"Дечко ми"/"Девојка ми" или неговото/нејзиното име?

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Никој. И во телефон запишана како Никој.
Кој те бара? Никој бе :D
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
хаха зависи бе обично пред други личности ја кажувам по име.. ако ја запознавам со некој или некоја кажувам девојка ми.. а инаку кога сме сами сонце монце срце злато воа ноа... а коа ке ме изнервира има добри имиња... слон (иако е потекна и од игла) гуска, паметњакович и др.. :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Па секако дека ако го познаваат нема што да го тупам `дечко ми` ко демек прв пат слушаат. Со поблиските - по име и лигави надимаци. Оние кои не го познаваат - `дечко ми`.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Јас ја знам како госпоџата, дури и го заборавив името...
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
името а ако некој праша кој е тоа следи објаснување:smir:
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
За тие што го знаат - по име, за тие што не го знаат се снаоѓам во моментот како ќе го наречам зашто ми е мнооогу глупаво да речам "дечко ми". Ептен ми звучи како фалење, демек "иимам дечко танананана :eek:uje: " (без навреда:smir:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
За тие што го знаат - по име, за тие што не го знаат се снаоѓам во моментот како ќе го наречам зашто ми е мнооогу глупаво да речам "дечко ми". Ептен ми звучи како фалење, демек "иимам дечко танананана :eek:uje: " (без навреда:smir:)
Тоа ти е као, “толку сум ружна, ама иам дечко“ - муабет. :icon_lol:
У право си, боље со име да идеме, плус дечко/девојка не е сопственост за да може да се додаде “ми“ на крај. :)
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Јас преферирам, маж, зет, татко на моите деца..
хаха
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
По име :) убо му е името :back:... или пак по некогаш торко го викам ...
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Тоа "дечко ми, дечко ми, дечко ми" ме иритира. Како само јас на светов да имам дечко делува.

Му дале име, така и ќе го викам во јавност. Нема причина за дополнителни лигавења во јавност. Дури и меѓу нас, такво лигавење не би дошло во предвид.

Тоа што до сега статистички гледано освен еден сите исто се викале, не е битно. Најбитно е, обраќање по име.
 
S

StereoLove

Гостин
Глупости...Никогаш не би рекла дечко ми,нека се вика како сака ке го кажувам по неговото име па ако сака нека се вика Трпе,Ѕвонко,Рајко Петко.
Кога некој така збори"дечко ми"ме нервира тоа многу,што има врска дали ке го каже името или не:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom