Добитници на лотарија за САД

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од noname7, 9 мај 2011.

1. kano

kano Farang

Член од:
    27 ноември 2014
    Мислења:
    3.213
    Допаѓања:
    1.929

neznam kolku si naplakal ama ako imas tolku klienti i toj procent dobiva viza, treba da se dogovoris besplatno apliciranje ili nesto sitno ama 1500 e ako dobijat viza.... ;) Ke si izvadel 6-7000 evra...

2. JohnSnow

JohnSnow

Член од:
    20 април 2019
    Мислења:
    31
    Допаѓања:
    3
    Секако, на тие што добиле им ја водам процедурата и имам наплатено. Претходните години по 1 добиваше само, а сега лани 4 ца дури.
    Инаку за 1 член 500 че за апликација наплаќам, за фамилија 1000 ден.

3. marcinon

marcinon

Член од:
    5 февруари 2019
    Мислења:
    9
    Допаѓања:
    3
    ne nagagam ti kazuvam kako sto e nema namera da se raspravam moze nemoze procitaj ke vidis ako sakas ke ti pratam vo privatna poraka moj e-mail proverimi koe mi e brojceto znaci ne moze se razbirame za ovaa rabotaa so zelenata karta e-mail ne ti pomaga drugar gabe prajme muabet.pozdrav

4. Mystic Echo

Mystic Echo

Член од:
    7 декември 2018
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Како виде? Мене не ми ја отвара страната

5. JohnSnow

JohnSnow

Член од:
    20 април 2019
    Мислења:
    31
    Допаѓања:
    3
    Сношти бев упорен и ми пушти да проверам, ама после пак кога проверив пак не пушташе страната:)

6. kicodarker

kicodarker Гостин

Затоа велам, е-маил не знаете да користите, аплицирате за зелена карта. Со емаил адресата,како јузернејм и домеин нормално ништо не можеш да направиш, туку со инбоксот од емаил адресата на кој ти стигаат приватни пораки.
    Значи глуп си или да. Исто како да ми го кажеш телефонскиот број и да речиш "еве бројо ај види кај сум ѕвонел".
    Слепци на 21ви век сте.

На simon_tailor, Dimitar171 и Ilumious им се допаѓа ова.
  7. marcinon

marcinon

Член од:
    5 февруари 2019
    Мислења:
    9
    Допаѓања:
    3
    Znaci ja nikade ne te navrediv vo porakata sto pisav ali pocinas glup pros to ti e domasnata kultura vaka glupak znaci ako dojde ti da mi drzis predavajne za kako da koristam email sto ostana za drugo edinstven slepec si ti ovde ne na 21 tuku vlagas i vo 22 vek imas internet pismen ne veruvam deka si tolku da razbiras angliski jazik imas i google translate ke ti prevedit sto kako mozet da proveris uci malku educirajse ne tresi zeleni i ne me zamaraj so glupostive sto gi pisuvas

8. kicodarker

kicodarker Гостин

Па еве јас во твој стил ќе ти одговорам - не ги читај ти “glupostite sto gi pisuvam".
    Ај не ти викам глуп,се лутиш. За тебе може “ем шуто ем боде“. Значи упорен си и запнуваш дека со мејл не можело да се провери, а јас ти велам дека може. И муабетот завршува тука.

На marcinon му/ѝ се допаѓа ова.
  9. staycalm

staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

Член од:
    12 јануари 2013
    Мислења:
    2.246
    Допаѓања:
    1.544
    Цело време е паднат сајтот?

10. Protokol

Protokol

Член од:
    19 ноември 2018
    Мислења:
    72
    Допаѓања:
    73
    Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.
    Толку за оваа година, дали има шанси подоцна да бидам избран или ? шанса повеќе не постои т.е повеќе среќа друг пат :)

11. dezdej

dezdej

Член од:
    12 август 2012
    Мислења:
    79
    Допаѓања:
    56
    https://m.youtube.com/watch?v=R2nQElA7paE
    Побарај малку на гугл и ќе најдиш се што ти треба, е сега ако не знајш со кој емаил аплициравте то е веќе твој проблем

Sent from my LGUS997 using Tapatalk

12. kicodarker

kicodarker Гостин

Абе ако си имал среќа,немало ни Македонија да се родиш, ама ај да не цепидлачиме, пробај покасно пишува кодот дека треба да го чуваш до септември.

На Protokol му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ShakaZulu

ShakaZulu " Тој Сум Бре "

Член од:
    29 јули 2008
    Мислења:
    2.956
    Допаѓања:
    3.086
    NOT BEEN SELECTED

Aј аирлија :D

14. Xtreme27

Xtreme27

Член од:
    28 ноември 2014
    Мислења:
    56
    Допаѓања:
    20
    Moze li nekoj tocniot link kako se proveruva falaa ??

15. ВардарскиМКД

ВардарскиМКД

Член од:
    3 ноември 2009
    Мислења:
    1.742
    Допаѓања:
    4.420
    https://dvlottery.state.gov/

Кликаш на check status, пополнуваш што ти бара и submit.

На Goran Bt и Xtreme27 им се допаѓа ова.

Сподели преку: