Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Problem so sinusite a mozebi i ne baram pomos!

Problemot trgnuva od tamo sto celoto nemozam da go ostavam nepokrieno znaci zadolzitelno nosam lenta i kapi. Imam nekakvo zasemetuvanje vo glavata i vo toj moment treba da sednam zosto nemozam da balansiram, me snimaa na rengen i vidoa deka nemam gnoj vo sinusite odpred no mene me zaboluva celoto, okolo ocite, site znaci koi vodat da imam sinusi. Sto da pravam ova zasemetuvanje me pobrkuva i ne mi dava da se koncentriram. pomoosss ako nekoi znae nesto da mi pise :salut:
 
С

Спенсер

Гостин
Треба да ја пазиш одредено време ногата т.е зглобот.
Нормално кога спортуваш треба да ја бандажираш.
Зглобовите и коските кога ќе се скршат, поместат, свиткана без разлика кога ќе зараснат тие стануваат поцврсти одколку што биле порано. :pipi:
аха... штом после секој проблем зајакнуваат... досега треба челик да е :) :toe:
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
15
Поени од реакции
22
Pomos ljuge
imam zagnoeni krajnici.ne mozam da disham pravilno..nitu da goltam..pijam ospamox ama ne pomozi ic...
epten se golemi.baram nacin barem da preziveam do sabajle..strasna bolka,osobeno desniot krajnik,osejkam bolka
se do vnatresnosta na desnoto uvo...kazete nekoj domashen lek da mozam bar da zaspijam do sabajle,urev od bolki
inaku me fajkaat po ednash dva pagi godisno i toa ubavo mi zagnojuvaat,,ama vecerva e FINALE-nikogash ne mi otekle do olku mnogu
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Problemot trgnuva od tamo sto celoto nemozam da go ostavam nepokrieno znaci zadolzitelno nosam lenta i kapi. Imam nekakvo zasemetuvanje vo glavata i vo toj moment treba da sednam zosto nemozam da balansiram, me snimaa na rengen i vidoa deka nemam gnoj vo sinusite odpred no mene me zaboluva celoto, okolo ocite, site znaci koi vodat da imam sinusi. Sto da pravam ova zasemetuvanje me pobrkuva i ne mi dava da se koncentriram. pomoosss ako nekoi znae nesto da mi pise :salut:
Тоа што чувствуваш болак на местото околку фронталните синуси немора да знаечи дека за тоа се работи, ова како си го напишал хаотично многу неможев да сфатам но сепак потребни се детални проверки главата е сложен систем, а твоите симптоми бараат испитувања, ПОЗДРАВ

--- надополнето ---

Pomos ljuge
imam zagnoeni krajnici.ne mozam da disham pravilno..nitu da goltam..pijam ospamox ama ne pomozi ic...
epten se golemi.baram nacin barem da preziveam do sabajle..strasna bolka,osobeno desniot krajnik,osejkam bolka
se do vnatresnosta na desnoto uvo...kazete nekoj domashen lek da mozam bar da zaspijam do sabajle,urev od bolki
inaku me fajkaat po ednash dva pagi godisno i toa ubavo mi zagnojuvaat,,ama vecerva e FINALE-nikogash ne mi otekle do olku mnogu
Мојата препорака би била да отидете во дежурната служба и да примите инекција(или инфузија во зависност), бидејки нема да можете да спиете ке имате напади на гушење, верувајте на толку хронично воспалени крајници лично негледам друг излез ПОЗДРАВ

--- надополнето ---

аха... штом после секој проблем зајакнуваат... досега треба челик да е :) :toe:
Не би рекол дека така зајакнуваат напротив, во текот на животот секогаш ке секавате некоја нијанса на болка на фрактурираното место...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Пак јас -.- по не знам кој пат.
Имам големи проблеми со главата,вака е извесно време,околу четири пет месеци.
Се чуствувам како некој да ми ја мава главата од позади со палка.
На почеток болките беа мали,со текот на времето се зголемуваа.
Синока кога си дојдов од излегување,планирав да учам ми се затемни пред очите,така беше 5 минути.
Бев еднаш на детален преглед,ама не ми открија ништо.
Едно време престанаа болките сега повторно се појавуваат:(
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Ова лиќи на низик крвен притисок, измерете го притисокот доколку е нормален закажете снимање на КТМ...

--- надополнето ---

Пак јас -.- по не знам кој пат.
Имам големи проблеми со главата,вака е извесно време,околу четири пет месеци.
Се чуствувам како некој да ми ја мава главата од позади со палка.
На почеток болките беа мали,со текот на времето се зголемуваа.
Синока кога си дојдов од излегување,планирав да учам ми се затемни пред очите,така беше 5 минути.
Бев еднаш на детален преглед,ама не ми открија ништо.
Едно време престанаа болките сега повторно се појавуваат:(
Ова лиќи на низик крвен притисок, измерете го притисокот доколку е нормален закажете снимање на КТМ...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ова лиќи на низик крвен притисок, измерете го притисокот доколку е нормален закажете снимање на КТМ...
Во ред ми е притисокот,пред некој ден бев на болница и се беше ред со тоа,закажав денес ама болките пак ке продолжат.
 
C

cige

Гостин
Ај препорачајте каде во Скопјево имаат најдобра опрема за очен преглед.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Ај препорачајте каде во Скопјево имаат најдобра опрема за очен преглед.

За Визија имам слушано премногу пофални зборови, е дали опремата нивна би те задоволила ... незнам.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Имам болка во градите, особено левиот дел околку срцето.Станува збор за остра болка која не трае многу и се зголемува кога ке земам длабок воздух или нагло ја сменам првичната положба.И со мал одмор болката ја снемува.Незнам дали станува за посериозен проблем или само мала последица од Стрес,Цигари,,, Доколку некој од вас имал сличен проблем секој совет би бил добредојден.

--- надополнето ---

Најдов што е , Precordial Catch Syndrome .. сеуште не е медицински докажано за што станува збор но е најчеста белодробна болка.Да не навлагам многу само ке кажам доколку некој доживеал ваква болка да не паничи туку да не зема длабок воздух туку нека вдишува и издишува полека и болката ке исчезне. Значи не станува збор за срцев проблем туку нормален процес на левиот дел од нервите на белите дробови.

No worries ;)

--- надополнето ---

Најдов што е , Precordial Catch Syndrome .. сеуште не е медицински докажано за што станува збор но е најчеста белодробна болка.Да не навлагам многу само ке кажам доколку некој доживеал ваква болка да не паничи туку да не зема длабок воздух туку нека вдишува и издишува полека и болката ке исчезне. Значи не станува збор за срцев проблем туку нормален процес на левиот дел од нервите на белите дробови.

No worries ;)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Илијаико, секако дека не еништо страшно.
Млади сме и имаме добри бели дробови :)
Исто кога ќе маструбираме премногу па после не болат тестисите :)
Смешна компарација но така е.
Ништо страшно.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Дали некој има користено Амизол против депресија,што е тоа и како делува?
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Дали некој има користено Амизол против депресија,што е тоа и како делува?
Зошто користиш апчиња против депресија?
Знаеш ли дека некои од тие апчиња помагаат за лачење на хормонот поради кој стануваме склони на самоубиство?
 
G

GucciMane

Гостин
ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ!
хахахх не не, се зезам :)
имам прашање..ми испука кожичката на прстите на рацете(ваљда ми се менува:toe:). Али ипак сакам да си прашам да не е нешто недостаток од витамин некој или незнам..:smir:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ!
хахахх не не, се зезам :)
имам прашање..ми испука кожичката на прстите на рацете(ваљда ми се менува:toe:). Али ипак сакам да си прашам да не е нешто недостаток од витамин некој или незнам..:smir:
Околу ноктите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom