Добитници на лотарија за САД

Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Би сакала да ме упатите повеќе во оваа област од туризмот, од каде и како да добиеш виза од лотарија и каде треба да аплицирам ? благодарам однапред :pipi:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Сигурно мислиш на лотарија за зелена карта
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Стварно бе и мене ме интересира ова лотаријава за зелена карта. Дај ако има некој поупатен нека кажи како оди. Оти знам дека има милиони страни на нет, што се скам...
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Полани од Штип зема еден лик шо го знам....и не е уопште лошо....(зелена карта,кука,работа) обезбеден си со се уште од првио саат не се е врнал од како ојде не ни планира...Инаку за инфо за како шо немам само сакаше да споделам дека е вери најс(шо веке го знаете).Ако не тркни до амбасадата ваљда знаат да те упатат.
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Полани од Штип зема еден лик шо го знам....и не е уопште лошо....(зелена карта,кука,работа) обезбеден си со се уште од првио саат не се е врнал од како ојде не ни планира...Инаку за инфо за како шо немам само сакаше да споделам дека е вери најс(шо веке го знаете).Ако не тркни до амбасадата ваљда знаат да те упатат.
Bi mozel li sledniot pat koga ke imas prilika da go prasas poveke za apliciranjeto?:)

--- надополнето ---

Сигурно мислиш на лотарија за зелена карта
Da za toa mislev?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Samo vo celava rabota malce luge znaat deka ako apliciras za ova lotarija za zelena karta mnogu malce ili skoro nikakvi sansi nemas vo idnina da dobies regularna visa za USA....pod regularna visa mislam turisticka,work and travel itn......koga ke ides na razgovor vo ambasada za da dobies turisticka visa ili druga nekoja ke vidat deka si apliciral za zelena karta preku lotarijava i ke mislat deka imas namera da ostanuvas vo USA i nema da ti dadat nikakva visa....
 
D

D_NazGUL

Гостин
Samo vo celava rabota malce luge znaat deka ako apliciras za ova lotarija za zelena karta mnogu malce ili skoro nikakvi sansi nemas vo idnina da dobies regularna visa za USA....pod regularna visa mislam turisticka,work and travel itn......koga ke ides na razgovor vo ambasada za da dobies turisticka visa ili druga nekoja ke vidat deka si apliciral za zelena karta preku lotarijava i ke mislat deka imas namera da ostanuvas vo USA i nema da ti dadat nikakva visa....
Токму така, не за друго - проверена работа!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
како прво лотаријата за грин карта нема врска со амбасадата и амбасадата не се занимава со тие податоци , второ таа лотарија не е измислена како рестриктивно средство туку како афирмативно !!! првата идеја за лотарија е да се воведе начин да се легализираат дел од емигрантите веке одомакени во сад без решен статус , успат уште неколку десетици илјади однадвор добиваат можност да си ја пробаат среката во америка !!! проверено знам дека многу луге кои аплицирале за грин карта имаат добиено без проблем и друг вид на визи ( work and travel , туристичка и транзит ) , така да не го обесхрабрувај noname , нека си ја проба среќата !!!!
 

Ambasadorka.G

Poliglota
Член од
20 јуни 2009
Мислења
56
Поени од реакции
14
Najdobro ti e da si prochitash sam na oficijalnata strana.da ima milioni sajtovi no samo edna OFICIJALNA. http://www.dvlottery.state.gov/

besplatno e apliciranjeto. sekade kade shto pishuva deka se plaka e laga.
apliciranjeto za ovaa godina e zavrsheno taka da narednata mozesh da si aplicirash.
uslov e da imash nad 18 , zavrsheno sredno ILI 2 godini rabotno iskustvo vo odredena oblast.
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Najdobro ti e da si prochitash sam na oficijalnata strana.da ima milioni sajtovi no samo edna OFICIJALNA. http://www.dvlottery.state.gov/

besplatno e apliciranjeto. sekade kade shto pishuva deka se plaka e laga.
apliciranjeto za ovaa godina e zavrsheno taka da narednata mozesh da si aplicirash.
uslov e da imash nad 18 , zavrsheno sredno ILI 2 godini rabotno iskustvo vo odredena oblast.
A znaci ima opredeleno od koga do koga moze da se aplicira?
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
како прво лотаријата за грин карта нема врска со амбасадата и амбасадата не се занимава со тие податоци , второ таа лотарија не е измислена како рестриктивно средство туку како афирмативно !!! првата идеја за лотарија е да се воведе начин да се легализираат дел од емигрантите веке одомакени во сад без решен статус , успат уште неколку десетици илјади однадвор добиваат можност да си ја пробаат среката во америка !!! проверено знам дека многу луге кои аплицирале за грин карта имаат добиено без проблем и друг вид на визи ( work and travel , туристичка и транзит ) , така да не го обесхрабрувај noname , нека си ја проба среќата !!!!
Тотално си во право, тоа дека ти зависи другиот тип на виза е глупост. Имам другарка која доби зелена карта а во исто време доби и Work and Travel, така да сега си ужива на Флорида. Инаку аплицирањето е од почеток на Октомври па до почеток на Ноември, така нешто.
Годинава имаше резултати на 1 ви Мај, не ме извлекоа, па после 2 недели ми стигна маил дека целото извлекување се поништува и дека кој добил или не добил не важи, туку ќе има ново извлекување, резултатите ке ги објават околу 15 Јули. Better luck next time :)
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
249
Поени од реакции
166
H2B виза? Дали знај некој кој посредува за такви визи или нешто повеќе во врска со нив
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
1
како прво лотаријата за грин карта нема врска со амбасадата и амбасадата не се занимава со тие податоци , второ таа лотарија не е измислена како рестриктивно средство туку како афирмативно !!! првата идеја за лотарија е да се воведе начин да се легализираат дел од емигрантите веке одомакени во сад без решен статус , успат уште неколку десетици илјади однадвор добиваат можност да си ја пробаат среката во америка !!! проверено знам дека многу луге кои аплицирале за грин карта имаат добиено без проблем и друг вид на визи ( work and travel , туристичка и транзит ) , така да не го обесхрабрувај noname , нека си ја проба среќата !!!!
konecno, komentar koj stvarno gi pojasnuva rabotite na neinformiranite...mnogu lesno se shirat shpekulacii (od tipot : ama nema da mozesh...). Inace za apliciranje za green card = oficijalnata USA lotarija barajte na DV Lottery...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom