Добитници на лотарија за САД

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
788
Поени од реакции
523
150 денари беше апликацијата па ако имаме срека ....ке видиме
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.953
Поени од реакции
7.727
Одете одете сега таман да го доотепаат доларот па кога ќе стигнете таму ќе ве сместат во конц. логор, односно во камповите на FEMA :icon_lol:.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Kaj плати 150 денари жити се? :)
Во Битола има едно фото студио кое што се наплаќа само за сликите 150ден,а тие ти испраќаат апликацијата..по што има критериуми за сликичките(чиста бела позадина и димензии)
После испраќаљето на истата ти даваат исппринтан лист со comfiration number.и секако добиваш 4 сликички онака да ти се најдат :D
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.493
Поени од реакции
2.235
Во Битола има едно фото студио кое што се наплаќа само за сликите 150ден,а тие ти испраќаат апликацијата..по што има критериуми за сликичките(чиста бела позадина и димензии)
После испраќаљето на истата ти даваат исппринтан лист со comfiration number
Aaaa, така ОК. Си реков, и ти по агенции имаш плаќано :)
 

Freedom2say

only the sky is the limit
Член од
23 август 2010
Мислења
196
Поени од реакции
229
Верувам во оваа лотарија зошто мојата најдобра другарка замина преку нив во Америка. Беше во врска па го ожени дечкото пред тргање за да добие и он документи. Од кога ја извлекоа беше во Амбасада (ова е пред 6 години) и платија за секој по 800 долари. Се разбира немаа толку пари и земаа кредит. .
Е па овој дел ме интересираше со парите. Слушам дека велат, ако немаш над 40 илјади долари на конто или голем имот, не давале виза. Оти ако немаш ни едно ни друго, требало да имаш спонзор (жирант) од таму кој ќе гарантира дека нема да станеш товар на државата.
Ами јас ако имам 40 илјади долари кеш шо ќе ми е Америка, ќе си отворам бизнис и тука ќе ми биде Америка!!!:tapp:
--- надополнето: Nov 6, 2011 7:26 AM ---
И со колку пари заминаа после??? Оти сигурно одма не те чекаат со послужавник таму и има еден мртов период додека да земеш документи кога мора да живееш од нешто, не?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.075
Поени од реакции
3.302
Во Битола има едно фото студио кое што се наплаќа само за сликите 150ден,а тие ти испраќаат апликацијата..по што има критериуми за сликичките(чиста бела позадина и димензии)
После испраќаљето на истата ти даваат исппринтан лист со comfiration number.и секако добиваш 4 сликички онака да ти се најдат :D
Пријавувањето за 2013 лутарија заврши на 5-ти ноември а траеше месец претходно, наредно во откомври вгодина за тура 2014. Слика можеш и на бел ѕид дома со најобичен дигитален апарат, се што ти треба после е обичен микрософт пикчр менацер зада ја направиш 600 на 600 пиксели со логични побарување дека ликот треба да е на средина, да е погледот нанапред, да од врв на на глава до брадата е од 350 до 400 пиксели а од центар на очите до долниот крај на слиакта да исто 350-400 (сето ова го има навлезот на сајтот па од кога че си ја провериш твојата слика и ти даде одобрување за користење после потполнуваш десетита полина и тоа е тоа . Џабе си дал 150 денари че се напиеше некое кафе или пијачка а за 5 миути че направеше се останато.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.001
Поени од реакции
2.374
Америка е супер, најтешкото е да ја добиеш ј1 визата после се ќе се среди. Не е точно дека до толку нема работа. Јас на три врати сум тропнал во една ми понудија работа. Ваму на 30 тропа и секаде велат не примаме во овој период.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Џабе си дал 150 денари че се напиеше некое кафе или пијачка а за 5 миути че направеше се останато.
А оти пак да му дам пари за пијачка и кафе,и дома имаш кафе...на све мислите дека ве крадат за нешто
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.075
Поени од реакции
3.302
А оти пак да му дам пари за пијачка и кафе,и дома имаш кафе...на све мислите дека ве крадат за нешто
A оти пак ако веќе сакаш да аплицираш не се потрудиш сам туку да оставиш на некој за пари да ти заврши толку банални работи. Интернет има скоро секаде, дигитални апарати/веб камери има скоро секој ако не лично во најблизок круг на друштво/роднини, офис пакет има секој ком. ..
Како тргнала работава наскоро и за врзување врвки на патиките некои ќе плаќаат...
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
A оти пак ако веќе сакаш да аплицираш не се потрудиш сам туку да оставиш на некој за пари да ти заврши толку банални работи. Интернет има скоро секаде, дигитални апарати/веб камери има скоро секој ако не лично во најблизок круг на друштво/роднини, офис пакет има секој ком. ..
Како тргнала работава наскоро и за врзување врвки на патиките некои ќе плаќаат...
Исто ти даваат и 4 сликички,кои можат да послужат за CV на пример
уствари ти ги плајчаш само сликите,капиш:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom