Добитници на лотарија за САД

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.445
Поени од реакции
2.266
Лани од 120 апликации, 4 добија што јас аплицирав. ;)
Инаку, ништо ни годинава,HAS NOT BEEN SELECTED FOR FURTHER PROCESSING ....:mad:


neznam kolku si naplakal ama ako imas tolku klienti i toj procent dobiva viza, treba da se dogovoris besplatno apliciranje ili nesto sitno ama 1500 e ako dobijat viza.... ;) Ke si izvadel 6-7000 evra...
 
Член од
20 април 2019
Мислења
35
Поени од реакции
4
neznam kolku si naplakal ama ako imas tolku klienti i toj procent dobiva viza, treba da se dogovoris besplatno apliciranje ili nesto sitno ama 1500 e ako dobijat viza.... ;) Ke si izvadel 6-7000 evra...
Секако, на тие што добиле им ја водам процедурата и имам наплатено. Претходните години по 1 добиваше само, а сега лани 4 ца дури.
Инаку за 1 член 500 че за апликација наплаќам, за фамилија 1000 ден.
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4
Пак си нагаѓаш, само во Македонија полето е-маил знае да биде небитно и после викате а бе нема шанси по емаил такви работи. Абе чим ти бара емаил,може! Само кај нас кога пополнуваш формулар стои графа емаил ко демек еве тренди сме а нема важечка функција.
По емаил може и сметки да се плаќаат, и еден куп работи кај што емаилот е еден вид лична идентификација. Значи, можи да си пријави дека го нема бројот.
ne nagagam ti kazuvam kako sto e nema namera da se raspravam moze nemoze procitaj ke vidis ako sakas ke ti pratam vo privatna poraka moj e-mail proverimi koe mi e brojceto znaci ne moze se razbirame za ovaa rabotaa so zelenata karta e-mail ne ti pomaga drugar gabe prajme muabet.pozdrav
 
K

kicodarker

Гостин
ako sakas ke ti pratam vo privatna poraka moj e-mail proverimi koe mi e brojceto
Затоа велам, е-маил не знаете да користите, аплицирате за зелена карта. Со емаил адресата,како јузернејм и домеин нормално ништо не можеш да направиш, туку со инбоксот од емаил адресата на кој ти стигаат приватни пораки.
Значи глуп си или да. Исто како да ми го кажеш телефонскиот број и да речиш "еве бројо ај види кај сум ѕвонел".
Слепци на 21ви век сте.
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4
Затоа велам, е-маил не знаете да користите, аплицирате за зелена карта. Со емаил адресата,како јузернејм и домеин нормално ништо не можеш да направиш, туку со инбоксот од емаил адресата на кој ти стигаат приватни пораки.
Значи глуп си или да. Исто како да ми го кажеш телефонскиот број и да речиш "еве бројо ај види кај сум ѕвонел".
Ab
Затоа велам, е-маил не знаете да користите, аплицирате за зелена карта. Со емаил адресата,како јузернејм и домеин нормално ништо не можеш да направиш, туку со инбоксот од емаил адресата на кој ти стигаат приватни пораки.
Значи глуп си или да. Исто како да ми го кажеш телефонскиот број и да речиш "еве бројо ај види кај сум ѕвонел".
Слепци на 21ви век сте.
Znaci ja nikade ne te navrediv vo porakata sto pisav ali pocinas glup pros to ti e domasnata kultura vaka glupak znaci ako dojde ti da mi drzis predavajne za kako da koristam email sto ostana za drugo edinstven slepec si ti ovde ne na 21 tuku vlagas i vo 22 vek imas internet pismen ne veruvam deka si tolku da razbiras angliski jazik imas i google translate ke ti prevedit sto kako mozet da proveris uci malku educirajse ne tresi zeleni i ne me zamaraj so glupostive sto gi pisuvas
 
K

kicodarker

Гостин
Znaci ja nikade ne te navrediv vo porakata sto pisav ali pocinas glup pros to ti e domasnata kultura vaka glupak znaci ako dojde ti da mi drzis predavajne za kako da koristam email sto ostana za drugo edinstven slepec si ti ovde ne na 21 tuku vlagas i vo 22 vek imas internet pismen ne veruvam deka si tolku da razbiras angliski jazik imas i google translate ke ti prevedit sto kako mozet da proveris uci malku educirajse ne tresi zeleni i ne me zamaraj so glupostive sto gi pisuvas
Па еве јас во твој стил ќе ти одговорам - не ги читај ти “glupostite sto gi pisuvam".
Ај не ти викам глуп,се лутиш. За тебе може “ем шуто ем боде“. Значи упорен си и запнуваш дека со мејл не можело да се провери, а јас ти велам дека може. И муабетот завршува тука.
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.259
Поени од реакции
1.556
Цело време е паднат сајтот?
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
90
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.
Толку за оваа година, дали има шанси подоцна да бидам избран или ? шанса повеќе не постои т.е повеќе среќа друг пат :)
 
Член од
12 август 2012
Мислења
79
Поени од реакции
56
Го загубив документот со информациите од мојата фамилија за проверка дали сме селектирани или не, како понатаму, фала за помошта.
https://m.youtube.com/watch?v=R2nQElA7paE
Побарај малку на гугл и ќе најдиш се што ти треба, е сега ако не знајш со кој емаил аплициравте то е веќе твој проблем

Sent from my LGUS997 using Tapatalk
 
K

kicodarker

Гостин
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.
Толку за оваа година, дали има шанси подоцна да бидам избран или ? шанса повеќе не постои т.е повеќе среќа друг пат :)
Абе ако си имал среќа,немало ни Македонија да се родиш, ама ај да не цепидлачиме, пробај покасно пишува кодот дека треба да го чуваш до септември.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
2.981
Поени од реакции
3.094
NOT BEEN SELECTED

Aј аирлија :D
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
56
Поени од реакции
20
Moze li nekoj tocniot link kako se proveruva falaa ??
 
На врв Bottom