Дојран

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Ако ти е блиску Дојран блиску ти е и Грција па оди си таму имаш убави плажи,се разбира ако ги исполнуваат твојте критериуми пошто ти не си се бањал во секакви води.:facepalm:
Абе човек си бил во Дојран да ја видиш каква е водата или од
таму си па сега го браниш. Едноставно не ми се допаѓа Дојран ти ако сакаш банњај си се, само си го кажав мислењето немора одма тука да се праиш паметен. И немој Грција со Дојран да ја споредуваш разликата е огромна.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443


Како помал поминав една недела во тој камп, толку супер ми било. Ама тоа други филмови беа тогаш не бевме хиперактивна омладина како денешните момци. Тогаш се уживаше на одмор ни телевизор ни мобилни едноставно само скара, пиво, ловење риба, нешто по малку одбојка, и вечерта муабети со пограничната војска а чат пат пешачење до стар дојран и уживање во една ептен примитивна дискотека. Не се сеќавам дали воопшто влегов во вода не ми беше ни битно.
Денес ова му фалело, водата била онаква, некој на криво го погледнал, мобилниот немал 3Г мрежа, w-lanot во хотелот не бил доволно брз и разноразни плачења. Сеа да не излезе дека сум престар ама така е . Најдете си добро друштво ако може и по некоја мома со вас и уживајте во животот. Дојран е супер местенце за оној кој знае да си седна навечер и да ужива во миризбата и мирните и прекрасни вечери. Ги гледам наштите луѓе се загнале за Гејлада а повеќето од нив се измачуваат на тие одмори јадат од дома земени работи и готват сами. И не дека им било убаво ама на крајта нели се брои тоа што ќе се стави на facebook а како си си поминал помалку битно.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Имам роднини што не се од МКД сакаат да отидат во Дојран на одмор, па ми побараа помош за сместување и ме распрашуваа што и како се случува таму зошто било актуелно лани. Иначе имаат три мали деца, па за сместување колку зимаат од кревет од ноќевање или студио/апартман. Има некој информација?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Имам роднини што не се од МКД сакаат да отидат во Дојран на одмор, па ми побараа помош за сместување и ме распрашуваа што и како се случува таму зошто било актуелно лани. Иначе имаат три мали деца, па за сместување колку зимаат од кревет од ноќевање или студио/апартман. Има некој информација?
Најдов некој линкови ама ептен тенко на нет за Дојран, треба да поработат на тој проблем.

http://travel2macedonia.com.mk/accommodation-hotels/dojran

http://www.vipmarket5.mk/search/Дојран/fv/234
--- надополнето: 3 јули 2013 во 19:05 ---
И уште еден линк со хотели:

http://macedonian-hotels.mk/map-dojran
 
Член од
6 декември 2012
Мислења
37
Поени од реакции
3
Здраво, планирам летово да одам Дојран, па ако можете да ми помогнете околку смештај оти ништо немозам да најдам ????
 

levell5

Superlative Сasual Dating - Real-life Girls
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
ива93
А да не одиш, ништо не им е средено сеуште, поминаа изборте. Многу работи им се у застој. Знајш Македонска работа.Ја се рашетав завчера и за разлика од лани 0. Може им почнува сезона на 15 Август. :) .
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Дојран е здивеен, минатата година регистрираа 120 илјади ноќевања. Јас кога бев во Јули за Д фестивалот немаше место беше полно. Еден пријател ми кажува дека во Август не можеле да најдат слободни места. Оваа година ќе биде уште посилно ако се погоди времето.Еве има и новини.

Од ова лето Дојран со нов лик
Градската плажа, во должина од 500 метри, од новите содржини ќе добие главен сервисен пункт и два помошни шанкови, три нови тоалети, нови лежалки, санитарни јазлии шест спортски терени за мал фудбал, тенис и одбојка на плажа.

Проектот за уредување на плажите во Дојран чини 1,5 милиони евра што ги обезбеди Владата на РМ преку Министерството за транспорт и врски.

Според градоначалникот Борче Стамов, тоа е еден од поголемите реализирани проекти во овој туристички центар.

- Покрај Градската плажа, на која е ставен акцент, се уредува и плажата на влезот во Стар Дојран, во должина од 100 метри.Доколку се оди според предвидената динамика, градежните работи планирано е да завршат до втората половина на јуни така што се надеваме дека реализацијата на проектот ќе ги поттикне и приватните концесионери да ги подобрат условите за престој на туристите на нивните плажи, изјави Стамов.

МИА
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Лошото е што градат на сред сезона. :facepalm: Викаат плажата ќе била готова до 1 Јули. Ама не ми се верува толку брзо да ја направат. Само ресторанчето го почнале, а и тоа е до пола изградено. Сега моментално, освен плажата на Томче Софка, друга нема за бањање.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.264
Поени од реакции
3.289
Aj neka kaze nekoj koj sto nudi i za kolku pari ? Lani ne bev zadovolen vo sto bev smesten a 350 den bese od krevet..I koga ke se oddrzi D festivalot i koi ke bidat gosti ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Sto i e be 350 den, pa jas pred 2 god bev na vikend po 300 bese. Navecer nema kuce da zalae. Sekoe leto se poskapo, vo Budva plativ po 10 evra tuka 6 :pos:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Aj neka kaze nekoj koj sto nudi i za kolku pari ? Lani ne bev zadovolen vo sto bev smesten a 350 den bese od krevet..I koga ke se oddrzi D festivalot i koi ke bidat gosti ?

За Д фестивалот и останатите содржини во Дојран можеш да видиш на нивната фејс страна:
https://www.facebook.com/pages/Дојранско-Културно-Лето/289185091263264?fref=nf

Има многу интересни настани оваа година меѓу другото како што гледам концерти на:

Stereo Mc's
КАРОЛИНА ГОЧЕВА - МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ -КОНЦЕРТ
СЛАТКАРИСТИКА И ПРИЈАТЕЛИТЕ - КОНЦЕРТ
ТОНИ ЗЕН - КОНЦЕРТ
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.752
Поени од реакции
8.011
Дечки, сместување за Дојран? Соби т.е. Соба да не има некој што издава? Контакт нешто?

... од 6-ти / 7-ми Јули, планирам да оладам малку натаму... 3/4 ноќи.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Дечки, сместување за Дојран? Соби т.е. Соба да не има некој што издава? Контакт нешто?

... од 6-ти / 7-ми Јули, планирам да оладам малку натаму... 3/4 ноќи.
Imam kontact od apartmani extra, lani bevme 5 dena, 1500den od den, ama se novo extra, ako sakas kontakt ke ti najdam i pisi PP
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Каков дојран бе во тој жабарник влегов еднаш и никогаш повеќе, па уште цени ке ми кажуваат со охрид ке споредувале или не знам со кое друго место во мк. Мрш.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom