така сега се сетив на ноќните капења во езерoто, стварно беше топла водата на вечер :D
 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Не мислев ноќен живот во смисла на нешто екстра журки или не знам што туку да има каде да отидеш на вечер, да има млади луѓе... да не е ептем тапа...
Исто така сега се сетив на ноќните капења во езерoто, стварно беше топла водата на вечер :D
До толку има ;)
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Дали некој престојувал во Хотел Бетон и какви се условите таму?
 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Дали некој престојувал во Хотел Бетон и какви се условите таму?
Ич да не се лажеш друже, за тие пари ке си најдеш приватно сместување соба/апартман.. Собите во Бетон ти се со 2 кревета, едно шкафче, шкртани ѕидови и тераса ништо повеке (освен сеа ако реновирале нешто али не ми се верува).Едина предност му е што е на 50 метра од градската плажа.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Ич да не се лажеш друже, за тие пари ке си најдеш приватно сместување соба/апартман.. Собите во Бетон ти се со 2 кревета, едно шкафче, шкртани ѕидови и тераса ништо повеке (освен сеа ако реновирале нешто али не ми се верува).Едина предност му е што е на 50 метра од градската плажа.
Све апартманите кај што се јавив беа зафатени периодот кој сакам јас да одам. Едино Бетон и Јака ми останаа. Видов на оглас пишуеше имало нов француски лежај, ТВ и сл. А и да, ми се свиѓа што е одма до плажа.
 
Член од
2 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
15
Све апартманите кај што се јавив беа зафатени периодот кој сакам јас да одам. Едино Бетон и Јака ми останаа. Видов на оглас пишуеше имало нов француски лежај, ТВ и сл. А и да, ми се свиѓа што е одма до плажа.
Нз кај си гледал еве ти и ова ако не си знаел ке најдеш најверојатно нешто :) http://www.dojranbooking.mk/
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
барам некое апартманче во дојран некој ако може да ми помогне :)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Му се пуштија и на Дојран

Дојран со цените почнува да личи на Охрид
186 ViewsJuly 26, 2014 бизнисПетре Димитров





Изнајмување четирикреветен апартман чини 1.200 денари, порција крап 350 денари, а лежалка и чадор на плажа-100 денари.

Инвестициите и изградбата на нови објекти ја комерцијализираат оваа некогаш рибарска населба, која со цените, за летувалците почнува да личи на Охрид, пишува Телеграф.

Целата анализа ОВДЕ.

Извор: Телеграф

Фото: Ѓорѓи Личовски

http://emagazin.mk/дојран-со-цените-почнува-да-личи-на-охр/

Во Дојран цените за никаков кревет пред 15 години беа 200 денари по човек. Негледам проблем за апартман да се побарат 300 денари од човек. Но мислам дека оваа цена треба да се одржува и не треба да се полакомат затоа што во моментов добро им оди. Настрана критиките од медиумите, ако луѓето кои таму летуваат се задоволни повторно ќе се вратат. Но ако се осоетат оштетени или не го добијат тоа што им се обеќа се знае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom