Добитници на лотарија за САД

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од noname7, 9 мај 2011.

 1. ljubezna

  ljubezna

  Член од:
  6 мај 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Vo kolku saat mozhe da se proveri na 7mi Maj? Dali mozhe vo 00:00 ili treba da se ceka nekoe odredeno vreme da se vnese konformacioniot broj?
   
 2. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.956
  Допаѓања:
  3.086
  после пладне ETD на 7ми односно по наше македонско време после 18.00 на 7ми
   
  На ljubezna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JohnSnow

  JohnSnow

  Член од:
  20 април 2019
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Најдобро е на 9 ти да си провериш пошо системот гарант ќе закочи првите 2 дена :)
   
 4. ljubezna

  ljubezna

  Член од:
  6 мај 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Pretpostavuvav deka kke bide preoptereten sisemot, ama me interesirase vreme koga mozhe da se proveri, da si probam :)
   
 5. JohnSnow

  JohnSnow

  Член од:
  20 април 2019
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Све паднато :icon_lol:
   
 6. Royston BvB

  Royston BvB

  Член од:
  21 февруари 2011
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  64
  Го загубив документот со информациите од мојата фамилија за проверка дали сме селектирани или не, како понатаму, фала за помошта.
   
 7. marcinon

  marcinon

  Член од:
  5 февруари 2019
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  Probaj pobarajgo ubo druze bez nego nikako nemozes da napravis nisto ni da proveris ni da te izvestit nekoj deka si izbran ako imas vo nekoja agencija aplikacija kontaktiraj ako nekako uspeat da ti go pronajdat dokumentot vo istorija na komjuterot srecno vo potragata se nadevam deka ne gresam
   
 8. kicodarker

  kicodarker Гостин

  20 склекови да направеше појќе на ќар ќе беше него ли коментатов што го пиша. Која агенција? Каква агенција? Зар за проста и едностсвна работа како внесување латинично име и презиме од лична карта и штиклирање неколку прашања што се учеле како разговорни реченици во основно по англиски потребна е агенција фжда ти го аплицира сето тоа??
  И конкретно за прашањето, доколку му е валиден e-mail-от со кој аплицирал може да пријави дека го нема конфирмациониот број и да заврши работа.
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sleekmakeup

  sleekmakeup Queen of the South

  Член од:
  14 ноември 2014
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  23
  Еден член од простава и едноставна работа заработува, ти што зборуваш... :pos:

  Тоа ти е кога ќе има проста раја што незнаат да користи компјутер, а камоли англиски јазик.
   
 10. JohnSnow

  JohnSnow

  Член од:
  20 април 2019
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Јас веќе 4 години аплицирам на луѓе и наплаќам :)
  Ама прекинав, со тоа шансите си ги намалувам себе си.
  Ќе се зачудиш колкав број луѓе не знаат како се аплицира.
   
  На Petarmetar и (deleted user) им се допаѓа ова.
 11. marcinon

  marcinon

  Член од:
  5 февруари 2019
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  da si znael nesto pametno ke si napisel prvo probav da mu pomogna na covekov vtoro golem del od lujgevo aplicirat po agencii mene ne mi e potrebno ni agencija ni nekoj da mi aplicirat kazav sto kako pravat ostatokot od lujgeto a treto na email ako si dobro informiran nikoj ne te izvestuva ako go imas zaboraveno brojceto
   
  Последно уредено: 8 мај 2019
 12. kicodarker

  kicodarker Гостин

  Врв е кога на некој што дури и емаил си му креирал за да аплицира,ќе замине.
   
  На Petarmetar, AceCaleb и Ilumious им се допаѓа ова.
 13. marcinon

  marcinon

  Член од:
  5 февруари 2019
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  :)
  --- Споено дупло мислење, 8 мај 2019 ---
  Da znaese nesto pametno da kazes ke mu pomognese so nekoj sovet na covekov arno ama posto si gleda ekspert namesto nego mene mi komentiras prvo mene ne mi trebat ni agencija ni nekoj da mi aplicirat sedma godina sam apliciram dadov primer posto golem del im aplicirat nekoj drug ili turisticki agenci ili foto studiaa barem taka e vo mojot grad, vtoro na mail nikoj nemat da ti go kazet brojot sto si go izgubil procitaj nesto pred da komentiras nesto, nepostoi takvo nesto ubavo bi bilo da mozese taka
  --- Споено дупло мислење, 8 мај 2019 ---
  --- Споено дупло мислење, 8 мај 2019 ---
   
  Последно уредено: 8 мај 2019
 14. kicodarker

  kicodarker Гостин

  Пак си нагаѓаш, само во Македонија полето е-маил знае да биде небитно и после викате а бе нема шанси по емаил такви работи. Абе чим ти бара емаил,може! Само кај нас кога пополнуваш формулар стои графа емаил ко демек еве тренди сме а нема важечка функција.
  По емаил може и сметки да се плаќаат, и еден куп работи кај што емаилот е еден вид лична идентификација. Значи, можи да си пријави дека го нема бројот.
   
 15. JohnSnow

  JohnSnow

  Член од:
  20 април 2019
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Лани од 120 апликации, 4 добија што јас аплицирав. ;)
  Инаку, ништо ни годинава,HAS NOT BEEN SELECTED FOR FURTHER PROCESSING ....:mad:
   

Сподели преку: