Диети и слабеење

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
sasence19 напиша:
najdobro se slabee ako ne se jade ili ako se namali vnesuvanjeto na hrana minimalno,samo togas uspeh !
Грешка , тогаш телото прифаќа глад и не ги троши резервите кој ги има , метаболзмиот намалва и ништо од диетата .
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
ne sum drzel do sega dieta a i nemam vo plan ..... samo sport
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
мене слабеењето ми дојде природно и спонтано, просто неможеш да имаш 10 кила плус ако се храниш и движиш како мене.
на мени секогаш имам комбинации од свеж зеленчук и овошје, печурки, тестенини и млечни производи, и никогаш месо.
трчам секогаш кога имам слободно време, секој ден пешачам по 6 км барем, и тоа на почетокот од шо мораф, а сега ми е веќе задоволство :).
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
Goddess of Chaos напиша:
мене слабеењето ми дојде природно и спонтано, просто неможеш да имаш 10 кила плус ако се храниш и движиш како мене.
на мени секогаш имам комбинации од свеж зеленчук и овошје, печурки, тестенини и млечни производи, и никогаш месо.
трчам секогаш кога имам слободно време, секој ден пешачам по 6 км барем, и тоа на почетокот од шо мораф, а сега ми е веќе задоволство :).
a znaesh deka pecurkite se dosta kaloricni - skoro kolku mesoto?????
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Za dobra dieta, ovosje, zelencuk i 1-2 litra voda dnevno..a koa ke se namalat visokot kilogrami, potrebno e samo zdrava ishrana i ne ti treba dieta :) stvarno deluva....
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
За добра диета е потребно овошје и зеленчук меѓутоа треба да се знае во кој период од денот треба да се јаде тоа. Овошјето се конзумира наутро, односно се до ручек. На ручек и за вечера се препорачува да се јаде само зеленчук. Може да се јадат и тестенини, риба и пилешко. Задолжително е да се пие околу 2 литра вода на ден.
Инаку печурките содржат голем процент на аминокиселини и се препорачуваат за јадење додека се држи диета.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ce moze nekoja da mi najde lista za kaloricnost koja hrana kolku kalorii sodrzi,i nekoj da mi kaze od licno iskustvo dali e efikasno vezbanje na orbitrek
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Dieta so sok od limon, procstena voda i javorov sirup + malku melen crven piper.

Pies kolku sakas, posebno koga si gladen.

Vaka barem 2-3 dena, a ako mozes da izdrzis nedela dena - odlicno.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Ja drzam momentalno dietata so zelka (medicinka dieta) 3 dena 2 kg,teska e ali dosta zdrava,go procistuva organizmot.
Inaku ne drzete dieti so koi se slabee brzo posto imaat yo yo efekt/se vrakaat kg odma/
 
S

Stef Bachatero

Гостин
DBG напиша:
a znaesh deka pecurkite se dosta kaloricni - skoro kolku mesoto?????
haha pecurki isto kako meso sto ti e na tebe.Slatko me nasmea.Ima nekoj problem so kilazata eve jas so moja dieta oslabnav 20 kila za 3 meseci.Poglednte slika vo moja galerija ako ne veruvate.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Daj kazite kako da namalim stomakov:vozbud:trcam edna nedela sekoj den ama nema rezultati daj neka kaze nekoj care
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Grafield stavas ti leka ili oves vo zelkata?ja najdov takva varijanta i taka ja pravam,so leka dobiva poveke vkus.nego ti kolku oslabnuvas od prilika?
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Moze da se namali stomak za 1 mesec sto mislite i dali znae nekoj nekoja strana kj sto mozem ad najdem vezbi takvi za stomak
 
S

Stef Bachatero

Гостин
abe ako imas cvrsta volja ke namalis se sto sakas samo potrebno e zrtvuvanje.Da ne jades slatki,rafinirani raboti ete ti zdrava ishrana zemi pocni da se ishranuvas i ke vidis rezultati:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom