Дојран

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Како е за пливање во Дојран? Има ли песочна плажа? Тиња у водата има ли уште? <br /><br />Има ли шанси да најдеме смештај неделата после Илинден на лице место? Има ли лежалки и по која цена се?<br/>
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949
sega se vrakam od dojran, nema veza za skapotijata, poevtino e od veles. bevme smesteni 1100 denari od vecer vo nova kuka. 4 kreveta
pl
Како е за пливање во Дојран? Има ли песочна плажа? Тиња у водата има ли уште? <br /><br />Има ли шанси да најдеме смештај неделата после Илинден на лице место? Има ли лежалки и по која цена се?<br/>
има одлични плажи без тиња, лежалките се 150 денари две со чадор. ние плаќавме 1100 денари за соба со 4 кревети, посебна бања и кујна со елементи. незнам дали ќе имаат место градот се полнеше ние кога си тргнавме. поздрав[DOUBLEPOST=1406471499][/DOUBLEPOST]
Како е за пливање во Дојран? Има ли песочна плажа? Тиња у водата има ли уште? <br /><br />Има ли шанси да најдеме смештај неделата после Илинден на лице место? Има ли лежалки и по која цена се?<br/>
има одлични плажи без тиња, лежалките се 150 денари две со чадор. ние плаќавме 1100 денари за соба со 4 кревети, посебна бања и кујна со елементи. незнам дали ќе имаат место градот се полнеше ние кога си тргнавме. поздрав
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Правав на фб, хотел Јака и хотел Бетон со по 10 евра од човек за вечер. Дали да си ги резервирам уште од сега или ќе најдам на лице место нешто поевтино? Ќе одам следната недела.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
55
Поени од реакции
12
Има ли некој овде што издава соби во Дојран ...или да ми даде број од некој што издава ..Благодарам однапред
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Некој од Дојран нека ми помогне... полани бев во една куќа, карши хотел "Prestige". Куќата беше бела, на два спрата. Газдите беа накај 60 години, од кои мажот неможеше да гледа. Ми треба број од нив, па бидејки Дојран е мало место, можно е да ги познавате. Ве молам, ако ги знаете, земете број. Голема услуга би ми завршиле. Поздрав. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
55
Поени од реакции
12
Пријатели...секаде каде што прашав се е зафатено...ако има некој случајно нешто слободно за овај викенд нека кажува...благодарам
 
M

MysteryMan23

Гостин
Има ли некој овде што издава соби во Дојран ...или да ми даде број од некој што издава ..Благодарам однапред
јас само шо стигнав во дојран ме прашаа 3ца за соби нема потреба од броеви да бараш :D
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.309
Поени од реакции
6.144
јас само шо стигнав во дојран ме прашаа 3ца за соби нема потреба од броеви да бараш :D
Среда е едно, за викенд е друго.
Ако одите за викенд резервирајте однапред, оти нема луѓе што чекаат тогаш, се е полно, едвај место најдовме минатиот викенд.
Инаку Дојран е супер, многу е ефтино, услугата е супер. Ако продолжи овака, лесно ќе го прерипа Охрид.
Фалат ноќни журки и има комарци многу, тоа е можеби најголемиот недостаток. Ама генерално земено во овој момент повеќе би го препорачал Дојран на турист отколку Охрид.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
. Ама генерално земено во овој момент повеќе би го препорачал Дојран на турист отколку Охрид.
Мислам дека Охрид и Дојран не се споредуваат не играат во иста лига. Дојран повеќе би го ставил во лига со Преспанско езеро во регионална лига додека Охрид е дефинитивно шампионска лига заедно со места како гадарско езеро и слични езера најчесто во Швајцарија.
 
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
Он не мислише кој е за 1 или 2 лига.
ОХРИД може да го снајде судбинта на Јувентус.Ќе остане само со историјата за разлика од јуве.
Забравих да го сликум и возот. Кола направена како локомотива и 5-6 вагони.
 
Последно уредено:

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Како е за пливање во Дојран? Има ли песочна плажа? Тиња у водата има ли уште? <br /><br />Има ли шанси да најдеме смештај неделата после Илинден на лице место? Има ли лежалки и по која цена се?<br/>
Плажата Томче Софка е доста добра и нема тиња. Последна е ко одиш по стазата. Има кафич на плажа и ресторан со таман цени. Лежалка е 100 ден.[DOUBLEPOST=1407015882][/DOUBLEPOST]Се вратив пред некој ден од Дојран и доста сум пријатно изненаден, посебно од цените во рестораните и по тоа што немаше многу комарци. За доручек препорачувам млечен ресторан Натали или тоа за гиро до него, за ручек во ресторан Вавилон или Томче Софка, а за вечера така поотмено место ресторан Фук Так. Бевме сместени во Хотел Бетон. Стар хотел е, го има тој социјалистички шмек, но добро е што е одма до плажа и се е околу него. Ноќниот живот што се тиче журки, диџеи и сл. нема нешто, но затоа кафани на секое ќоше. Супер е Дојран.
 
Последно уредено:

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Има ли банкомат од Стопанска во Дојран?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom