Декодирање на мобилни телефони

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
nemozam da ti pomognam so philips telefoni, najverojatno e ili nekoj bug vo softverot ili e hardverski defekt.
sea najverojatno ke mi mrcite site deka nemoze kodot da e hardwerski, no ova od iskustvo vi go kazuvam najcesto samsunzite i novite modeli na nokia, ako ima nekade prekin primer laden lem, napuknuvanje na ploca ili prekinati vodovi koi vodat direktno vo flash chipot ima neshto kako zastita za da ne se izgubat podatocite koe se narekuva Restricted Code.

t.e. sluzi za da se onevozmozi ponatamoshno upotrebuvanje na telefonot za da ne se rasipe uste pojke ili da ne se izgubat podatocite.

p.s. a za philipsov prv pat slusham deka e mozno takvo neshto..

prashaj vo Video Data dali immaat boxovi za nego...
ako epten ti e mil telefonot togash nosi go nastrana nekade...
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Самсунг D900i во т-мобиле прашав ми рекоа дека бил за декодирање..е следна е финтава......на телефонот згрешен е пасвордот при пишуење 3-4 пати и сеа неможе да отвара именик...а коа ќе и стаса порака неможе да си ја прочита..за сервис 500 ки бараат..може да се среди тука некако? :D
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Сеуште не е програмиран форумов за да може да декодира мобилни телефони :)
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Сега ми е празно сандачето, како и да е можеш да ми пишеш и на профил или скајп, ај си кју, сонорк, мсн :) мејл.

Скопје btw.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
ovde (na forumot) ne moze, ako si od Prilep ili blizina, moze....cena, sitnica... :)
 
Член од
19 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имам LG KP235. Дали има некој NCK код за декодирање, или да ми каже некој начин како да го декодирам за да можам да ставам друга SIM картичка. го имам imei бројот, ако треба :)
 
С

Спенсер

Гостин
Имам LG KP235. Дали има некој NCK код за декодирање, или да ми каже некој начин како да го декодирам за да можам да ставам друга SIM картичка. imei бројот е 35212702042825100
избриши го Имеи бројов... мислам дека не е баш добра опција да стои јавно објавен!!!...
 
Член од
19 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Те послушав (bow) Избриши го и ти од цитатот чим така викаш
 
Член од
6 ноември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
9
Дали некој може да ми помогне со декодирање на алкател от-806 кој податоци треба да ви ги доставам ако може да помогне некој?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Се декодира 30тина евра по мобилариве
--- надополнето: Sep 5, 2011 4:38 PM ---
Се декодира 30тина евра по мобилариве
 

Kajgana Shop

На врв Bottom