debi7777
Поени од реакции
8

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Здраво!
  Го немам како посебно видео, само на YouTube. Еве, сега пробав и работи - може да се гледа преку форумот.
  Поздрав и Бог со тебе!
  Навистина со многу трпение им објаснуваш на неразбраниве. Изгледа имаш живци со изолир лента. поздрав
  Шалом деби7777, БОГ во Исус Христос е поголем од сѐ што еден човек може да свати или разбере.
  Среќен е секој кој Нему му го отворил срцето и потполно Му верува!

  Знај дека надприродно си љубен и дека таа љубов никој не ќе може да ја спречи!

  Шалом
  На хард дискот ти ја пишува шема, би требало да биде баш одозгоре на хард дискот или ко што е на сликата али на сите скоро понови (од пред 4 години па наваму) хардови има сликичка ко овде:

  Уживај не ми досаѓаш :)
  Позади на хард дискот имаш 5 колони со по 2 иглички и едно ко пластично со метал обложено од внатре што поврзува 2 игли заедно или како на сликава:


  [IMG]

  Треба да го наместиш да ти биде Primary зависно од шемата што ти ја пишува на него.
  Пиши дали си се снашол
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom