Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.
T

Tetro

Гостин
мојот проблем е левото уво
се исмив глава, и некако почна да ми се затина увото помалку, прво си помислив дека е од атмосферскиот притисок ама изгледа не е??
по потапкав да излези вода ама не излезе
еве сега почнува и да ме боли??
некоја инфекција или??
Од денес тоа или трае повеќе време?
Консултирајте се со лекар.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Прееска коа се туширав ми влезе шампон у око...и веќе 2-3 сааата ми солзи и ме чеша ептен...облога нешо да стаам ако не до утре па ќе оам капки ќе си зеам или?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
^
абе од кај 3-4 часот денеска, утре ќе одам на лекар да го видат ??
нервози ме фаќаат
 
T

Tetro

Гостин
Прееска коа се туширав ми влезе шампон у око...и веќе 2-3 сааата ми солзи и ме чеша ептен...облога нешо да стаам ако не до утре па ќе оам капки ќе си зеам или?
Веднаш требало да исплакнеш со вода, ако продолжи да чеша или да пече, че идеш на матичен, или на очен лекар да те прегледаат подетално и ќе ти препишат што треба.

^
абе од кај 3-4 часот денеска, утре ќе одам на лекар да го видат ??
нервози ме фаќаат
Немој да паничиш, не е ништо страшно. Легни едно пола саат на страна, со увото надоле, немој да го чепкаш до утре. И ако утре е исто, уште рано на лекар.
 
V

Viktor g

Гостин
Имам чести главоболки и вртоглавици бев на лекар ама ги пројдов сите можни анализи и ништо не ми најдоа а јас се чустувам така од време навреме пак:toe: исто така главата ме боли на допир само левата половина несмеам да ја допрам ко да сум ја удрил негде а не сум :nesum: ств помош
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
Neznam dali si bil vo Sk vo drzavna proveri se detalno ako veke si se proveril i tamu izanalirizaj dali imas redovna fizicka aktivnost dali imas poroci dali vodis zdrav zivot itn
 
Член од
17 март 2010
Мислења
64
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми каже каде има некоја приватна ординација во Битола која снима на ехо?
 
T

Tetro

Гостин
Имам чести главоболки и вртоглавици бев на лекар ама ги пројдов сите можни анализи и ништо не ми најдоа а јас се чустувам така од време навреме пак:toe: исто така главата ме боли на допир само левата половина несмеам да ја допрам ко да сум ја удрил негде а не сум :nesum: ств помош
Кога започнаа да зачестуваат симптомите, пред колку време?

Да си земеш упут до државна, на инстутутот за Радиографија, напрај една снимка. Не е ништо страшно.
Линк
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
lele luge stanav sabajlevo a na temeto na glavata mi izlegla cvorga nekakva i e mnogu tvrda i me boli koga ke ja dopram, sto bi mozelo da bide?
 
T

Tetro

Гостин
ma se mozno imam pominato i nisto nema
Ај прочитај и размисли дали ќе се најдеш тука?
http://forum.kajgana.com/showthread.php?52932

--- надополнето ---

lele luge stanav sabajlevo a na temeto na glavata mi izlegla cvorga nekakva i e mnogu tvrda i me boli koga ke ja dopram, sto bi mozelo da bide?
Што си правел/а вчера пред да заспиеш?
Имаш искуство со одење во сон?
Или те натепал некој додека си спиел/а?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Ми искочи некаков оток над десното колено и ме боли кога ќе го свиткам коленото :( Ни сум се удрил или нешто слично. Имал некој ваков проблем ? Некој совет да го намачкам со нешто неможам да одам како што треба :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom