Декодирање на мобилни телефони

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се декодира 30тина евра по мобилариве
--- надополнето: Sep 5, 2011 4:38 PM ---
Се декодира 30тина евра по мобилариве
Епа што да ти кажам, нека појде во мобиларите и нека му го декодираат, штом ти тврдиш дека се декодирале :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ајде бе друже ... 30 евра, за 4 дена некаде стига кодот ... кога сакаш пиши ПП
Не, може вака. дај ми ти 100 евра а јас ќе ти декодирам iPhone 4 (без турбо сим). Овде никој не ти го декодира Nokia N8.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не, може вака. дај ми ти 100 евра а јас ќе ти декодирам iPhone 4 (без турбо сим). Овде никој не ти го декодира Nokia N8.
Хаха ... ти работиш ли со мобилни? очигледно не си слушнал за брут форс и како се декодираат SL3

СЕ декодира и цената е таа јебига скапа е ама тоа е единствено решение
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Хаха ... ти работиш ли со мобилни? очигледно не си слушнал за брут форс и како се декодираат SL3

СЕ декодира и цената е таа јебига скапа е ама тоа е единствено решение
Ама ако гледаме така, скоро сите се декодираат, но кај нас во Македонија цените се ептен високи и затоа не се декодираат. T-Mobile Pulse, N95, N8, E7, iPhone 4, сите тие се декодираат во Америка. Кај нас овде тешко дека некој ќе ти декодира, а и плус треба да чекаш да стигнат кодовите за декодирање итн....
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ама ако гледаме така, скоро сите се декодираат, но кај нас во Македонија цените се ептен високи и затоа не се декодираат. T-Mobile Pulse, N95, N8, E7, iPhone 4, сите тие се декодираат во Америка. Кај нас овде тешко дека некој ќе ти декодира, а и плус треба да чекаш да стигнат кодовите за декодирање итн....
На Pulse-от му е падната цената за декодирање скоро дупло од таа што беше, N95 иде на бокс (не е скапо), новите SL3 идат на брут, 4-ката или со гевеј што е поефтина варијанта или со перманент анлок со код од оператор (поскапа)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ама ако гледаме така, скоро сите се декодираат, но кај нас во Македонија цените се ептен високи и затоа не се декодираат. T-Mobile Pulse, N95, N8, E7, iPhone 4, сите тие се декодираат во Америка. Кај нас овде тешко дека некој ќе ти декодира, а и плус треба да чекаш да стигнат кодовите за декодирање итн....
Сигурен си?
- Јас па колку што имам информација - таму е ептен скапо декдоирањето и најчесто е нелегално! :)
пример во Македонија галакси или вибрант самсунг е помеѓу 13 и 15 евра, таму испод 25евра нема и се чека 3-4 дена :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сигурен си?
- Јас па колку што имам информација - таму е ептен скапо декдоирањето и најчесто е нелегално! :)
пример во Македонија галакси или вибрант самсунг е помеѓу 13 и 15 евра, таму испод 25евра нема и се чека 3-4 дена :)
Некои модели и се ефтини, но некои се и скапи за декодирање кај нас во Македонија. Галакси-то ефтино е може. Но други модели се изгор скапи и се чека и повеќе од 4-5 дена.
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Moze li nekoj da mi pomogne? Mi donesoa Blackeberry telefonce od Amerika...ama nikade nema priklucok za SIM karticka...ima li nacin da se koristi vo Makedonija?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Moze li nekoj da mi pomogne? Mi donesoa Blackeberry telefonce od Amerika...ama nikade nema priklucok za SIM karticka...ima li nacin da se koristi vo Makedonija?
Мислам дека некои телефони за Амерички пазар немаат слот за сим-картица. Сим-картиците им се во операторот и тие ги ставаат во некои апарати или кој ги знае како, и така ги користат. Ти твојот си го земал таков без слот за сим. За во Македонија да го користиш таков многу тешко. А уште потешко да го продадеш.
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Мислам дека некои телефони за Амерички пазар немаат слот за сим-картица. Сим-картиците им се во операторот и тие ги ставаат во некои апарати или кој ги знае како, и така ги користат. Ти твојот си го земал таков без слот за сим. За во Македонија да го користиш таков многу тешко. А уште потешко да го продадеш.
Neli moze da se vgrade SIM slot? Imam slusnato deka nekoj moze da vgradi slot + t.e. od mobilen so edna sim da napravi za dve... Neli moze nesto da se napravi?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Neli moze da se vgrade SIM slot? Imam slusnato deka nekoj moze da vgradi slot + t.e. od mobilen so edna sim da napravi za dve... Neli moze nesto da se napravi?
За тоа уште потешко. Врати го во Америка, најдобро решение ти е тоа. А и да го прави некој тоа (што и не верувам дека го прават тоа) ќе му треба 5 месеци + ќе ти земе пола плата :D
 
Член од
3 мај 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сакам да ве прашам дали HTC Thunderbolt купен од америка ќе можам да го користам во македонија и дали може да се одкодира, истото прашање го имам за Motorola Droid Global :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Neli moze da se vgrade SIM slot? Imam slusnato deka nekoj moze da vgradi slot + t.e. od mobilen so edna sim da napravi za dve... Neli moze nesto da se napravi?
Да му се вгради сим слот не може. Треба цела плоча да ја менува. А за тоа никој не му се исплати да бара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom