Добитници на лотарија за САД

Член од
6 мај 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Vo kolku saat mozhe da se proveri na 7mi Maj? Dali mozhe vo 00:00 ili treba da se ceka nekoe odredeno vreme da se vnese konformacioniot broj?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.086
после пладне ETD на 7ми односно по наше македонско време после 18.00 на 7ми
 
Член од
20 април 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Vo kolku saat mozhe da se proveri na 7mi Maj? Dali mozhe vo 00:00 ili treba da se ceka nekoe odredeno vreme da se vnese konformacioniot broj?
Најдобро е на 9 ти да си провериш пошо системот гарант ќе закочи првите 2 дена :)
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
73
Поени од реакции
64
Го загубив документот со информациите од мојата фамилија за проверка дали сме селектирани или не, како понатаму, фала за помошта.
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
9
Поени од реакции
3
Го загубив документот со информациите од мојата фамилија за проверка дали сме селектирани или не, како понатаму, фала за помошта.
Probaj pobarajgo ubo druze bez nego nikako nemozes da napravis nisto ni da proveris ni da te izvestit nekoj deka si izbran ako imas vo nekoja agencija aplikacija kontaktiraj ako nekako uspeat da ti go pronajdat dokumentot vo istorija na komjuterot srecno vo potragata se nadevam deka ne gresam
 
K

kicodarker

Гостин
Probaj pobarajgo ubo druze bez nego nikako nemozes da napravis nisto ni da proveris ni da te izvestit nekoj deka si izbran ako imas vo nekoja agencija aplikacija kontaktiraj ako nekako uspeat da ti go pronajdat dokumentot vo istorija na komjuterot srecno vo potragata se nadevam deka ne gresam
20 склекови да направеше појќе на ќар ќе беше него ли коментатов што го пиша. Која агенција? Каква агенција? Зар за проста и едностсвна работа како внесување латинично име и презиме од лична карта и штиклирање неколку прашања што се учеле како разговорни реченици во основно по англиски потребна е агенција фжда ти го аплицира сето тоа??
И конкретно за прашањето, доколку му е валиден e-mail-от со кој аплицирал може да пријави дека го нема конфирмациониот број и да заврши работа.
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
25
Зар за проста и едностсвна работа како внесување латинично име и презиме од лична карта и штиклирање неколку прашања што се учеле како разговорни реченици во основно по англиски потребна е агенција фжда ти го аплицира сето тоа??
Еден член од простава и едноставна работа заработува, ти што зборуваш... :pos:

Тоа ти е кога ќе има проста раја што незнаат да користи компјутер, а камоли англиски јазик.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
20 склекови да направеше појќе на ќар ќе беше него ли коментатов што го пиша. Која агенција? Каква агенција? Зар за проста и едностсвна работа како внесување латинично име и презиме од лична карта и штиклирање неколку прашања што се учеле како разговорни реченици во основно по англиски потребна е агенција фжда ти го аплицира сето тоа??
И конкретно за прашањето, доколку му е валиден e-mail-от со кој аплицирал може да пријави дека го нема конфирмациониот број и да заврши работа.
Јас веќе 4 години аплицирам на луѓе и наплаќам :)
Ама прекинав, со тоа шансите си ги намалувам себе си.
Ќе се зачудиш колкав број луѓе не знаат како се аплицира.
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
9
Поени од реакции
3
Еден член од простава и едноставна работа заработува, ти што зборуваш... :pos:

Тоа ти е кога ќе има проста раја што незнаат да користи компјутер, а камоли англиски јазик.
da si znael nesto pametno ke si napisel prvo probav da mu pomogna na covekov vtoro golem del od lujgevo aplicirat po agencii mene ne mi e potrebno ni agencija ni nekoj da mi aplicirat kazav sto kako pravat ostatokot od lujgeto a treto na email ako si dobro informiran nikoj ne te izvestuva ako go imas zaboraveno brojceto
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
Јас веќе 4 години аплицирам на луѓе и наплаќам :)
Ама прекинав, со тоа шансите си ги намалувам себе си.
Ќе се зачудиш колкав број луѓе не знаат како се аплицира.
Врв е кога на некој што дури и емаил си му креирал за да аплицира,ќе замине.
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
9
Поени од реакции
3
:)[DOUBLEPOST=1557294483][/DOUBLEPOST]
20 склекови да направеше појќе на ќар ќе беше него ли коментатов што го пиша. Која агенција? Каква агенција? Зар за проста и едностсвна работа како внесување латинично име и презиме од лична карта и штиклирање неколку прашања што се учеле како разговорни реченици во основно по англиски потребна е агенција фжда ти го аплицира сето тоа??
И конкретно за прашањето, доколку му е валиден e-mail-от со кој аплицирал може да пријави дека го нема конфирмациониот број и да заврши работа.
Da znaese nesto pametno da kazes ke mu pomognese so nekoj sovet na covekov arno ama posto si gleda ekspert namesto nego mene mi komentiras prvo mene ne mi trebat ni agencija ni nekoj da mi aplicirat sedma godina sam apliciram dadov primer posto golem del im aplicirat nekoj drug ili turisticki agenci ili foto studiaa barem taka e vo mojot grad, vtoro na mail nikoj nemat da ti go kazet brojot sto si go izgubil procitaj nesto pred da komentiras nesto, nepostoi takvo nesto ubavo bi bilo da mozese taka[DOUBLEPOST=1557296125][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1557296455][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
:)[DOUBLEPOST=1557294483][/DOUBLEPOST]
Da znaese nesto pametno da kazes ke mu pomognese so nekoj sovet na covekov arno ama posto si gleda ekspert namesto nego mene mi komentiras prvo mene ne mi trebat ni agencija ni nekoj da mi aplicirat sedma godina sam apliciram dadov primer posto golem del im aplicirat nekoj drug ili turisticki agenci ili foto studiaa barem taka e vo mojot grad, vtoro na mail nikoj nemat da ti go kazet brojot sto si go izgubil procitaj nesto pred da komentiras nesto, nepostoi takvo nesto ubavo bi bilo da mozese taka[DOUBLEPOST=1557296125][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1557296455][/DOUBLEPOST]
Пак си нагаѓаш, само во Македонија полето е-маил знае да биде небитно и после викате а бе нема шанси по емаил такви работи. Абе чим ти бара емаил,може! Само кај нас кога пополнуваш формулар стои графа емаил ко демек еве тренди сме а нема важечка функција.
По емаил може и сметки да се плаќаат, и еден куп работи кај што емаилот е еден вид лична идентификација. Значи, можи да си пријави дека го нема бројот.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Врв е кога на некој што дури и емаил си му креирал за да аплицира,ќе замине.
Лани од 120 апликации, 4 добија што јас аплицирав. ;)
Инаку, ништо ни годинава,HAS NOT BEEN SELECTED FOR FURTHER PROCESSING ....:mad:
 
На врв Bottom